Bugun...
Bizi izleyin:Hastane Duvarını Ördüren AK Partililer Kim?

Tarih: 14-06-2018 06:56:20 Güncelleme: 14-06-2018 07:07:20 + -


Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan; Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde bulunan polikliniklere geçiş açılan duvarın tekrar örülmesine sebep olan ve talimatı veren kişiyi açıkladı. Bölgede bulunan Eczacıların arasında AK Partiye yakın isimler olduğunu ve bu geçidin açılmasının söz konusu eczacıların ciroları düştüğü için kapattırıldığını söyleyen Mutan; ÇOMÜ Rektörlüğünce Abdullah Akın adlı ilahiyatçıya verilen cezaya da tepki gösterdi.


Hastane Duvarını Ördüren AK Partililer Kim?

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, vatandaşın sağlığı açısında Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin öneli bir yatırım olduğunu ama geçtiğimiz haftalarda Aynalı Pazar Gazetesi olarak gündeme getirdiğimiz Polikliniklere geçişi sağlayan kapının tekrar duvarla örülmesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bölgede bulunan eczacıların kim olduklarına kamuoyunun dikkat etmesi gerektiğini belirten Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan “Maalesef buradaki işletme sahipleri ciroları düştüğü için yaptığı girişimler sonucunda duvar tekrar örüldü” dedi.

 

VATANDAŞTAN SONRA BELEDİYE BAŞKANI DA TEPKİ GÖSTERDİ

 

Hastane duvarından Polikliniklere yaşlı ve yürüyemeyecek durumda olan hastaların geçişinde büyük kolaylık sağlayacağı gerekçesi ile vatandaşların talepleri doğrultusunda Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yönetimi polikliniklerin tam karşısında vatandaşların geçiş yapabilmesi için bahçe duvarında bir geçit açtırmıştı. Yaklaşık iki gün kadar açık kalan geçit birilerinin devreye girmesi sonrasında tekrar duvar örülerek kapatılmıştı. Yaşanan durum vatandaşların isyan etmesine sebep olurken duvarı tekrar ördürten kişilerin ve duvarı örün talimatını veren kişinin kim olduğunu da Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan “İlin En üstündeki Bürokrat” olarak tanımladı!

 

HASTANENİN KARŞISINDA TARAF ESNAFLAR VAR!

 

Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde durağın orada bir geçit açılmıştı. Buradan polikliniklere geçiş yapabiliyordu hasta ve yaralı vatandaşlar. Otobüsten inince direk polikliniklere geçebiliyorlardı. Şimdi eskisi gibi oldu, dolanarak ana kapıdan çıkarak polikliniklere ulaşıyorsunuz. Burası neden tekrar kapatıldı? Doğru yapılmış bir işi neden tekrar bozdular? Burada tam karşı da taraf esnaflar var. Onlar bana da geldiler. Benim hastane duvarı ile işim olmaz diyerek geri gönderdim” dedi

 

“BU İLİN EN ÜSTÜNDEKİ BÜROKTATIN TALİMATIYLA DUVAR ÖRÜLDÜ”

 

Hastane duvarında açılan geçitten rahatsız olan Eczacı esnafların AK Partili olduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Ömer Faurk Mutan; duvarın örülmesi için bu grubun lobi yaptığını ve amaçlarına ulaştığını söyledi. Mutan; “Bana gelen kişiler daha sonra bu ilin en üstündeki bürokratın talimatıyla duvarı ördürttüler. Neymiş efendim; ciroları düşmüş! Arkadaşlar insanların sağlıkları mı önemli yoksa birilerinin elde edeceği cirolar mı? Vatandaşın sağlığı için duvarda geçiş açılması doğruyken; birilerinin cirosu düştü diye duvar örülmesi doğru mu” tepkisini gösterdi.

 

VATANDAŞIN SAĞLIĞI MI? BİRİLERİNİN CİROSU MU DAHA ÖNEMLİ?

 

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; “Sağlık sistemi zaten tepeden tırnağa kadar alınıp satılır bir mal haline geldi. Tırnak kesiyorlar para, gözünüze damla damlatıyorlar o da para. Ama sağlığın internalindeki eczane, protezciler gibi kendi içlerinde rekabet eden işletmelerde akıllıca yapılan bir işin önüne geçtiler. Alttaki bürokratta biçare maalesef. İsim zikretmek istemiyorum; meraklısı gitsin o bölgedeki eczacılara kim kimin nesi bir baksın. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Orada koparılan bir durak yaygarasının ötesinde neden tekrar orada duvarı ördürttüler? Birilerinin cirosu yüzünden” dedi.

ÇOMÜ REKTÖRLÜĞÜ UYARI CEZASI İLE GEÇİŞTİRDİ

 

ÇOMÜ’lü sözde ilahiyatçı Abdullah Akın’ın söylediği “Bursa ve Çanakkale’de camiler Genelev olarak kullanıldı” sözlerinin ardından ÇOMÜ Rektörlüğünce verilen Uyarı cezasını da eleştiren Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; “Bu ilde yaşayan tüm vatandaşlar, siyasi partiler ve STK’ların hassasiyet gösterdiği bir akademisyen var. Abdullah Akın denen bu kişiye ÇOMÜ Rektörlüğü daha önce ceza almadığı için kınama cezasını uyarı cezasına çevirerek geçiştirdiler. Bu ili karalayan aslı astarı olmayan iddialar ile bu ülkenin kurucusuna dönük, hakaretler içeren bu lafları Kepez Belediye Meclisi oy birliği ile bir metin ile karar almıştır. Biz bu kararı çeşitli noktalarda bilboardlara da astık. Halkın iradesini yansıtan Kepez Belediye Meclisinin bu kararının dibinde durmaya inatla devam edeceğiz” dedi.

 

“ÖLDÜRÜN, ASIN KESİN, DEMİYORUZ.. AMA UYARI CEZASI İLE GEÇİŞTİRMEYİN!”

 

Abdullah Akın’a verilen cezanın kamuoyunun vicdanını yaraladığına dikkat çeken Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; “Bu şahsın söylemleri halkın, bizlerin vicdanını rahtsız etmiştir, bizleri yaralamıştır. Biz kimseye asın, kesin demiyoruz. Bizim vicdanımızı rahatlatacak; kimseyi öldürün de demiyoruz. Ama böyle geçiştirilebilecek bir ceza ile bırakırsanız; bundan sonra canı sıkılan açar ağzını yumar gözünü. Bu kutuplaştırır insanları, huzursuzluk verir, kavga ettirir. Herkes aynı akılda olmak zorunda değil ama birbirlerine saygılı olmak zorunda. Ölçüyü kaçırmamak, çamur atmamak, iftira atmamak zorunda. Bunun gereği yapılmalıdır. Kamuoyu da buna sahip çıkmalıdır. Yüklenmelidir, geçiştirmemeli, yüklenmelidir” dedi.HABER VİDEOSU

Bu haber 9029 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI