Bugun...
Bizi izleyin:Hastane Dökülüyor...

Tarih: 23-11-2020 07:12:13 Güncelleme: 23-11-2020 07:26:13 + -


Merdivenleri yeterli olmayan Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin asansör haltı koptu, İki kişi yaralandı. Yaralılar şimdi sorumlular hakkında dava açmaya hazırlanıyor. Açıldığı günden buyana yaşananlar sonrası sorumlular hakkında hiçbir işlem yapılmaması dikkat çekiyor.


Hastane Dökülüyor...

30 Ekim 2017 tarihiyle tüm servisleriyle hizmete giren Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi projesinde ve inşaatında yapılan hatalar nedeniyle gündemden düşmüyor. İnşaat halindeyken bile kot farkı nedeniyle Acil Servisinin sular altında kaldığı hastanede son olarak asansör halatının kopması sonucunda iki kişi yaralandı.

 

4 Mart 2014 tarihinde temelleri atılan ve 30 Ekim 2017 tarihinden bu yana hizmet veren Mehmet Akif Ersoy Devlet hastanesi, yapıldığı yerin yanlışlığından, proje hatalarından dolayı zarar görmesinden, ulaşım zorluğu, yemeklerinde haşarat çıkması, yağmur sularının hastaneyi kullanılmaz hale getirmesi, merdivenlerinin olmaması derken; en son asansör halatının kopmasıyla gündeme gelen hastane de soruşturma başlatıldı!

 

 

YAĞMUR SULARI ACİL SERVİSİ BASIYORDU!

Hastanenin temeli atılırken yapılan proje hatası nedeniyle mi olduğu başka bir sebepten mi olduğu açıklanmasa da; kaba inşaatı bittiği günlerde hastanenin acil servisi yağan her yağmurda sular altında kalıyordu.  Sorun bir şekilde çözüldü ve hastane hizmete açıldı ancak bu seferde soğuk havalarda buz tutan Acil Servis önü kayak pistine dönüyordu. Acil servis önünden yeterince tahliye edilemeyen sular buz tutuyor ve acil servise gelen hasta ve yakınları için ciddi tehdit oluşturuyordu.

 

ULAŞIM SORUNU UZUN SÜRE TARTIŞILDI

Hastane projesinin yeri konusu da bugüne kadar oldukça çok tartışıldı. Hastanenin o bölgeye yapılmasına kimin sebep olduğu bugün bile bilinmezken; hastanenin açılmasıyla birlikte büyük şikâyetler geldi. Plansız bir şekilde yapılan açılış nedeniyle hastaların hastneye ulaşmasında büyük güçlükler yaşandı. Aylarca eski hastane önünden minibüslerle yeni hastaneye yolcular taşındı. Çanakkale Belediyesi yeni hastaneye ek seferler koyarken; ilçelerden hastaneye gelen minibüsler sorunu arada sırada şehiriçi otobüs kooperatifçileri tarafından problem olmaya devam ediyor. İlçe minibüslerinin hastane dönüşü şehiriçi yolcuları almaları problem oluyor.

 

TAHLİYE BORUSU PATLAYINCA HASTANEYİ SU BASMIŞTI!

25 Şubat 2019 tarihinde sabah 05.30 sularında radyoloji servisinde çıkan yangın büyük korku yaratırken; asıl sıkıntı ise 24 Mayıs 2020 tarihinde yaşandı. Sağanak yağış nedeniyle hastanenin tahliye borusu patladı! Yüz binlerce liralık teçhizat, eşya ve elektronik cihazlar patlayan tahliye borusundan akan sular nedeniyle kullanılmaz hale geldi!

MERDİVEN YOK ŞİKÂYETLERİ!

Hastane projesinde belki de vatandaşlar kadar hastane personelini de en çok rahatsız eden şey hastane içerisinde yeterli ve uygun genişlikte merdiven olmaması! Daha doğrusu hastanede merdiven var ama üç kişinin yan yana geçemeyeceği genişlikte! Proje esnasında hastanede üst katlara ulaşımın sadece asansörle yapılması ön görüldüğünden günde binlerce kişinin kullandığı hastaneye geniş ve birden fazla merdiven yapılmadı. Bu da hem hasta ve yakınları hem de personel tarafından büyük eksiklik olarak görülüyor.

 

KORKULAN OLDU: ASANSÖR HALATI KOPTU!

Hastane içerisinde üst katlara ulaşımın sadece asansörlerle yapılmasının bedelini de geçtiğimiz hafta hastanede yaşanan üzücü olayla ortaya çıktı. Serkan Yazıcıoğlu isimli vatandaş ve beraberindeki annesi hasta ziyaretinin ardından bindikleri asansörün halatının koptuğu iddia edildi. İkinci kata kadar gelen vatandaşlar aniden asansörün boşluğa düşmesi sonucu yaralandılar. Yazıcıoğlu ve annesinin ayaklarında kırık olduğu bilgisi edinildi.

 

HASTANE YÖNETİMİ ASANSÖR FİRMASINA DAVA AÇACAK!

24 Haziran 2015 tarihinde yayınlanan “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” gereğince asansörün hizmete alınmasını müteakip iki yıl sonra, devamında yılda en az bir kere olmak üzere kontrol yapılması gerekiyor. Hastanede halatı koptuğu iddia edilen asansörün bakımlarının ise Ekim ayında yapıldığı öne sürülürken; hastane yönetiminin ise asansör bakımını yapan firmaya dava açacağı öğrenildi.

 

HASTANE YÖNETİMİNE DAVA!

Hastane asansörünün halatının kopması sonucu ayak kemikleri kırılan Serkan Yazıcıoğlu ve annesinin tedavileri yapılırken; yaralanan Yazıcıoğlu ailesinin de hastane yönetiminden şikâyetçi olduğu öğrenildi.
Bu haber 7972 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI