Bugun...
Bizi izleyin:Hastane Bahçesinde 'Dumansız Hava Sahası' Uygulaması

Tarih: 01-08-2018 14:15:06 + -


Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi girişlerinde ve bahçesinin çeşitli bölgelerinde sigarasız alanlar oluşturuldu. Uygulama ile hastaların ve sigara içmeyen vatandaşların hastaneyi çevreleyen sigarasız alanla dumandan rahatsız olmaması amaçlanıyor.


Hastane Bahçesinde 'Dumansız Hava Sahası' Uygulaması

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi girişlerinde ve bahçesinin çeşitli bölgelerinde sigarasız alanlar oluşturuldu. Uygulama ile hastaların ve sigara içmeyen vatandaşların hastaneyi çevreleyen sigarasız alanla dumandan rahatsız olmaması amaçlanıyor. Dumansız Hava Sahası uygulaması ile ilgili olarak Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun ile bugün birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de kamuya açık tüm kapalı alanlarda tütün ürünlerinin tüketimi yasaklanmıştı. Bu kanun çerçevesinde Sağlık Bakanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının bahçelerindeki bazı bölümler ‘Sigarasız Alan’ ilan edilmiştir” bilgisini verdi.

 

Hastanenin sigarayla mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali “Hastane olarak mümkün olduğunca sigara içilen alanları azaltmak, içmeyenleri korumak adına özellikle hastaneye giriş kapılarının önünde ve çevresinde sigarasız alanları oluşturduk. Hastane binalarımızın 2-3 metre etrafında şeritlerle çizerek de sigara içilmez yazdık ve hastanenin çevresinde sigara içilmiyor. Yapılan uygulama hastalarımız tarafından da desteklenmiş ve olumlu tepkiler almıştır. Bu da  toplumumuzun bilinçlendiğini göstermesi açısından sevindiricidir. Ancak yine de sigara içenlerin oranı oldukça yüksek olup sigarayı bıraktırmak birincil görevimizdir. Bunun için hastanemizde bulunan Sigarayı Bırakma Polikliniğimize başvurmalarını önermekteyiz” dedi.
Bu haber 1852 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI