Bugun...
Bizi izleyin:"Halkın Talebiyle Köşdere Geliyor"

Tarih: 07-05-2018 06:32:06 Güncelleme: 07-05-2018 06:54:06 + -


Milletvekilliği seçimleri öncesi 24 adayın çıktığı Çanakkale Ak Partide İbrahim Köşdere ismi öne çıkıyor... Her seçimde Biga dengesini önemseyen Ak Partide İbrahim Köşdere en güçlü isim olarak gösteriliyor...Milletvekilliği seçimleri öncesi 24 adayın çıktığı Çanakkale Ak Partide İbrahim Köşdere ismi öne çıkıyor... Her seçimde Biga dengesini önemseyen Ak Partide İbrahim Köşdere en güçlü isim olarak gösteriliyor...

 

 

AK Parti Çanakkale İl Teşkilatında, 24 Haziran erken genel seçimi öncesinde 24 aday adayı Çanakkale Milletvekili adayı olabilmek için başvurdu. O isimler içinde hem ticaret, hem de siyaset döneminde başarılı olmuş İbrahim Köşdere'nin ismi öne çıktı. Adalık Başvurusunu yapan İbrahim Köşdere " son seçimlerde halkımızın talebi , ve Genel Merkezimizin görüşleri ile aday olmaya karar verdim" dedi.  

 

İbrahim Köşdere siyaset hayatına 2001 yılında AK Parti Çanakkale İl Teşkilatı kurucu başkanı olarak başladı. Köşdere,  , 2002 genel  seçimlerinde AK Parti'den milletvekili adayı olarak meclise gitti. Bir dönem AK Parti Çanakkale Milletvekilliği yapan İbrahim Köşdere daha sonra parti içinde aktif görevler aldı.  İş dünyasının yakından tanıdığı ve siyasi tecrübeleri ile parti içinde öne çıkan isim olarak gösterilen İbrahim Köşdere'nin 24 Haziran genel seçimlerinde listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. 22. dönem milletvekilliği sırasında birçok yatırımda imzası bulunan İbrahim Köşdere'nin Biga ve çevresinden oy getireceği ve Çanakkale'nin diğer ilçelerinde ise matematiksel siyasi yapısına uygun bir isim olduğu konuşuluyor. Köşdere'nin siyasetteki samimi kişiliği ve her kesim ile barışık olan yapısı isminin öne çıkmasına neden oluyor... Adaylar arasında Çanakkale'nin 11 ilçesinde de siyasi kimliği ile en çok tanınan isim olarak gösterilen İbrahim Köşdere , Genel Merkezin de yaptığı yoklamalarında öne çıkan isim oldu.

 

İBRAHİM KÖŞDERE KİMDİR?

09.07.1951 yılında Bulgaristan – Kırcaali'de doğan İbrahim Köşdere, ilk, orta ve İnşaat Teknik lise tahsilini Kırcaali'de tamamladı. Türkiye Bulgaristan Devletleri arasında yapılan “Parçalanmış Aileleri Birleştirme” anlaşması gereği Türkiye'ye 1968 yılında “serbest göçmen” olarak geldi. Aynı yıl, üniversite sınavlarına katılarak İnşaat Fakültesi'nde okumaya hak kazandı. Üniversite eğitimini gündüz İstanbul Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığında İnşaat Kontrol Teknisyeni olarak çalıştı. Gece eğitimini İnşaat Fakültesinde devam etti 1974 yılında “İnşaat Yüksek Mühendisi” olarak mezun oldu; aynı zamanda master ve doktora eğitimini tamamladı. İnşaat sektöründe edinmiş olduğu deneyim ile 1976 yılında “Atılım İnşaat” firmasını kurarak inşaat sektöründe ticarete başladı.

 

Başta İstanbul olmak üzere, Çanakkale, Bolu, Sivas, Erzurum, Adana, Muş gibi değişik illerde, hastane, okul, askeri tesis, lojman, yol ve altyapı inşaatları tamamladı. 1988 yılında turizm sektöründe yatırım ve işletme faaliyetleri göstermek üzere Köşdere Turizm Yatırımlarımlar ve İşletmeciliği A.Ş. kuruluşunu yapan İbrahim Köşdere, Antalya ili Alanya ilçesi, Türkler beldesi, Fuğla mevkiinde yoğun bir çalışma ile “Köşdere Tatil Köyü” nü hizmete sundu. 1995 yılında Çanakkale-Biga ilçesinde otel, çok amaçlı salon ve aktivite merkezi, apart otel ve spor tesisleri inşa ederek Biga İlçesini Turizm sektöründe çekim merkezi olması için turizm faaliyetine öncülük etmiştir.

 

Kazancından müteşebbis kimliği ile bölgenin ihtiyacı olan sağlık sektöründe yatırım yaparak; 1996 yılında Antalya ili, Alanya ilçesi, Türkler Beldesinde inşa ettiği “Nebibe Köşdere Sağlık Ocağı” ve 1998 yılında Çanakkale ili Merkez ilçesinde inşa ettiği “4 No'lu Köşdere Sağlık Ocağı” Sağlık Tesislerini mefruşat ve teçhizat dâhil olmak üzere T.C. Sağlık Bakanlığı'na hibe olarak devretti. Sağlık sektörüne gösterdiği duyarlı davranışlarından dolayı 9.Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’den “Devlet Şeref Madalyası ve Plaketiyle onurlandırma şerefine nail olmuştur. Müteşebbis İbrahim Köşdere eğitim sektörüne katkıda bulunmak için Antalya ili, Alanya ilçesi, Sabırlar Köyünde ilkokul inşaatını yaparak eğitim ve öğretime hibe olarak T.C.Milli Eğitim Bakanlığı Alanya ilçe Milli Eğitim Müdürüne devretmiştir. Turizm sektörüne yapmış olduğu takdire şayan yatırımları ve işletmeciliği ile 10 yıl en fazla döviz kazandıran firma unvanına sahip olmuş ve çeşitli ödüllerle taltif edilmiştir.

 

Çanakkale İli, Biga İlçesinin Tarım ve Hayvancılık da köylümüzün yüksek üretme potansiyelini katma değerini yükselterek gerek iç Pazar, gerek yurtdışına ihracat yapabilmek için; Biga Organize Sanayi Bölgesinde almış olduğu sanayi parselinde 12.000 m2 kapalı Alana sahip “Soğuk hava depolama tesisleri ve dondurulmuş meyve sebze tesisleriyle bölgede istihdamı sağlama adına ve köylünün ürünlerini yüksek kaliteyle işleyerek 9 yıldır faaliyet gösteren fabrikası ile bölgede istihdamı yüksek ve katma değeri ile Marmara ve Ege Bölgesinin en ciddi tesislerinde faaliyet göstermekle haklı gururunu taşımaktadır.

 

Siyaset hayatına 2001 yılında ve Çanakkale ili Ak Parti Kurucu ve Kurucu il Başkanı olarak örnek gösterilecek çalışmalarıyla kazanmış olduğu engin tecrübesini halka hizmet etme adına İbrahim Köşdere Milletvekili seçimlerinde Çanakkale’den Ak Partiden Milletvekili seçilerek, T.B.M.M.'de halk adına hizmet verdi. Türkiye –Bulgaristan Parlamentolar arası Başkanı olarak 10 yıl çalıştı . Komşu iki Ülke arasında Türkiye’de yaşayan ve Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımızın mal ve menfaatlerinin korunması ile “Evladı Fatihan” kimliği ile Atalarımızın kurmuş olduğu takdire şayan eserlerin imarı ve ihyası ile ilgili yoğun çalışma yapmış; soydaşlarımızın mülkiyet haklarının iadesi ile ilgili Bulgaristan ve diğer Balkan Ülkelerindeki mallarının iadesiyle ilgili yoğun parlamento çalışması yapmakla örnek projelere imza atmıştır. Dost Ülkelerde var olan güç birliğinde etkin, kuvvetli sosyal yönü ve akademisyen kimliği ile Milletvekilliği sırasında birçok dernek organizasyonu toplantı, girişim ve yardımlarda bulunarak toplumumuza değer kattı.

 

Seçim bölgesinde çeşitli alt-üst yapı projeleri ile özellikle Gelibolu'da bulunan Şehitlik Projesi ile ilgili yoğun çalışmada bulunan İbrahim Köşdere, Gelibolu Yarım Adasında “Köşdere Ailesi” adına Büyük Anafartalar Şehitliğini İnşaa ve İmar ederek Çanakkale Savaşı’nda şehit olmuş Atalarımıza hizmet etme onurunu taşımıştır. T.B.M.M hizmet döneminden sonra, Çanakkale İlinin Milletvekili olarak halkımızın arzu ve taleplerinden hiç kopmadım. Yatırımcı / İş adamı ve istihdam sağlayan kimliğimle Çanakkale ili Biga ilçesinde yeni yatırımlara başladı. civar köyler, beldeler ve ilçelerdeki çiftçilere destek ile bölgenin ihracat potansiyelini güçlendirmek için meyve ve sebzecilikte örnek sayılabilecek Biga – Danışment Köyünde bölgede yatırımcı köylümüze örnek katma değer yaratması adına elma, erik,ayva ve diğer meyve fidanları ekerek büyük katma değer kazanımı sağlayan “Köşdere Ailesi” yılda 400 ton civarında kaliteli meyve üreterek pazarda hak ettiği payı almaktadır.

 

Biga İlçemiz yer üstü ve yer altı kaynak zenginliklerine inanan “Köşdere Ailesi” 2000 yıldır şifa dağıtan Kırkgeçit Jeotermal mineralli sularını sağlık turizmine kazandırmak için yoğun faaliyetleri vardır. Bu cihetle şifalı Kırkgeçit jeotermal mineralli suların Fizik Tedavi merkezleri kurulmasıyla Ulusal ve Uluslararası Sağlık Turizm Hizmetine sunmak için yoğun proje çalışmaları yapmakta olup mevcut tesis işletmesini büyüterek “Sağlık Bakanlığı ile özel sektör kamu ortaklığı yaparak” T.C.Fizik Tedavi Rehabilitasyon ünitesini kurmuştur. Biga İlçe merkezine yakın Kalafat Köyü hudutlarında T.C.Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile protokol gereği 1000 kişilik Yüksek Öğrenim Yurdu yaparak, Üniversite öğrencilerimize Biga misafirperverliğini sunmuştur. Aynı zamanda STK’larda kurucu ve yöneticilik görevlerine bulunmuştur. İbrahim Köşdere evli ve biri kız, ikisi erkek olmak üzere üç çocuk babasıdır.
Bu haber 7662 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI