Bugun...
Bizi izleyin:Halkın Sağlığı Bu Kadar Ucuz mu?

Tarih: 23-09-2020 02:32:11 Güncelleme: 23-09-2020 02:36:11 + -


Kepez Beldesinin çeşitli bölgelerine kurulan Baz İstasyonları tepki çekiyor. Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’ı suçlayan Ömer Faruk Mutan, Baz İstasyonları karşılığında 600 Bin lira para alındığını iddia etmişti. Mutan’ın iddialarına cevap vermeyen Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ise suskunluğunu korumaya devam ediyor.


Halkın Sağlığı Bu Kadar Ucuz mu?

Birol Arslan’ın Kepez Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasından bir süre sonra Kepez’in çeşitli bölgelerine baz istasyonları kuruldu. 5G teknolojisi için kurulan baz istasyonları için vahim iddialar yer alıyor. 5G’nin Corona Virüs salgınında etkisi arttırdığı iddiaları dünyada da tepki çekmiş; İngiltere de 5G Baz istasyonları halkın öfkesiyle parçalanmıştı.

 

KEPEZ’İN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDE BAZ İSTASYONLARI

Kepez Beldesinde halkın ise Baz İstasyonlarına tepkisi yeni değil. Ömer Faruk Mutan’ın açıklamalarında da dile getirdiği gibi 2009 yılında halk imza toplamış belde merkezinde, halkın yaşam alanları yakınında bulunan Baz İstasyonlarının kaldırılması istenmişti. Kepez Meydan’da, Sahilde ve çeşitli mahallelerde kurulan olan baz istasyonları belediyenin tanıtım afişleri ile gizleniyor.

 

BAZ İSTASYONLARINDAN 600 BİN LİRA ALDIN!

Kepez Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan, düzenlediği basın açıklamasında Birol Arslan’ın Kepez halkının istemediği buna rağmen halka sormadan belde merkezine para karşılığında baz istasyonu kurulmasına ses çıkarmadığını iddia etmişti. Mutan yaptığı basın açıklamasında, Birol Arslan’ın baz istasyonları için GSM operatörlerinden 600 bin lira para aldığını iddia ederek; “2009’da seçildiğimde Kepez halkı imzalar toplamıştı, eylemler yapmıştı Kepez’de baz istasyonu istemedikleri için. Şu an ki belediye binasının olduğu yerde baz istasyonları vardı, onları bu halkla birlikte söktük attık. Şu an parkların içerisine saklanmış ama kitapçıklara konmayan baz istasyonu yaptı her yere. Halkın belediyesi, şeffaf belediyecilik diyor ya; sor bakalım halk Kepez’de baz istasyonu istiyor mu? Sen bu halka sordun mu baz istasyonu dikelim mi diye? Halkın istemediği baz istasyonları için GSM operatörlerinden 600 bin lira aldın” iddialarında bulundu.

 

BİROL ARSLAN SUSKUNLUĞUNU KORUYOR

Ömer Faruk Mutan’dan belediye başkanlığı devir alır almaz, önceki döneme ait borçları afişle belediye binasına astıran, Mutan’ın uygulamalarına son vererek zaman zaman polemiğe de giren Birol Arslan ise Baz İstasyonları için 600 Bin Lira aldığı yönündeki iddialar karşısında sessiz kalmaya devam ediyor.
Bu haber 4556 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI