Bugun...
Bizi izleyin:Halkın Lehine Kararı “Siyasi” Buldu!

Tarih: 11-01-2021 06:13:04 Güncelleme: 11-01-2021 06:35:04 + -


Kepez Beldesinde halktan istenen Fahiş Katılım Paylarına itiraz eden 4 vatandaş yargıya başvurdu. Vatandaşların itirazlarını kabul eden mahkeme heyetinin kararı emsal oldu. Mahkeme kararı ile ilgili Meclis toplantısında konuşan CHP’li Birol Arslan kararı “Siyasi” olarak değerlendirdi. Hakkını aramak isteyen vatandaşlara da meydan okuyan Arslan; “Gitsinler mümkün değil kazanmazlar” ifadelerini kullanması şaşkınlık yarattı.


Halkın Lehine Kararı “Siyasi” Buldu!

Çanakkale’nin Kepez Beldesinde yükselen emlak vergileri nedeniyle Belediye vatandaşlardan “Kanalizasyon ve İçme Suyu Katılım Payı” adı altında tutarı 11 000 TL’ye kadar katkı payı istemişti. Tepkiler o kadar büyük oldu ki; CHP’li Belediye Başkanı Birol Arslan çareyi beldenin çeşitli yerlerine astırdığı ilanlarla Katılım Paylarının yasal olduğunu açıklamaya çalıştı. AK Partili meclis üyelerinin de çok bulduğu katılım payları tartışması devam ediyor.

 

MAHKEME VATANDAŞLARIN İTİRAZINI HAKLI BULDU!

Aylardır devam eden ve düşürülemeyen Katılım Payları hakkında belirlenen fiyatların yüksek olduğu gerekçesi ile 4 vatandaş yargıya gitti. Vatandaşların itiraz ettikleri Katılım Payları’nın haddinden fazla yüksek olduğuna karar veren Mahkemeye heyeti; katılım payları hesaplanırken emlak vergi değerlerinin yüzde 25 muvafakati düşülerek ödemesine karar verdi. Mahkemenin aldığı karar emsal oldu. Katılım paylarını yüksek bulan diğer vatandaşlar yargıdan çıkan kararı emsal örnek gösterip açacakları davalar ile katılım paylarında indirim talep edebilecekler.

 

VATANDAŞLARA MEYDAN OKUDU “GİTSİNLER, KAZANAMAZLAR”

Mahkemenin aldığı karar yılın ilk meclis toplantısında AK Partili Meclis üyelerinde gündeme getirilince CHP’li Belediye başkanı hem hakkını arayacak vatandaşlara “Gitsinler mümkün değil kazanmazlar” diyerek meydan okudu.. Hem de vatandaşları haklı bulan mahkeme heyetinin aldığı kararı “Siyasi” bulduğunu açıklayarak tepki çekti.

 

“MAHKEMELER İNDİRİM YAPMAZ”

AK Parti Kepez Belde Başkanlığı yayınladıklarını basın açıklamasında Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’ı hedef aldı. Yapılan açıklamada; “Kepez Belediyesine karşı yasal haklarını kullanarak mahkemeye giden 4 vatandaşımızın katılım payları hesaplanırken emlak vergi değerlerinin yüzde 25 muvafakati düşülerek ödemesine karar verilmiştir diyen sayın başkan bilmelisiniz ki mahkemeler indirim yapmazlar. Ayrıca 189 bin liranın yüzde 25 i düşüldüğünde 139 bin kalmaz matematik olarak ta böyle bir şey mümkün değildir. Hesaplama yapılırken yapılan işin bittiği tarihteki emlak vergi değerini baz almanız gerekirken güncel emlak vergi değerini kullanarak hesapladığınız için mahkeme böyle karar almış olabilir mi acaba” tepkisini gösterdiler.

 

“4 KİŞİYE FİŞLENDİKLERİNDEN DOLAYI MI YÜKSEK BEDELLER ÇIKARTILDI”

AK Parti Belde Başkanlığı; “Diğer vatandaşlarda mahkemeye giderlerse ne olacak diye soran AK partili meclis üyemize ‘Gitsinler mümkün değil kazanmazlar’ diyerek Belediye başkanı olduğunu unutmuş kendisini hakim zannetmiştir. Mahkemelerde kararları hakimler verir sayın başkan. Kendisinden bu kadar emin olması 4 kişiye fişlendiklerinden dolayı mı kasıtlı olarak yüksek bedeller çıkarıldığı da akılarda soru işareti bırakmıştır” ifadelerine yer verdiler.

 

“DEVLETİN HÂKİMİNE AĞIR İTHAMDA BULUNMUŞTUR”

Mahkeme heyetinin aldığı kararı Meclis Toplantısında canlı yayın esnasında “Siyasi” bulduğunu açıklayan Birol Arslan’a tepki gösteren AK Parti Belde Başkanlığı; “Alınan kararın tamamen siyasi olduğunu söyleyen CHP’li Kepez Belediye başkanı Birol ARSLAN kararı alan devletin hâkimine çok ağır bir ithamda bulunmuştur. Hiç kimsenin elinde delili olmadan bu tarz söylemlerle halkın adalete olan güvenini sarsmaya hakkı yoktur. Bu konuda elinde bir belgesi var ise acilen açıklamalı yok ise de bir an önce çıkıp söylediklerinden dolayı özür dilemelidir. AK Parti Kepez Belde teşkilatı olarak Kepezde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını tespit ederek çözümler üretmekten ve haklarını sonuna kadar savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz” ifadelerine yer verdiler.HABER VİDEOSU

Bu haber 5241 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI