Bugun...
Bizi izleyin:Habersiz Yapılan Sondaj İçmesuyu Şebekesini Patlattı

Tarih: 05-08-2018 09:52:10 Güncelleme: 06-08-2018 10:55:10 + -


Çanakkale Belediyesine haber vermeksizin İl Özel İdaresi ekiplerinin yaptığı sondaj çalışması nedeniyle Barbaros Mahallesi ile Güzelyalı, Dardanos'u besleyen Sarıcaeli deposuna giden içmesuyu ana isale hattına zarar verdi. Belediye ekipleri tüm gece aralıksız çalışırken; su ihtiyacını karşılayamayan Güzelyalı'daki vatandaşlar isyan ediyor.


Habersiz Yapılan Sondaj İçmesuyu Şebekesini Patlattı

Çanakkale Belediyesine haber vermeksizin İl Özel İdare ekiplerinin yaptığı sondaj çalışması nedeniyle Barbaros Mahallesi ile Güzelyalı, Dardanos'u besleyen Sarıcaeli deposuna giden içmesuyu ana isale hattına zarar verdi. Belediye ekipleri tüm gece aralıksız çalışırken; su ihtiyacını karşılayamayan Güzelyalı'daki vatandaşlar isyan ediyor.

 

Dün geceden bu yana aralıksız yapılan tadilat çalışmaları ile ilgili olarak Çanakkale Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada; "Belediyemize bilgi verilmeden yapılan sondaj çalışması nedeni ile kentimizin Barbaros Mahallesi ile Güzelyalı, Dardanos mücavir alanlarını besleyen Sarıcaeli deposuna giden içmesuyu ana isale hattına zarar verilmiştir. En kısa sürede suyun verilmesi adına Belediye ekiplerimiz çalışmalarını sürdürmektedir.  Kentlilerimizin bilgisine sunarız" ifadeleri yer alırken; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'da sosyal medya üzerinden çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; "Değerli Çanakkaleliler, sorumsuzca bilgimiz dışında yapılan sondaj çalışması nedeniyle oluşan ana boru patlağını tamir için ekiplerimiz aralıksız çalışıyor. Maalesef hepimiz uzun süre en önemli ihtiyacımız sudan mahrum kaldık, çalışmalar sürüyor, biraz daha sabrınızı bekliyorum" ifadelerine yer verdi.
Bu haber 3728 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI