www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Güneşhan ve Ceylan Mazbatalarını Aldılar

Tarih: 25-05-2023 07:06:24 Güncelleme: 25-05-2023 07:19:24 + -


CHP Çanakkale Milletvekili seçilen İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Çanakkale Adliyesine giderek mazbatalarını aldılar. Mazbatalarını alan İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan; 28 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşecek olan seçimlerde Çanakkale halkından Kemal Kılıçdaroğlu için de oy istediler.


Güneşhan ve Ceylan Mazbatalarını Aldılar

14 Mayıs seçimlerinde sandıktan birinci parti olarak çıkan CHP’nin Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan mazbatalarını almak için Çanakkale Adliyesine geldiler. CHP örgütlerinin de yalnız bırakmadığı CHP’li vekiller mazbatalarını teslim almalarının ardından açıklamalarda bulundular.

 

Çanakkale halkına teşekkür eden CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan yaptığı açıklamada; “14 Mayıs’ta Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Çanakkale halkının teveccühleri ile Özgür arkadaşımla birlikte CHP milletvekili seçildik. Rıdvan Uz arkadaşımız da İYİ Parti’den seçildi. Millet İttifakı olarak Çanakkale’den üç milletvekili seçildik. Artık bundan sonra Çanakkale için, halkımız için ne yapılması gerekiyorsa; onları yapmak için canla başla çalışacağız. Tüm örgütümüze teşekkür ediyorum. Örgütümüz sayesinde bu noktalara kadar geldik. Çanakkale halkına da da ayrıca teşekkür ediyorum. Önümüzde 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri var; ikinci tur seçimleri sıfırdan başlanacak. Pazar günü gerçekleşecek seçimde de Millet İttifakı’nın adayı, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’nin 13’ncü Cumhurbaşkanı olacaktır, her şey çok güzel olacak” ifadelerini kullandı.

 

“28 MAYIS TARİHİ BİR FIRSATTIR”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ise yaptığı konuşmada; TBMM’de AKP’nin çoğunlukta olmasına rağmen Cumhurbaşkanı’nın Kemal Kılıçdaroğlu olmasının tarihi bir fırsat olarak gördüğünü ifade ederek; “Çanakkale halkına ve örgütümüze bu mücadele bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu güvene layık olabilmek için bir dönem daha çalışacağım. Elimden geleni yapacağız İsmet Güneşhan arkadaşım ile birlikte Çanakkale halkının refahı için çalışacağız. İnşallah pazar günü gerçekleşecek seçimde de Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı seçtireceğiz. Yasam ve Yürütmenin ayrı ayrı da gayet güzel çalışabildiğini tüm halkımıza duyuracağız, anlatacağız. Türkiye’nin geleceği için bu sistemde tarafsız bir Cumhurbaşkanı, genel başkanımıza çok yakışacaktır bu görev. Yasama ve yürütmenin ayrıldığı bu sistemde gayet güzel işleyebilecektir. Son dönemde iktidarın kasıtlı olarak gündeme getirdiği ayrıştırma dili de, birbirimize düşmanlaştırma da kesilecektir. Çok büyük bir koalisyonla ülke yönetilmeye başlanacaktır. Hem AKP yasaları çıkartacak, hem de Cumhurbaşkanı yasaları çıkartacaktır. Türkiye’nin önünde tarihi bir fırsattır; birleşme, ortak çalışma fırsatıdır bu. İnşallah halkımız, milletimiz bu fırsatı iyi kullanacak, iyi değerlendirecektir. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanı, meclis çoğunluğu da AKP’de olmak üzere Türkiye’nin önünde birleşme fırsatı olacaktır. Herkesi kucaklayarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“ÜMİT ÖZDAĞ’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ. HALKIMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ”

28 Mayısta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a ve Çanakkale halkına teşekkür eden İsmet Güneşhan; “Öncelikle Zafer Partisine teşekkür ediyorum. İlk turda kendi adaylarını desteklemişlerdi. İkinci turda ise; iki aday kaldığından, kendi siyasi düşüncelerine yakın, kendi Türkiye ile ilgili gelecekteki projelerine en uygun siyasi adayı tercih ettiler. Ümit Özdağ ve Zafer Partili arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bence doğru da bir karar verdiler. Çünkü artık söz konusu olan Türkiye’dir. Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları, sıkıntıları hepimiz çok iyi biliyoruz. Bunları aşmanın yolu birleşe birleşe kazanmaktır. Sadece Zafer Partisi değil, Adalet Partisi de Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini beyan ettiler. Pazar günü Türkiye’nin 13’ncü cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır” dedi.
Bu haber 1305 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI