Bugun...
Bizi izleyin:Güneşhan "Kınıyoruz"

Tarih: 10-10-2019 15:26:10 + -


CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünü basına yanlı ve yanlış bilgi verildiği gerekçesi ile kınadığını açıkladı.


Güneşhan

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Su ve Vicdan Nöbeti'ne destek veren bir grup genç üzerinden vatandaşları kötü niyetli ve maksatlı bir şekilde küçük düşürücü haber yayılmasına vesile olduğu gerekçesi ile Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünü kınadı. Güneşhan yayınladığı basın açıklamasında; "Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler müdürlüğünün 01 Ekim 2019 tarihinde basına servis ettiği basın bülteniyle Kazdağları'nda Su ve Vicdan nöbetinde, son derece özverili ve kararlı şekilde, yasal sınırlar içinde eylem yapmakta olan vatandaşlarımızı kötü niyetli ve maksatlı şekilde küçük düşürmeye çalışmıştır" ifadelerine yer verdi.

 

"HER HIRSIZLIK OLAYI HAKKINDA BİLDİRİ YAYINLANMIYOR, BİLİYORUZ"

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan açıklamalarının devamında; "Nitekim Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün Çanakkale de yaşanan her hırsızlık olayı hakkında basın bildirisi yayınlamadığını biliyoruz. Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı bu hukuksuz ve düzmece oyuna alet olmayarak gereğini yapmış ve eylemci gençler hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar vermiştir" dedi.

 

"ONBİNLERCE VATANDAŞIMIZA KARA ÇALMAYA ÇALIŞAN.."

Kazdağları eylemlerinin başladığı günden bu yana Türkiye ve Dünyanın çeşitli yerlerinden on binlerce vatandaşın destek verdiğine dikkat çeken İl Başkanı Güneşhan; "Bu olay nedeniyle basına yanlı ve yanlış bilgi vererek 6 gencin ismine ve Kazdağlarına sahip çıkan on binlerce vatandaşımıza kara çalmaya çalışan Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünü kınıyor, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığını ise hukuka sahip çıkan kararı için tebrik ediyoruz" dedi.
Bu haber 1827 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI