Bugun...
Bizi izleyin:Güneşhan'dan AK Başkanlara Erdoğan'lı Yanıt!

Tarih: 02-07-2019 12:50:57 + -


CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, LGBT'li vatandaşlara tweetle destek veren Çanakkale Belediyesini hedef alan açıklamalarda bulunan AK Partili Belediye Başkanlarına Erdoğan'lı yanıt verdi. Çanakkale Belediyesini hedef alan belediye başkanlarına seslenen İsmet Güneşhan; Ensar Vakfında çocuk tacizi karşısında sessiz kalmakla suçladı Belediye Başkanlarına Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadeleri ile yanıt verdi.


Güneşhan'dan AK Başkanlara Erdoğan'lı Yanıt!

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, LGBT'li vatandaşlara tweetle destek veren Çanakkale Belediyesini hedef alan açıklamalarda bulunan AK Partili Belediye Başkanlarına Erdoğan'lı yanıt verdi. Çanakkale Belediyesini hedef alan belediye başkanlarına seslenen İsmet Güneşhan; Ensar Vakfında çocuk tacizi karşısında sessiz kalmakla suçladı Belediye Başkanlarına Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadeleri ile yanıt verdi.

 

"BELEDİYE BAŞKANLARI, VEKİLLERİ VE BİR TAKIM KİŞİLER ACIMASIZCA.."

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan yayınladığı açıklamada; "Tüm Dünyada LGBT bireylerinin hak ve özgürlüklerini savunan Onur Haftası, her yıl Haziran Ayı’nın son haftasında tüm Dünyada ve Ülkemizde kutlanmaktadır. Onur Haftası nedeniyle Çanakkale Belediyesi bu anlamlı günü kendi sosyal medya hesabında; "Aşkım da değişebilir gerçeklerim de... Bugün, yarın ve her zaman sevgi kazanacak" twitini kendi sosyal medyasında paylaşarak kutlamıştır. Belediyemizin bu paylaşımı,  Başta ilimizin AKP’li Belediye Başkanları olmak üzere AKP’li Milletvekilleri ve bazı kişilerce acımazıca eleştirilmiştir. AKP’li Belediye Başkanlarının yaptığı  ortak basın açıklamasında "Ahlaki sorunla anılmayı hazmedemiyoruz"  “ böyle bir rezilliği kabul etmiyoruz” diyerek  çirkin paylaşımlar olarak nitelendirmişlerdir" dedi.

 

ENSAR VAKIFLARINDA ÇOCUK TACİZLERİNE SESSİZ KALAN BAŞKANLAR..""

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan açıklamalarının devamında; "Bugün Dünya’nın ve Avrupa’nın gelişmiş birçok ülkesinde eşcinsel evlilikler de dahil olmak üzere LGBT'lere pek çok haklar yasal olarak kabul edilmiştir.  Biz bu ülkede hep beraber, birlik ve beraberlik içersinde Kardeşçesine, Dil, Din, Irk, Cinsiyet ve Kimlik ayrımı yapmaksızın özgür bir biçimde nasıl yaşayacağız? Bu tür yaklaşımlarla birbirimizi ötekileştirirsek, yok sayarsak nasıl huzur içerisinde birlikte bir arada olabiliriz? Bu anlayışla, bu kafa yapısıyla birlik beraberlik içersinde yaşamamız mümkün değildir.  Bugün bu LGBT'leri eleştirenler Ensar Vakfına ait yurtlarda onlarca çocuk tecavüze uğrarken dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Ensar Vakfındaki tacizci öğretmeni ve vakfı savunarak 'Buna bir kere rastlanmış olması hizmeti ile ön plana çıkmış bir kurumu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfını da tanıyoruz hizmetlerini de takdir ediyoruz' demiştir. Bu bir Ahlaki bir sorun değil midir? Çirkin bir davranış değil midir? Bu açıklama bir rezillik değil de nedir? Bu yaşanan rezillikler karşısında hiç seslerini çıkarmamışlar, tek bir açıklama yapmamışlardır" DEDİ.

 

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; "EŞCİNSELLERİN HAKLARI YASAL GÜVENCE ALTINA ALINMALI"

AK Parti milletvekilleri ve Belediye Başkanlarına, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri ile yanıt veren İsmet Güneşhan; "2002 yılında Abbas Güçlü’nün “Genç Bakış” programına konuk olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gelen bir soru üzerine “Eşcinsellerin kendi hak özgürlükleri çerçevesinde yasal güvence altına alınması şart” cümlesini kullanmıştır. Bugün bu ortak açıklamayı yapanlar, dönemin Başbakanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan farklı mı düşünmektedirler? LGBT'lilere karşı bu kadar öfke nefret ve kin dilini kullanan kişilere, eğer film seyretme alışkanlığı ve kültürüne sahip iseler, 2018 yapımı Oscar ödüllü Vice ve bir Mahzun Kırmızıgül filmi Güneşi Gördüm filmlerini izlemelerini tavsiye ederim. Eşitiz! Birlikte daha güçlüyüz. Nefret değil sevgi kazanacak" dedi.HABER VİDEOSU

Bu haber 2634 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI