Bugun...
Bizi izleyin:Güneşhan; “Bize Değil, Grup Başkanvekilinizi de Yanınıza Alıp..”

Tarih: 31-03-2018 14:19:58 + -


CHP Milletvekili Muharrem Erkek’in “Camileri Genel Olarak Kullandılar” açıklaması yapan İlahiyatçı Abdullah Akın hakkında bir işlem yapılmamasını ve AK Partili Bülent Turan’ı tepki göstermemesi nedeniyle eleştirmişti. Erkek’in eleştirisine ise AK Parti İl Başkanlığını vekâleten yürüten Ergin Sezen yanıt vermiş ve Erkek’i Çanakkalelileri kışkırtmakla itham etmişti. Sezen’e yanıt ise gecikmedi! CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Abdullah Akın için Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın ne yaptığını sordu.


Güneşhan; “Bize Değil, Grup Başkanvekilinizi de Yanınıza Alıp..”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in attığı twitter mesajı ile başlayan polemikte AK Parti İl Başkanvekili Ergin Sezen, CHP’li Erkek’i halkı kışkırtmakla suçlamıştı. AK Partili Sezen’e yanıt ise CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’dan geldi. Güneşhan yaptığı açıklamada; “AK Parti Çanakkale İl Başkanı, ağzının içinde bir şeyler geveleyerek açıklama yaptığını düşünmüş. Gevelemesi normaldir. Çünkü söylediklerinden Genel Başkan Yardımcımızın sözlerini ya anlayamadığını ya da işine gelmediği için her zaman yaptıkları gibi çarpıttıklarını fark ediyoruz” dedi.

 

“45 GÜNDE BİTECEK DEDİĞİNİ OHAL SÜRECİ 20 AY OLDU!”

 

AK Parti İl Başkanvekili Ergin Sezen’e madde madde yanıt vereceğini ifade eden İsmet Güneşhan; “45 günde bitecek dediğiniz OHAL, 20 ayı geçti. Bu süreçte yüz binin üzerinde kişi görevinden ihraç edildi. Bunlar arasında haklarında hiç soruşturma yürütülmeyenler var. Takipsizlik nedeniyle tahliye edilenler, FETÖ ile hiçbir ilişkisi olmaması nedeniyle beraat alanlar var. Bylock’u isteği dışı yüklediği ispatlananlar var. Bunların önemli bir kısmı işine iade edilmiyor. Binlerce aile, on binlerce insan, çoluk çocuk mağdur durumda. Bu mağduriyet ısrarla düzeltilmiyor. Hükümet duymazdan geliyor, insanlar OHAL Komisyonu gibi mekanizmalarla sürekli oyalanıyor. Bunun doğru olduğunu mu savunuyorsunuz? FETÖ’cü olduğu açık ama görevinde yükselmeye devam edenler var. İftiracıların işinden ettiği, bunun için hastalanıp ölen, intiharla canına kıyanlar var. Hakkında hiçbir soruşturma dahi olmadan 20 aydır açıkta bekleyen insanlar var. Oh olsun mu diyorsunuz?” sorusunu yöneltti.

 

“FETULLAH GÜLEN’İ BİZ KURTARDIK” DİYEN GRUP BAŞKANVEKİLİNİZİ TANIMIYOR MUSUNUZ”

 

AK Partili Ergin Sezen’in hukukçu kimliğine atıf yapan İsmet Güneşhan, 2006 yılında Milletvekili olmayan ve hukukçu kimliği ile basın açıklamasında bulunarak;  AK PArti’nin yaptığı kanun değişikliği sayesinde Fethullah Gülen’in beraat ettiğini açıklayan Bülent Turan’ın Ergin Sezen’e hatırlattı. Güneşhan açıklamasında; “Bir hukukçu olarak hakkında kesinleşmiş bir yargı kararı olmadan binlerce insanı FETÖ'cü ilan ediyorsunuz. Pensilvanya’da el öpmek için sıra kollayanları, “Fethullah Gülen’i biz kurtardık” diye gazeteye ilân verir gibi haber yaptıran, röportaj veren Grup Başkanvekili milletvekilinizi tanımıyor musunuz? Yoksa “-mış gibi” yapıp durumu mu kurtarmak istiyorsunuz? Ya o zaman hoca efendi hazretleri söylemiyle “ne istedilerse verdik” diyenleri tanımıyor musunuz? Peki, FETÖ ile paralel yürüyen partinizin temsilcilerini, kozmik odayı açanları, onlarla birlik olup milli orduya kumpas kuranları, “dön bitsin bu hasret” diye salya sümük ağlayanları bilmiyor musunuz? Bilmiyorsanız ya cehaletten ya da ihanettendir. İşte bunlar da hesap verecek ki, o zaman adalet yerini bulsun” ifadelerini kullandı.

 

“DÜNYA ÇAPINDA AKADEMİSYENLERİ HANGİ TERÖR ÖRGÜTÜNE SOKUYORSUNUZ?”

 

İsmet Güneşhan açıklamalarının devamında; “İbrahim Kaboğlu, Öget Öktem Tanör ve daha onlarca dünya çapında akademisyeni hangi terör örgütüne sokuyorsunuz? Bu insanlar yüz akımızdır. Sizin yüz akınız da camiler genelev yapıldı diyen akademisyendir. Kaboğlu işsiz kalacak, savunduğunuz soytarı öğrencilere zehir akıtmaya devam edecek öyle mi? Siz kabul edebilirsiniz bu durumu, ama biz bilimin yolundan giden insanlarız, kabul etmiyoruz!” dedi.

 

“SAPIKLARIN, IŞİDLİLERİN, SAHTE SOYTARI TARİHÇİLERİN, CAMİLERİ GENELEV YAPTILAR DİYEN..”

 

Ergin Sezen’e yönelik eleştirilerini açıklamasında sıralayan Güneşhan; “Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesine, ismine, aziz hatırasına sığınmaktan onur ve gurur duyarız. Siz 6 yaşında çocukla evlenilebilir diyen adamların, öfkeli çocuklar dediğiniz IŞİD’lilerin, Atatürk’e, eşine ve hatırasına küfür eden sahte soytarı tarihçilerin, camileri genelev yaptılar diyen sapıkların, sosyal demokratları öldürün diyen rektörlerin, kadınlar dayak yediklerine dua etsinler diyen hocaefendilerinizin, kadınları tiyatro sahnesinden indiren başkanlarınızın arkasına sığınırsınız. Bunlardan birine dair açıklamanız, tepkiniz var mı? Oldu mu? Hayır” dedi.

 

“AKADEMİSYEN KİMLİĞİNDEKİ SOYTARI İÇİN NE YAPTINIZ?”

 

“Çanakkale ve Bursa’da camiler genelev olarak kullandılar” açıklamasında bulunan ÇOMÜ’lü İlahiyatçı Abdullah Akın için AK Partili isimlerin kısa açıklamalar yaptığına dikkat çeken İsmet Güneşhan açıklamalarına şöyle son verdi; “Akademisyen kimliğindeki soytarı camileri genelev yaptılar dediğinde zoraki iki üç satırlık açıklama haricinde ne yaptınız? YÖK’e ve üniversite yönetimine “neden bu adam hala derslere giriyor, öğrencileri zehirliyor, soruşturma bitene kadar görevden el çektirilmiyor” diyebiliyor musunuz? Demek ki bu adamı koruyor, fikri ortaklık yapıyorsunuz. Kim bilir, kadın il başkanınızı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde, bu adama karşı içinizdeki bizce tatlı sert sizce en sert, açıklamayı yaptığı için görevden aldırdınız. Sırf bu sapkını korumak için. Bize değil, Grup Başkanvekilinizi de yanınıza alıp, gidip üniversite yönetimine, YÖK’e karşı sözünüzü yükseltin ki bu adamla aynı düşünmediğinizi anlayalım.”
Bu haber 4670 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI