Bugun...
Bizi izleyin:Güler; “Anında Açığa Almanız Gerekiyordu”

Tarih: 02-03-2018 13:13:15 + -


Belediye Meclisinde gündeme gelen Abdullah Akın’a sert tepki gösteren bir diğer isim de CHP Grup Başkanvekili Adnan Güler idi. AK Partilileri Tülay Ömercioğlu gibi aha güçlü bir şekilde tepki göstermeye davet eden Güler “Çıkıp mertçe tepki gösterin, yarım ağızla geçiştirmeyin” dedi. Güler, ÇOMÜ Rektörlüğüne de tepki göstererek; “Ne düşünce özgürlüğü? Adam ahlaksızlık yapmış. Anında açığa almanız gerekiyordu” tepkisini gösterdi.


Güler; “Anında Açığa Almanız Gerekiyordu”

Belediye Meclisinde gündeme gelen Abdullah Akın’a sert tepki gösteren bir diğer isim de CHP Grup Başkanvekili Adnan Güler idi. AK Partilileri Tülay Ömercioğlu gibi aha güçlü bir şekilde tepki göstermeye davet eden Güler “Çıkıp mertçe tepki gösterin, yarım ağızla geçiştirmeyin” dedi. Güler, ÇOMÜ Rektörlüğüne de tepki göstererek; “Ne düşünce özgürlüğü? Adam ahlaksızlık yapmış. Anında açığa almanız gerekiyordu” tepkisini gösterdi.

 

“AK PARTİLİLER ÇIKSIN MERTÇE TEPKİ GÖSTERSİN, YARIM AĞIZLA GEÇİŞTİRİR GİBİ SÖYLEMEYİN”

 

Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Adnan Güler, Tülay Ömercioğlu kadar AK Parti içerisinde güçlü tepki gösterilmediğine dikkat çekti. Güler yaptığı konuşmada; “Sayın başkanım hem size hem de AK Parti Grup Başkan vekili Tülay hanıma teşekkür ediyoruz. Hep birlikte kınıyor, lanet ediyoruz. Eyvallah ama bu tepkiyi maalesef AK Parti İl Başkanı ve Merkez İlçe başkanı Sayın Tülay Hanım kadar güçlü, bu tonda göstermediler. Açıklamaları sosyal medyada var. Basın da yer almayan, suya sabuna dokunmayan, bu şahsın söylediklerinin bir kısmına katılmıyorlarmış, çoğu kısmına demek ki katılıyorlarmış.  Baştan sona dinlesinler adamı, katılacak bir tek yeri yok. Bir kısmına katılmıyorlarmış, partileriyle de ilişkilendirmeyin. Bir kere Allah rızası için Tülay Hanımın söylediği ton da çıkın söyleyin; “Bu rezilce bir şey. Biz Çanakkale halkı olarak bunu kabul etmemiz mümkün değil, biz bunu kınıyoruz.” Şöyle çıkın açık yüreklilikle, mertçe söyleyin, öyle yarım ağızla geçiştirir gibi söylemeyin” dedi.

 

NE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ? AHLAKSIZLIK YAPMIŞ ADAM.. HANGİ DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ?

 

Adnan Güler, Abdullah Akın hakkında açıklama yapan ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığına da büyük tepki gösterdi. Güler; “İlahiyat Fakültesi Dekanlığı ilk açıklama yapıyor, ayıptır. ‘Düşünce Özgürlüğü’ diyor. Ne düşünce özgürlüğü, adam ahlaksızlık yapmış. Hangi düşünce özgürlüğü, bu düşünce özgürlüğüne girmiyor ki. İkinci açıklamasında inceleme başlattık açıklaması yapmış kamuoyundan tepkiler yükselince. Teşekkür ederiz, Allah razı olsun başlattınız. Anında açığa almanız gerekiyordu. öyle idari soruşturma açarak bu geçiştirilecek bir konu değil. Çünkü Çanakkale halkına hakaret etti, dine hakaret etti. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etti, aşağıladı. Bunları da basın yoluyla yaptı. Binlere kişiye ulaştırdı, Türkiye’nin gündemi oldu.

 

“BİR TAKIM FESLİ SOYTARILARA YOL VERİRSENİZ..”

 

Adnan Güler açıklamalarının devamında Abdullah Akın gibi kişilere yol verildiğini belirterek; “Bunlar neden böyle oluyor biliyor musunuz? Bir takım sözde tarihçi fesli soytarılara yol verirseniz, onların düşünceleri değerliymiş gibi onları hastanede ziyaret ederseniz böyle soytarılarda çıkar. Bunlar da ‘Bende bir Feslilik yapayım, bende meşhur olurum’ diyor. İdare etme makamında  olan kişiler hareket ve söylemlerine dikkat edecekler. Bu hoca, hoca demeye de dilim varmıyor, bir an önce görevinden alınmalıdır. Yargı görevini yapacaktır. Çanakkale halkına ettiği hakaretler yanına kar kalmamalıdır” dedi.

“BU ADAM DİNSEL SAPIKTIR.. ORTAYA ATTIĞI İDDİANIN BELGESİNİ ÇIKARSIN”

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da Adnan Güler’i destekleyerek Abdullah Akın’ın tüm unvanlarının elinden alınması gerektiğini bir kez daha yineledi. Ülgür Gökhan; “Şimdi bu tüm Türkiye’de duyuldu. Şimdi biz Çanakkaleli olarak gittiğimiz bir yerde adamın biri bizimle dalga geçse ne yapacağız? Adamla kavga mı edeceğiz? Bir sürü meczup var; ‘Camileri siz böyle yapmışsınız’ dese ‘bunu hoca açıkladı’ dese ne yapacağız. Adnan Menderes döneminde atılan iftiralar hala devam ediyor. Kesin ve net bir tavır almazsak bu yıllarca yayılmaya devam eder. Onun için ben bu adama Dinsel Sapık diyorum. Bu adam Dinsel sapıktır. Ortaya attığı bilginin belgesini merak ediyorum. Çıkarsın belgesini, bu bilgiyi hangi kaynaktan nereden almış? Bakın o bir şey daha söylüyor; ‘Çanakkale Savaşlarında yaralıları da canlı canlı gömdüler’ diyor. Bu nereden çıktı? Yüzyılı geçmiş o savaşların üzerinden şimdi mi öğrendin bunu sen? Bunu da türküye bağlamış. Böyle bir şey olma şansı olabilir mi? Arkadaşın yaralanmış, silah arkadaşın yanında, kollarında yaralı bir şekilde duruyor. Bunlar moral bozucu şeyler. Türk halkının moralini bozar bunlar” tepkisini gösteri.

 

“BU ADAMIN TÜRKLÜKLE ALAKASI YOK. BANA SORARSAN TÜRK DE DEĞİL BU..”

 

Abdullah Akın’ın “Yaralı askerleri canlı canlı gömdüler” iddiasına hem AK Partili Tülay Ömercioğlu, hem de Belediye Başkanı Ülgür Gökhan çok ağır tepki gösterdiler. AK Partili Tülay Ömercioğlu; “Bu savaşlarda askerlerimiz yaralı Anzak askerlerini kucaklamış, yaralarını iyileştirmiştir. Bu adam ahlaksızın teki. Saçma sağan düşüncelerini dile getirmiş ahlaksız bir adam. Ne vatan, ne millet ne de Türklük ile alakası yok” tepkisi gösterdi.

 

Ömercioğlu’na hatırlatması için teşekkür eden Ülgür Gökhan; “Evet, yaralı Anzak askerlerini tedavi ettiren, ölmesin diye kucağında taşıyan askerlerimiz var. Biz böyle bir milletiz. Bu adamın Türklükle alakası yok. Bana sorarsan bu Türk de değil. Bunun ne halt olduğu da belli değil” ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 2462 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI