Bugun...
Bizi izleyin:Gökhan’dan Gider’e “Savcı Orada, Şikâyet Et”

Tarih: 02-02-2018 08:38:02 Güncelleme: 02-02-2018 08:48:02 + -


AK Parti Milletvekili Ayhan Gider’in yaptığı açıklamada Belediye Başkan Ülgür Gökhan için kullandığı ifadelere yanıt geldi. Ülgür Gökhan’ın 16 yıl boyunca hiçbir iş yapmadığını iddia eden Milletvekili Gider’in “CHP Kongresinde belediye imkânlarını kullandın. Bunu sende bende biliyoruz” ifadesi üzerine Gökhan; “Bu bir suç ihbarıdır. Madem biliyorsunuz Savcı orada şikâyet etsin” dedi. Gökhan CHP’li Celal Karakaş’a da “Beni yalnız bıraktınız” diyerek sitem etmesi dikkat çekti.


Gökhan’dan Gider’e “Savcı Orada, Şikâyet Et”

AK Parti Milletvekili Ayhan Gider’in yaptığı açıklamada Belediye Başkan Ülgür Gökhan için kullandığı ifadelere yanıt geldi. Ülgür Gökhan’ın 16 yıl boyunca hiçbir iş yapmadığını iddia eden Milletvekili Gider’in “CHP Kongresinde belediye imkânlarını kullandın. Bunu sende bende biliyoruz” ifadesi üzerine Gökhan; “Bu bir suç ihbarıdır. Madem biliyorsunuz Savcı orada şikâyet etsin” dedi. Gökhan CHP’li Celal Karakaş’a da “Beni yalnız bıraktınız” diyerek sitem etmesi dikkat çekti.

 

2018 Yılı ilk Çanakkale Belediye meclis toplantısında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın hedefinde Altın madencileri, AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, bazı yerel basın kuruluşları yer aldı. CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın eski CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş’a sitem etmesi ise dikkat çeken konuların başında geldi. Meclis toplantısında parti içi siyasi meselelerin konuşulmamasını isteyen Celal Karakaş’a Gökhan, Ömercioğlu ile yaşadığı tartışmayı hatırlatarak “Beni yalnız bıraktınız. Merkez ilçe başkanı olarak sizin müdahale etmenizi beklerdim” dedi!

 

“ALLAHIM YARATTIĞIN DOĞAYI KATLEDİYOR BU NAMUSSUZLAR!”

 

Ocak Ayı meclis toplantısında son bir aylık Belediyenin faaliyetlerini meclis üyelerine aktaran Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Aralık ayında Çanakkale’nin tek içme su kaynağı olan Atik Hisar Barajı su toplama havzasına ziyaret ettiklerini ve ağaç katliamını yerinde protesto ettiklerini hatırlattı. Altın madeni işletecek olan firmanın tekrar bölgede ağaç katliamına başlamasına tepki gösteren Gökhan; “Bölgede ağaç katliamı yeniden başlamış. Israrla söylüyoruz Atik Hisar Barajı Çanakkale’nin tek içme su kaynağıdır. Burada yapılacak siyanürlü altın çalışması içme su kaynağımızı yok edecek. Bölgede yapılan ağaç katliamı inanılmaz boyutlarda. İlerde ağaç kesilen tepelerin tamamı traşlanacak orada tepe filan kalmayacak. Çıkan toprak siyanürlü işlemden geçirilerek açılacak çukurlara dökülecek. Yasal olarak yaptırım yapacak gücüm yok bari beddua edeyim. Allah’ım sana sığınıyoruz, bir engel ol şunlara. Senin bizler için yarattığın bu doğayı, dünyayı üç kuruşluk menfaatleri için katlediyor bu namussuzlar” ifadelerini kullandı.

 

 “ÇANAKKALE İÇİN NE KADAR ÇALIŞTIĞIMIZI EN İYİ AYHAN GİDER BİLİR”

 

AK Parti Çanakkale Milletvekilinin kongrede yaptığı konuşmada Çanakkale Belediyesi ve Ülgür Gökhan hakkındaki iddialar üzerine Gider’e çağrıda bulunan Ülgür Gökhan, iddialarının doğruluğuna inanıyorsa savcılığa gitmesi çağrısında bulundu. Ülgür Gökhan, Ayhan Gider’in basına da yansıyan sözlerini meclise okudu; “Sayın Milletvekilimiz Ayhan Gider kongrede sanırım bir konuşma yapmış. Bunlar basına da yansımız. Kendisi demiş ki; “Adliye binası, Özel İdaresi gibi alanlar için önerilerimiz var, Belediye başkanı yaptırmıyor. Buralara proje yapmayan başkanın ne karı var biliyor musunuz? Adam iş yapmayı sevmiyor 16 yıldır hiçbir iş yapmıyor. Çanakkale için bir derdi yok” demiş. Üstelik bir de iddiası var Ayhan beyin Belediyenin imkanlarını CHP kongresi için kullanmışım. Bunun için ayrıca ‘Sende biliyorsun, biz de biliyoruz, kullandırdın demiş. Kendisi ile genel sekreterlik döneminden bu yana uzun yıllardır birlikte, yan yana mesai yaptık. Ne kadar Çanakkale için çalıştığımızı en iyi kendisi bilir” açıklamalarında bulundu.” ifadelerini kullandı.

 

GÖKHAN’DAN GİDER’E “SAVCI ORADA, ŞİKÂYET ET”

 

“Bunları bir milletvekili söylüyor. Bu açından bu son derece önemlidir. Özellikle sende biliyorsun bizde biliyoruz, belediye imkanlarını kullandırttın demek bir suç duyurusudur. Benim belediye imkanlarını herhangi bir partinin lehine kullandıra bilme şansım yoktur. Yasalar buna asla izin vermez. Eğer sen de biliyorsun, bende biliyorum demişse Sayın vekilime sesleniyor, istirham ediyorum; Başsavcıya bir telefon etmeniz yeterlidir. Arayın söyleyin gelip araştırsın incelesinler. Bir başka vekilimiz söylese asla cevap vermem, Ayhan Gider ile kişisel ilişkilerimizden ötürü cevap veriyorum” dedi.

 

“BU İDDİALARI ESKİ İL BAŞKANI VE MERKEZ İLÇE BAŞKANIM ORTAYA ATTILAR”

 

Milletvekili Ayhan Gider’in iddialarını ilk ortaya atan kişilerin ise eski CHP İl Başkanı Nejat Önder ve Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş olduğunu açıklayan Ülgür Gökhan sözlerine şöyle devam etti; “Bu iddiaları ilk olarak eski İl Başkanım ve Merkez İlçe başkanım ortaya atarak bunlara koz verdiler. AK Parti’de şimdi bunları konuşuyor. Asla kimseye belediye imkânlarını kullandırmanın ötesinde ne bir baskı, ne bir tehdit ne de bir şantaj yapılmamıştır. Bu iftira atılınca bana; getirin kardeşim belge fotoğraf dedik. Fotoğraf bile çıkmadı. Belediye işçilerimizi tehdit ettiğimizi söylediler. Çağırdık sendika yöneticilerini araştırın, bize getirin geleni yapalım dedim. Üç günde kendisine süre vermiştim. Kongre yapıldı bitti. Ne gelen var ne giden. Sendika başkanımız da çıktı açıkladı böyle bir şey olmadığını. Bu konular iftira olduğu için mecliste Sayın Ömercioğluna mecliste konuşmayın diye rica etmiştim. Sayın milletvekili de bu işe bulaştı bir tarafından. Bu işin bileni varsa; gelsin konuşalım gereğini de yaparız” dedi.

 

“SAYIN VEKİLİM BİR TELEFON KADAR YAKINSINIZ ARAYIP SORUN”

 

Adliye Binası ve İl Özel İdaresi üzerinden belediyeye eleştiride bulunan Milletvekili Ayhan Gider’e yanıt veren Ülgür Gökhan; “Belediye meclisi olarak Adliye Binası alanı için gerekli meclis kararı aldığımızı geçtiğimiz aylarda da defalarca açıklamıştık. Şu an ki Adliye binamızın olduğu yer meydan olarak belediyenin planında yer almaktadır. İlk meclis dönemlerinde bunu AK Partili arkadaşlarımızla birlikte onayladık, kurul kararı da bu konuda karar almıştı. Sayın vekilimizin bilgisine. İl Özel İdaresi için Valimizi ziyaret ettim. Koruma kurulunda konu gündeme geldi. Bu kararın bir ay ertelenmesini dile getirdim; İl Özel İdaresi ve arkasında kalan arazilerin hazineye kalması ve yeşil alan yapılması konusunda çalışma olduğunu belirttim. Mecliste bu konunun konuşulduğunu, İl Özel İdaresinin bu konuda kararı olduğunu hatırlattım. Büyük binada GMKA ve Kooperatife ait yerler var o ikisini çözün dedik. Valimize de söyledim GMKA’yı biz hallederiz dedim kendisi olumlu karşıladı. Biz bunu bir ayda çözebiliriz diyerek kuruldan izin aldık. Çalışmalar şu an başlatıldı, önümüzdeki meclise bu konuyu getirerek görüşeceğiz. Sayın vekilimizin bize sormasını beklerdik; bu konularda çalışmalarımız var en azından bize bir telefon kadar yakınsınız arayıp sorsanız daha iyi olurdu” dedi.

 

ÇAMUR ATICI GAZETELER VAR!

 

Çanakkale’de bazı gazetelerin Belediyeye çamur atan, iftira ve yalan yanlış bilgilerle kamuoyuna yanlış bilgi veren gazeteler olduğunu açıklayan Ülgür Gökhan; “Yazmışlar ‘Hesapları Apar topar Kapattılar’ diye. Yılsonu gelmiş, 29-30’unda fatura gelmiştir, hesaplar kapanmazsa esnafa ödeyemeyiz diyerek bir yazı yazılır her sene sonu. Bunu almışlar yok denetçiler geldi de hesaplar apar topar kapatıldı diye yazmışlar. Biz şeffaf belediyeyiz isteyen istediğini söyleyebilir ama Sayıştay Denetçileri bile güldürler. Hesapları iyi kapatmışsınız diyerek dalga geçtiler. Ne kadar ayıp bir şey. Böyle iftira olur mu?” diyerek tepki gösterdi.

“MİLLETVEKİLİMİZİN İDDİALARI ESKİ İLBAŞKANINIZIN İDDİALARIDIR”

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın gündem değerlendirmesinin ardından söz alan Tülay Ömercioğlu, Ülgür Gökhan’ın Ayhan Gider’e yaptığı eleştirilere yanıt verdi. Ömercioğlu; “Mecliste bu konuları tekrar açma taraftarı olmamak ile birlikte Sayın Milletvekili Ayhan Gider’e yönelik yaptığınız serzenişler üzerine birkaç söz söylemek istiyorum. CHP’de belediyenin imkanlarının kongrede kullandırıldığı iddiaları AK Parti’den çıkmamış tam tersi bunları herkes, sizlerde bizlerde biliyoruz. Bu iddiaları dile getirenler Eski İl Başkanınız Nejat Önder’in ifadeleridir. Ayhan Gider milletvekilimize serzenişte bulunmak yerine bu kişinin yaptığı belediyeye yönelik karalamalardan ötürü sizler neden savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorsunuz? Bu konunun dışında bazı olaylar var. Bunları dile getirmek istiyorum. Bu yer Cumhuriyet Meydanında 73 metrekare görünüp bizzat CHP’liler tarafından fitne yuvası olarak görülen 3 katlı bir yapı var. CHP’nin lokali olarak göründüğü ama CHP’lilerin kabul etmediği bir yerde Remzi Yiğit’in kaldığı biliniyor. Burası belediyenin yeri. Katlı bir bina ama burası belediyenin yeri ise CHP kullanılıyorsa ama depo olarak görülüyor. Burası ama bir ofis. Burayı kim kiralamıştır? Burası Çanakkale’nin en değerli bölgesinde büyük kira geliri sağlanabilecek bir yapıdır. Böyle bir yapıdan kira alınmıyor olması tartışma konusu yaratıyor” dedi.

 

İddialar üzerine söz konusu ofisin kendisine ait ofis olduğunu açıklayan Ülgür Gökhan; “Burası belediye başkanının siyasi ofisidir. Bu yapı belediye başkanlarının siyaseten buluşup konuşabileceği yerdir. Belediye binasında siyasi konuşmalar yapmıyorum, burası benim iş yaptığım makamdır. Belediye binası içerisinde siyasi konuşma yapmıyorum. Burasını isteyen herkesin kullanımına açıyoruz. Kent Gönüllüleri de buradan faydalanıyor. İsterseniz hatta biz yapalım oraya Burası halkın binasıdır diye bir tabela asalım. İsmail Özay zamanından beri kullanılan bir yerden bahsediyorsunuz. Siz belediyeyi hiç kazanamayacağınız için orayı kullanamayacağınız için siyasi polemik konusu yapmayın” diyerek cevap verdi.

 

KARAKAŞ; “PARTİ İÇİ SİYASİ MESELELERİ MECLİSTE KONUŞMAYALIM”

 

Yapılan konuşmaların ardından eski CHP Merkez İlçe Başkanı ve belediye meclis üyesi Celal Karakaş, Ayhan Gider’in iddiaları ve Ülgür Gökhan’ın İl Başkanı Nejat Önder’i ve kendisini suçlaması üzerine söz alarak; “Yaşanmış konuların tekrar gündeme gelmesinin yerinin belediye meclisi olmaması gerektiğini düşünüyorum. AK PArti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu ile yaptığınız tartışmalarda da siz kendiniz söylemiştiniz; belediye meclisi siyasi partilerin iç meselelerinin konuşulma yeri olmadığını. Belediye meclisinde parti içi meselelerimizi konuşmayalım” önerisinde bulundu.

 

GÖKHAN’DAN KARAKAŞ’A “SİZ BENİ YALNIZ BIRAKTINIZ” SİTEMİ!

 

Celal Karakaş’ın yaptığı uyarı üzerine cevap veren Ülgür Gökhan, Karakaş’a yönelik sitemde bulundu. Gökhan; “Önerinize kesinlikle katılıyorum sizinle aynı kanaatteyim. Ancak bir konuda düşüncemi paylaşayım sizinle. Bende aynı anlayışta olduğum için 2-3 meclis öncesinde Sayın Tülay Ömercioğlu’nun parti içi konuları gündeme getireceği konusundaki cümlelerine başladığında kendisinden istirham etmiştim. Üç defa kendisinden rica ettim. Sözünü keseceğimiz ifade etmiştim. Sonra olaylar bir yere geldi. Ben sayın Ömercioğlu’nun sözünü ona bağırıpta Kez demedim, Ethem Hırçın’a demiştim. Onu alıp oraya monte ettiler. Taa Cumhurbaşkanımıza kadar gitti. Bu olaylar yaşandığınız siz tam da Tülay Ömercioğlu hanımın yanında, bitişiğinde oturuyordunuz.”

 

“SİZDEN ‘İLÇE BAŞKANI OLARAK SİZİN MUHATABINIZ BENİM’ DEMENİZİ BEKLERDİM”

 

“Benim yaptığım olayı sizin yapmanızı beklerdim. Yani ben bir dedim; iki dedim; “Başkan bir dakika Sayın Ömercioğlu bunu dışarıda konuşalım” diyerek bir müdahalede hiç bulunmadınız. Olaylar oralara geldi. Sonra söz aldınız ve köpeklerden, hayvan barınaklarından bahsettiniz. Bende sizin gibi düşünüyorum; her partinin iç işlerinin konuşulma yeri burası değildir. Biz burada kalkıp AK Partinin iç işlerini mi, CHP’nin kongresini mi konuşacağız? Hayır. Ama bu noktada söylenen; sonrasında işte Ayhan Gider vekilinde dile getirdiği çünkü kendisi bunları uydurmuyor. Sonrasında çıkıp da ‘Başkan öyle şey yapmaz, belediyenin aracını kullandırtmaz’ demediniz. Herkes sustu. Oh ne güzel belediye başkanı yıpranıyor, Cumhurbaşkanı başkanı fırçalıyor. Herkes mutlu mesut ellerini ovuşturdu. Hak, hukuk adalet diye bizim partimiz sanırım boşuna yürüdü. Bunları AK Partiden beklemiyorum ama sizinde buralarda buna müdahale olmanız gerekiyor. Tam tersine o zaman İl Başkanı basın toplantılarında bunları dile getirdi. AK Parti’de bunu alır kullanmak ister tabi ki, onları bu konuda suçlamayı da doğru bulmuyorum. Olan oldu, her şey bitti. Kongrelerde bitti artık, parti işlerimiz partide, belediye işlerimiz de belediye de kalsın. İşimize gücümüze bakalım” dedi.
Bu haber 6270 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI