Bugun...
Bizi izleyin:GESTAŞ'tan "AK Adaylara" Seçim Kıyağı…!

Tarih: 08-03-2019 06:18:42 + -


31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala GESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Uslu seçim çalışmalarına hız verdi. Aylarca büyük tepki çeken ve vatandaşların yanı sıra esnaf, turist ve işadamlarınca da kaldırılması istenen ücret tarifesini kaldırmayan Volkan Uslu, Bozcaada ve Gökçeada AK Parti adaylarına destek olmak için tepki çeken ücret tarifesinin kaldırıldı. AK Parti adayları ise ücretlendirmenin kaldırıldığını sosyal medyadan müjdelediler!


GESTAŞ'tan

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala GESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Uslu seçim çalışmalarına hız verdi. Aylarca büyük tepki çeken ve vatandaşların yanı sıra esnaf, turist ve işadamlarınca da kaldırılması istenen ücret tarifesini kaldırmayan Volkan Uslu, Bozcaada ve Gökçeada AK Parti adaylarına destek olmak için tepki çeken ücret tarifesinin kaldırıldı. AK Parti adayları ise ücretlendirmenin kaldırıldığını sosyal medyadan müjdelediler!

 

Çanakkale'de boğaz ve adalar hatlarını tekel olarak uzun yıllardan bu yana yapan ve buna rağmen zarar ettiği iddia edilen GESTAŞ' 31 Mart Seçim çalışmalarının startını verdi..! 2018 yılında yaptığı fahiş zamlar ile gündeme gelen ve birçok kesimden tepki çeken GESTAŞ son olarak da 2 Ağustos 2018 tarihi itibariyle zararını kapatmanın faturasını halka kesen bir uygulamaya imza atmıştı.

 

ADALARA GİDEN ARAÇ İÇİNDEKİ YOLCULARDAN EK ÜCRET ALINDI!

Vatandaşlarca "Deli Dumrul Vergisi gibi ücret tarifesi" olarak nitelendirilen ücretlendirme; 2 Ağustos 2018 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş ve Bozcaada ile Gökçeada'ya araçlarıyla geçen vatandaşlardan hem araçları için hem de araçlarının içinde yolcu varsa bu yolcular için de ek ücret almaya başlamıştı.

Turizm sezonunun tam ortasında alınan karar sadece yerli-yabancı turistlerin değil; vatandaşların, esnafların hatta işadamlarının da tepkisini çekmişti. Aylarca bu ücretlendirme kararının geri alınmasını isteyen vatandaşların taleplerine tek kelime yanıt vermeyen GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, 31 Mart Yerel seçimlerine sayılı günler kala bu ücretlendirmeyi kaldırdı..!

 

HİÇ BİR SİYASİ PARTİ, VALİ, İL ÖZEL İDARE SES ÇIKARTMADI

GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu'nun yaptığı "Araç içi yolculardan ücret alınması" uygulaması için bugüne kadar hiçbir siyasi partiden itiraz yapılmadı! Sessiz kalan sadece siyasi partiler değildi.. GESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olarak Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, GESTAŞ'ın yüzde 81'ine sahip olan İl Özel İdaresi de uygulamaya itiraz etmediler. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise alınan kararlarda söz sahibi olma haklarının olmadığını, hatta GESTAŞ Müdürü Volkan Uslu'yu defalarca telefonla aramasına rağmen telefonlarına çıkmadığını kamuoyuna duyurmuştu.

AK PARTİ ADAYLARI İSTEYİNCE OLUYORMUŞ!

Aylarca Gökçeada ve Bozcaada'ya giden araçların içerisindeki yolculardan da tahsilat yapılması konusunda geri adım atmayan Volkan Uslu, tepkileri de duymazlıktan geliyordu… Ta ki 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için AK Parti adayları talep edene kadar..!

 

AK Parti'nin Bozcaada Belediye Başkan adayı Av.Edoğran Madak ve AK Parti Gökçeada Belediye Başkan adayı Muzaffer Dağlar, 5 Mart 2019 günü GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu ile görüştüler. Yaptıkları görüşmeler sonrasında iki başkan adayı da sosyal medyada ücretlendirmenin kaldırıldığını "Müjdelediler"..

ADAYLAR SOSYAL MEDYADA "MÜJDELEDİLER"

Volkan Uslu ile görüşmeden olumlu yanıt alan ve uygulamanın 6 Mart 2019 Çarşamba günü kaldırılacağını duyuran eski İl Özel Genel Sekreter yardımcısı ve mimar AK Parti Gökçeada Belediye Başkan adayı Muzaffer Dağlar oldu. Dağlar; yaptığı paylaşımda; "Teşekkürler GESTAŞ.. Yoğun talep üzerine araç içi yolcu ücretlerinin kaldırılmasına yönelik yaptığımız görüşmeler netice verdi. Bundan böyle araç içi yolculardan ücret alınmayacak, uygulama yarın itibarı ile başlayacak.." ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Bozcaada Belediye Başkan adayı Av.Erdoğan Madak ise yaptığı paylaşımda; "Adamızın bir sorununa daha çözüm ürettik. Seçim sürecinde GESTAŞ Yönetimi ve Genel Müdürü ile kış döneminde adamıza geçen araçlarda araç içi yolcu ücreti alınmaması konusunda talepte bulunmuş idik. Yönetim kurulu konuyu değerlendirmiş ve bugün itibari ile 15 Aralık ile 15 Nisan arası (kış döneminde) araç içi yolcu ücreti alınmayacağı kararı alınmıştır. Uygulama yarından itibaren başlayacaktır. Bozcaada’mıza hayırlı olsun. Her şey Bozcaada için BozcaadAşk" ifadelerini kullandı.
Bu haber 11007 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI