Bugun...
Bizi izleyin:GESTAŞ'ta Kazığın Adı: Dinamik Tarife..!

Tarih: 17-07-2021 06:24:25 Güncelleme: 17-07-2021 07:01:25 + -


31 Temmuz 2018 tarihinden bu yana GESTAŞ A.Ş adalara gidecek araç içerisindeki şoför hariç tüm yolculardan ekstra ücret alıyor. Yönetim Kurulunca “artan maliyetler” gerekçesi ile oy birliğiyle alınan karar 3 yıldır tepki çekmesine rağmen uygulanmaya devam ediyor. 13 Haziran 2021 itibariyle GESTAŞ yönetimi gişelerde farklı, online sistem üzerinde farklı fiyat tarifesi uygulamaya başladı! Dinamik Tarife adı verilen sistem internette şikâyet sitelerine kadar düştü! İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz, ya


GESTAŞ'ta Kazığın Adı: Dinamik Tarife..!

31 Temmuz 2018 tarihinden bu yana GESTAŞ A.Ş adalara gidecek araç içerisindeki şoför hariç tüm yolculardan ekstra ücret alıyor. Yönetim Kurulunca “artan maliyetler” gerekçesi ile oy birliğiyle alınan karar 3 yıldır tepki çekmesine rağmen uygulanmaya devam ediyor. 13 Haziran 2021 itibariyle GESTAŞ yönetimi gişelerde farklı, online sistem üzerinde farklı fiyat tarifesi uygulamaya başladı! Dinamik Tarife adı verilen sistem internette şikâyet sitelerine kadar düştü! İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz, yaşanan tarife farkını “Ayıp” olarak nitelendirerek hatadan dönülmesini istedi!

 

MALİYET ARTIŞI ARAÇ İÇERİSİNDEKİ YOLCULARDAN ÇIKARTILIYOR!
Yıllarca zarar ettiği, AK Partinin çiftliği, kazık ve gemi kazaları ile anılan GESTAŞ, 3 yıl önce Yönetim Kurulu üyelerinin oy birliği ile aldığı kararla “Araç içerisindeki tüm yolculardan ekstra ücret alınmasına” karar verdi. 3 yıl önce artan maliyet gerekçesi ile alınan karar tüm şikâyetlere rağmen geri alınmadı. Halen Gökçeada ve Bozcaada’ya gitmek isteyen araç içerisinde şoför hariç tüm yolculardan ekstra ücret alınma uygulanmasına devam ediliyor. Maliyetlerini vatandaşa yıkan GESTAŞ A.Ş. şimdi de bir başka uygulaması ile gündemde..

DİNAMİK TARİFE UYGULAMASI!
GESTAŞ A.Ş. 13 Haziran 2021 tarihi itibariyle Gökçeada ve Bozcaada seferleri için bilet satışlarının online yapılacağını duyurdu. Online Bilet satışının Kabatepe-Gökçeada ve Geyikli-Bozcaada hatlarında başladığı belirtilen açıklamada bir de “Dinamik Tarife” uygulanacağı açıklanmıştı.

 

Dinamik Tarife uygulamasında Gökçeada ve Bozcaada hatları için online yapılan bilet satışlarında 3 farklı tarife uygulanacağı duyurulmuştu. GESTAŞ A.Ş dinamik fiyat tarifesi ile ilgili olarak yayınladığı açıklamada; “Geçişini feribota biniş tarihinden çok daha öncesinde planlayan ve online bileti önceden alan yolcularımız, daha hesaplı geçiş yapacaklardır. Dinamik fiyat uygulamasındaki fiyatlar, sefere olan süreye ve gemideki kontenjana göre değişiklik göstermektedir. Ne kadar erken alınırsa, o kadar fazla avantaj sağlamaktadır” ifadelerine yer verilmişti.

AVANTAJ MI? KAZIK MI? ŞİKÂYET SİTELERİNDE GESTAŞ’IN TARİFESİ VAR!
GESTAŞ A.Ş. online bilet satışlarında gişelere göre daha fazla ücret talep ediyor. Şikayetin kaynağı ise Online Satışlarda uygulanan Dinamik Tarife! Vatandaşa daha hesaplı olacağı belirtilen uygulama çeşitli internet sitelerinde de gündem oldu.

 

10 Temmuz 2021 tarihinde ŞikayetVar.com adlı internet sitesine GESTAŞ’ın Online bilet satışlarındaki fiyatlarını şikayet eden Elif rumuzlu bir vatandaş; “Gişeden 85 TL otomobil, 3 TL kişi başı ücreti online'dan otomobil+3 kişi 151 TL'ye gidiş 116 TL'ye dönüş aldık. Sitede sabah saatlerinde birçok sefer satışa kapalı olduğundan sıra beklemeyelim diye sabahın 5'ine gidiş biletimizi aldık. Birkaç saat sonra tüm sefer saatlerine biletler açılmıştı. Müşteri hizmetlerini arayıp saat değişikliği talep ettik sadece %50 kesinti ile iptal edebileceklerini dinamik bilet uygulaması olduğunu fiyatların değiştiğini söylediler. Gişede ne kadar dediğimde yukarıda yazdığım fiyat söylendi” ifadeleri ile şikayetini paylaştı. GESTAŞ A.Ş ise vatandaşın şikayetine 6 günden bu yana cevap vermediği görüldü.

RIDVAN UZ: “ONLİNE BİLETLERDE HER YERDE İNDİRİM VAR.. BU AYIP ORTADAN KALDIRILMALI”
Dinamik tarife mağduriyeti İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz’a kadar ulaştı. Sosyal medyada Dinamik Tarife uygulamasını eleştiren Rıdvan Uz, GESTAŞ Yönetim Kurulu üyelerine de çağrı yaptı. Online satışlarda fahiş fiyat uygulamasını “Ayıp” olarak niteleyen Rıdvan Uz; “Online biletler her yerde indirimli satılırken Gestaş 80 lira gişe fiyatı olan araca online 140 lira kesiyor. Kabatepe Gökçeada gidiş geliş online 280 lira. GESTAŞ sadece Çanakkale’nin değil aynı zaman da büyük Türk Milletinindir. Yönetim toplanıp bu ayıbı ortadan kaldırmalıdır" ifadelerini kullandı.
Bu haber 3678 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI