Bugun...
Bizi izleyin:GESTAŞ Araç İçindeki Yolcudan Bile Ücret Alacak!

Tarih: 02-08-2018 06:41:19 Güncelleme: 02-08-2018 07:07:19 + -


GESTAŞ tarafından vapurlarda motorlu taşıt ve yaya geçiş ücretlerine zam yapıldı. Maliyetlerin artmasından kaynaklı olarak yüzde 13'ü bulan zamlar yapılırken, araç içerisinde bulunan yolculardan da kişi başına ücret alınacağı açıklandı. Araç içerisindeki vatandaşlardan ücret alınmasına ise ilk tepki İYİ Parti İl Başkanı Eşref Varol’dan geldi.


GESTAŞ Araç İçindeki Yolcudan Bile Ücret Alacak!

 Çanakkale’de deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ motorlu taşıt ve yaya geçiş ücretlerine zam yaptığını duyurdu. GESTAŞ resmi sitesinden yapılan duyuruda, zamların maliyetlerde kur farkı dolayısıyla oluşan artışın yanı sıra artan akaryakıt fiyatları, sektördeki maliyetlerin yükselmesi sebebi ile yapıldığı açıklandı. 27 Temmuz tarihinde yapılan ikinci açıklamada ise araç içerisinde bulunan yolcular içinde kişi başına geçiş ücreti alınacağı belirtildi.   GESTAŞ resmi sitesinden yapılan açıklamada; “Denizcilik sektöründe toplam maliyetler, toplam maliyetleri oluşturan alt maliyetler, yabancı para birimi endeksli olup, son dönemde kur artışına bağlı olarak yükseliş göstermiştir. Maliyetlerde kur farkı dolayısıyla oluşan artışın yanı sıra artan akaryakıt fiyatları, sektördeki maliyetleri yükseltmiştir” denildi.

 

“HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK”

 

Açıklamada ayrıca; “Her dönemde kamu yararını göz önünde bulunduran, verdiği hizmetin yanı sıra fiyat politikasında da kamu yararını gözeten şirketimiz, hizmet odaklı yatırımlarını devam ettirmektedir. Yeni hatların hizmete girmesi, gemilerimizin daha donanımlı hale getirilmesi, iskelelerimize yaptığımız altyapı kuvvetlendirme ve üstyapı yatırımları, araç ve yolcu yaşam mahallerinin daha fonksiyonlu hale getirilmesi gibi çalışmalarımız, kaliteli hizmet anlayışımızı devam ettirmek, müşteri beklentilerini karşılamak ve müşteri memnuniyetini sağlamak adına devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

 

“OYBİRLİĞİYLE ÜCRET TARİFESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA KARARI ALMIŞTIR”

 

Alınan zam kararı ile ilgili; “GESTAŞ Yönetim Kurulu, ilimize yaptığımız yatırımların önünü kesmeden, araç ve yolcu taşımacılığında yakaladığımız kaliteden ödün vermeden artan maliyetleri karşılayabilmek adına, toplanarak oybirliğiyle ücret tarifesinde değişiklik yapma kararı almıştır” denildi.  

 

“ŞOFÖR HARİÇ HER YOLCU İÇİN ÜCRET ALINACAK”

 

Daha sonra yapılan açıklamada ise araç içerisindeki yolculardan da kişi başına ücret alınacağı belirtilerek; “Kabatepe-Gökçeada ve Geyikli-Bozcaada hatlarımızda araç içi yolcular ücretlendirilecektir. Buna göre Kabatepe-Gökçeada hattında şoför hariç her yolcu için 1.50 TL, Geyikli-Bozcaada hattında gidiş dönüş şoför hariç her yolcu için 3 TL fiyat tarifesi uygulanacaktır” denildi.

 

“BU ZAMLAR GESTAŞ’IN İYİ YÖNETİLMEDİĞİNİN İSPATIDIR”

 

Adalara giden araçların içindeki yolculardan ekstra ücret alınmasına ise İYİ Parti İl Başkanı Eşref Varol tepki gösterdi. İl Başkanı Varol sosyal medya’da yaptığı açıklamada; “Hem araçlara zam yapılması hem araç içindekilerden ücret alınmaya başlanması ekonomideki iyileşme sonucu tabi !!! Sezonun en dolu olduğu, yoğunluktan saatsiz çalışıldığı bu zamanda yapılan bu zamlar Gestaş'ın iyi yönetilemediğinin ispatıdır. Son yapılan zammın üstünden bir yıl dahi geçmemiştir. Bunların yanında Geştaş'ın gerek araç kuyrukları gerekse gemiden çıkanların oluşturduğu trafik ile de şehre, Çanakkalelilere bilerek işkence çektirilmektedir. Zam yapılacağına Gestaş'ın deniz taşımacılığı dışındaki sponsorlukları sona erdirilse bu zamlara zaten gerek kalmayacaktır” ifadelerini kullandı.
Bu haber 14127 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI