www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Gelibolu Belediyesi’nin 19 Mayıs Yarışması Sonuçlandı

Tarih: 16-05-2022 14:16:44 Güncelleme: 16-05-2022 14:17:44 + -


Gelibolu Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde geleneksel hale getirdiği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler seçici kurul tarafından belirlendi.


Gelibolu Belediyesi’nin 19 Mayıs Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde altıncı kez düzenlediği konusu bu yıl Atatürk’ün “Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız” sözünden hareketle “Geleceğin Aydınlığında Türk Gençliğinin Yeri, Görev ve Sorumlulukları” olarak belirlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler belirlendi.

 

Liseler arası düzenlenen, öğrencilere Atatürk sevgisi ve Cumhuriyet bilincinin önemini kavratmak, edebiyat ve resim sevgisi aşılayabilmek, yeteneklerini özgürce ifade edebilen bireyler yetiştirmek ve onların fark edilmesini sağlamak amacını taşıyan yarışmada, seçici kurul eserleri değerlendirerek dereceye giren eserleri açıkladı.

Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Çoban ve Deniz Cankara, emekli Türkçe, Edebiyat ve Resim öğretmenleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği öğretmenlerden oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda; resim dalında 16 eser arasından Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Mustafa Hepalkaç birinci, Gelibolu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Kader Durukan ikinci, Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Rumeysa Çakıcı üçüncü oldu. Gelibolu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Mert Cebe’nin mansiyon ödülü kazandığı bu dalda Gelibolu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hasan Başak jüri özel ödülüne layık görüldü.

Yapılan değerlendirme sonucunda şiir kategorisinde Gelibolu Fen Lisesi’nden Ece Çetin “Bu Toprakların Filizi” isimli eseri ile birinci, yine Gelibolu Fen Lisesi’nden Mehmet Efe Demirel “Dillerinde Hürriyet” başlıklı eseri ile ikinci, Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Ezgi Kara “Seni Düşündükçe Isınıyor İçim” isimli şiiri ile üçüncü oldu. 18 eserin yarıştığı bu kategoride, seçici kurul tarafından Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Atakan Özcan’ın “Asrı Üç Geçe” isimli eseri mansiyon ödülüne layık görüldü.

 

Yarışmada kompozisyon kategorisinde ise, Gelibolu Fen Lisesi’nden Muhammed Yuşa Akın “Ahdimiz Olsun” eseri ile birinciliği, yine Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Yağmur Taşdeniz “Vatan Uğruna Vatan Olmalısın” isimli eseri ile ikinciliği, Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Melis Bingüller “Yüreklerdeki Bahar Bayramımız” isimli eseri ile üçüncülüğü elde etti. 15 eserin yarıştığı bu dalda Gelibolu Anadolu Lisesi’nden İlayda Pezek’in “Emanetin Emanetimizdir” başlıklı eseri mansiyon ödülüne layık görüldü.
Bu haber 1902 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI