Bugun...
Bizi izleyin:Gelecek Partisi 1.Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

Tarih: 07-10-2020 04:49:38 Güncelleme: 07-10-2020 04:51:38 + -


Gelecek Partisi Çanakkale 1. Olağan Kongresi yağıldı, mevcut İl Başkanı Hüseyin Yıldırım tüm delegelerin oyunu alarak yeniden İl Başkanı seçildi. İlk kongreye Gelecek Patisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu telekonferans yöntemi ile katılarak partililerle buluştu, ekonomik değerlendirmelerde bulundu.


Gelecek Partisi 1.Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

Gelecek Partisi Çanakkale 1. Olağan Kongresi Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde düzenlendi. Kongreye Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Kültür ve Turizm Politikaları Başkanı Yeşim Karadağ, İç İşleri Politikaları İzleme Kurulu Başkanı Emekli Vali İzzettin Küçük, Tarım Politikaları İzleme Kurulu Başkanı Ali Akmaz, Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Baş Danışmanı Dinçer Türkmen, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Akçay, Enerji Politikaları Başkanı Engin Keskinel, Kurucular Kurulu Üyesi Ferhat Esener, Balıkesir, Bursa, Tekirdağ İl Başkanları ve yönetimi, CHP, İYİ Parti, Deva Partisi, Demokrat Parti, Genç Parti, MYP temsilcileri, Oda Başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı. 

 

“GELECEK PARTİSİ HERKESİMDEN TAKDİR GÖRMEKTEDİR”

İl başkanı Hüseyin Yıldırım kongrede yaptığı konuşmada; "Çanakkale 1.olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Sizleri şehitler diyarı Çanakkale’mizde misafir etmekten duyduğum memnuniyeti özellikle belirtiyorum. Bugün burada büyük zorluklar ve güçlükler içerisinde kurulan partimizin 1.olağan il kongresini yapmak için toplanmış bulunmaktayız. Ülkemizin geldiği noktadan rahatsızlık duyan, geleceğinden endişe eden ve içinde memleket sevdası taşıyan insanların kurduğu Gelecek Partisi bugün Türkiye’de gelecek adına çok güzel işlere imza atmakta ve iktidar dışında her kesimden takdir görmektedir, üstelik bunu çok kısa sürede yaptık, ülkemizde yapıcı muhalefet nasıl yapılır bu şiarla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

“CAN SİPERANE BİR ŞEKİLDE GELECEK ADINA ÇALIŞIYORUZ”

Gelecek Partisi çalışmalarına da değinen İl Başkanı Hüseyin Yıldırım; “Gelecek gönüllüleri tarafından kurulan partimiz bugün 70 ilde teşkilatlanarak 1.olağan kongrelerini yapmakta ve erken veya zamanında yapılacak olan ilk seçime tek başına kendi imkânları ile girecek güçte ve kabiliyettedir. Genel merkezimizin teveccühü ile ocak ayında kurucu il başkanı olarak atanarak çalışmalarımıza hızla başladık. Biz daha parti kurmadan bizim için onlar parti kuramaz, parti kursa da adam bulamaz, adam bulsa da teşkilatlanamazlar demişlerdi. Nitekim şimdi tüm Türkiye’de kartopu gibi büyüyen çok güzel birlikteliklere imza atıyoruz. Siyaset sahada, sokakta mahallede yapılır desturu ile her zaman Çanakkale’de sahada olan iri ve diri bir teşkilat yapısı ile hareket ettik. Merkez ilçemiz, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız Çanakkale’de çok güzel işlere imza attılar. Biga, Çan, Ezine ilçelerimizde ilçe başkanlarımızı atayarak merkez ilçe dışında büyük ilçelerimizde de teşkilatlarımızı kurduk. İlçe başkanlarımız da can siparene bir şekilde gelecek adına çalışmalarına devam ediyorlar” bilgilerini patlaştı.

 

“RANT OLMAYACAK, PEŞKEŞ OLMAYACAK”

AK Parti iktidarını eleştiren Hüseyin Yıldırım; “Bizim partimizde yalan yok Bizim partimizde riya yok Bizim partimizde ayak oyunları ve kirli ittifaklar yok! Bizim partimizde dürüstlük var, Bizim partimizde samimiyet var,  Bizim partimizde dostluk, muhabbet var saygı var sevgi var! Geçenlerde iktidar partisinin kongresinin ardından yerelden bir gazeteci kardeşimiz şöyle bir cümle sarf etmiş; Siyasette ve ticarette güçlü olan kazanır haklı olan değil. İşte maalesef Türkiye’yi 2001 öncesi yakındıkları durumdan daha kötü bir duruma bu iktidar getirdi. İşte bu partide ve gelecek partisi iktidarında güçlü olan değil haklı olan kazanıyor ve kazanacak!  Mevcut iktidar döneminde içi boşaltılan hak ve adalet kavramları yeniden ülke yönetiminde temel unsur olacaktır. Bizim siyasetimizde ticari ilişkiler olmayacak, rant olmayacak, peşkeş olmayacak, liyakat olacak, sadakatin yerini liyakat alacak! Ülkeyi yöneten ve maalesef şahsımın da uzun bir dönem siyaset yaptığı iktidar partisi artık sorun üretme merkezi haline gelmiştir. Vatandaşlarımız tarafından 18 yıldır ülkeyi yönetme vekaleti verilen iktidarın ülkemizi getirdiği durum ortadadır. Ülkemiz şampiyonlar liginde yer alacak dediler maalesef şu an eğitim de adalete ekonomide hukukta amatör kümede yer alıyoruz. Yalanlarla ülke yönetmeye çalışıyorlar, yalan veriler ile bizleri ve dünyayı kandırmaya çalışıyorlar. Biz; geçmişe değil geleceğe Nefrete değil sevgiye Öfkeye değil merhamete Korkuya değil ümide ayarlıyız. Susmaya değil konuşmaya Şikayet etmeye değil çözüm üretmeye Surat asmaya değil Tebessüm etmeye geliyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile ben kongreye katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız. Kongremiz hayırlara vesile olsun" ifadelerini kullandı. 

“EKONOMİNİN FAİLİ KAYINPEDER-DAMAT İLİŞKİSİDİR”

Yapılan konuşmaların ardından Gelecek Patisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu telekonferans ile Kongre alanına bağlanarak partililere hitap etti. Genel Başkan Davutoğlu yaptığı konuşmada, Ekonomide gelinen son durumun faili kayınpeder damat ilişkisidir diyerek; "Bu vebalin sorumlusu kimdir, siz misiniz Sayın Cumhurbaşkanı yoksa damadınız mı" sözlerine yer verdi.  Kongrede yeni atanan Gelibolu İlçe Başkanı Aysun Tariman'a rozetini Kurucular Kurulu Üyesi ve Kültür Turizm Politikaları Başkanı Yeşim Karadağ taktı. Karadağ; "Biz Çanakkaleli kadınlar bir işi yaparsak tam yaparız, işte Partimizin ikinci kadın ilçe başkanı Aysun hanım, Gelecek Partisi bir ilki Biga'da gerçekleştirdi ve tarihinde ilk kadın ilçe başkanını atadı, Şimdi Gelibolu'muza kadın eli Allahın izni ile Aysun Hanım sayesinde değecek" dedi. Yapılan oylama sonrasında kongreye katılım sağlayan tüm delegelerin oylarını alan mevcut başkan Hüseyin Yıldırım güven tazeleyerek yeniden Gelecek Partisi İl Başkanı seçildi.
Bu haber 2413 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI