Bugun...
Bizi izleyin:Gazeteci Cemal Oral Ses Getiren Skandalı Yazdı!

Tarih: 07-07-2018 07:13:57 Güncelleme: 07-07-2018 07:15:57 + -


Çanakkale’de Uyuşturucu ile mücadele başlatan ve uyuşturucudan gençleri uzak tutmak için etkinlik düzenleyen kurumda uyuşturucu bağımlılarının çalıştırıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Çanakkale’nin deneyimli gazetecilerinden Cemal Oral’ın yazısı ile ortaya çıkan skandal ile ilgili olarak henüz resmi makamlardan bir açıklama yapılmadı.


Gazeteci Cemal Oral Ses Getiren Skandalı Yazdı!

Çanakkale’de Uyuşturucu ile mücadele başlatan ve uyuşturucudan gençleri uzak tutmak için etkinlik düzenleyen kurumda uyuşturucu bağımlılarının çalıştırıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Çanakkale’nin deneyimli gazetecilerinden Cemal Oral’ın yazısı ile ortaya çıkan skandal ile ilgili olarak henüz resmi makamlardan bir açıklama yapılmadı. Çanakkale gündemine bomba gibi düşen skandalı kendi üslübu ile kaleme alan Gazeteci Cemal Oral’ın kendisine ait https://www.canakkalememleket.com adlı sitesinde yayınladığı işte o yazısı;

 

“Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çanakkale Gençlik Merkezleri ‘Asla Deneme’ vurgusuyla bir etkinlik gerçekleştirdiğini duyurdu. O etkinlikten çoğumuzun haberi olmadı, tıpkı aynı kurumda çalışanların uyuşturucu bağlantıları gibi…

 

UYUŞTURUCU BAĞIMLILARINA TOPLUMSAL MESAJ

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çanakkale Gençlik Merkezleri resmi sosyal medya hesaplarından yapılan etkinliği “Uyuşturucu ile mücadele toplumsal bilincin ve farkındalığın artırılması için başta gençler olmak üzere, ailelere, arkadaşlara, öğretmenlere ve tüm bireylere görev düşmekte olup, el ele vererek toplumumuzdaki bilinci sürdürmek amacıyla Gençlik Merkezimizde spor şenliği yaptık. Şenlik sonunda gençlerimizle "Asla Deneme" pano çalışmasını yaptık” diyerek duyurdu.

 

‘BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU’  BENZETMESİ

 

Uyuşturucuya karşı ‘Asla Deneme’ vurgusuyla etkinlik yaptığını duyuran Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çanakkale Gençlik Merkezleri’nde ise şok bir gelişme ortaya çıktı. Çanakkale Gençlik Merkezi'nde görev yapan (adı bizde saklı) kişiye 2 kez uyuşturucu operasyonu yapıldığı ve kişinin önce ceza erteleme ardından uyuşturucuyu aldığı yeri söyleyip 7 yıldır bağımlı olduğu itirafında bulunduğu öğrenildi.

SADECE BİR ÖRNEK Mİ?

 

Diğer yandan, ‘uyuşturucu kullanma ve o kurumda çalışma’ örneğinin bireysel olmadığı Gençlik Spor bünyesinde 20-25 arasında çalışanın aynı şekilde uyuşturucuya bulaşmış kişiler olduğu öne sürüldü. İşin ilginci bu kişilerin ‘ıslah, rehabilitasyon’ kapsamında değil sadece taşerondan kadroya geçiş süresinde iktidarın onayı ile göreve başladıklarının bilinmesi.

YETKİLİLERE SORUYORUZ…

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Spor Çanakkale İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezleri kısaca aynı yapıda taşerondan kadroya geçen uyuşturucuya bulaşmış kaç kişi var?

 

Taşeron işçiden kadroya geçişte bu kişilerin güvenlik soruşturmaları yapıldıysa, bu kişilerin niçin uygun göründüğünün de açıklanmasında bir sakınca görüyor musunuz?

 

Eğer, o kişilerin ‘sakıncalı’ olduğu belirtilmesine rağmen, taşerondan kadroya geçişte adı geçenler siyasi iktidarın üst düzey temsilcilerinin onayı ile mi işe alınmıştır?

 

ETKİNLİĞİ DESTEKLİYORUZ DA…

 

Uyuşturucuya karşı Çanakkale Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü’nün yaptığı tüm operasyonları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Çanakkale Gençlik Merkezleri “Asla Deneme” vurgulu etkinliğini, okullarda verilen ‘uyuşturucu madde’ panellerini sonuna kadar destekliyoruz. Ancak aynı gençlik kurumu içindeki bu çelişkiye de bir açıklama getirilmesini bekliyoruz.”
Kaynak: https://www.canakkalememleket.com

Bu haber 7249 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI