marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:“Gastro Çanakkale” Çalışmaları Sürüyor

Tarih: 30-07-2022 06:10:56 Güncelleme: 30-07-2022 07:38:56 + -


Çanakkale’nin gastronomi turizminin geliştirilmesini amaçlayan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Gastro Turizmi paydaşları Eceabat’a ziyaretlerde bulunarak turizmcilerle fikir alışverişinde bulundu.


“Gastro Çanakkale” Çalışmaları Sürüyor

Çanakkale’nin gastronomi turizminin geliştirilmesini amaçlayan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Eceabat Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen programda paydaşlar öncelikle Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli’yi makamında ziyaret ederek ilçenin markalaşma çalışmaları ile ilgili olarak istişarelerde bulundular.  Heyet daha sonra ilçenin bağcılık sektöründe önemli markaları olan Suvla, Asmadan Bağcılık ve Şarapçılık, Maydos Restaurant, Hotel Caeli & Caeli Winery firmalarını ziyaret ederek firma yetkililerinden çalışmaları ile ilgili bilgiler aldılar.

 

Ziyarette ayrıca Gelibolu Yarımadası'nın Çanakkale Boğazı'na bakan tarafında, Eceabat İlçesi içinde yer alan Maydos Kale olarak da bilinen Maydos Kilisetepe Höyüğü ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Eceabat Kaymakamlığı ve Tarihî Alan Başkanlığı işbirliğiyle Kilitbahir Köyü'nün mevcut tarihî ve doğal dokusunu değerlendirerek ilçeye yeni bir turizm ürünü kazandırabilmek ve kültürel mirasın hem gelecek nesillere aktarılması hem de yerel halk için sosyo-ekonomik katkıya dönüştürülebilmesi amacı ile tasarlanan Kilitbahir Seyir Terası ziyaretleri gerçekleştirildi.

“İLÇE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜREREK SİNERJİ OLUŞTURMALIYIZ”

Ziyaretler ile ilgili değerlendirmede bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen “Gün geçtikçe önem kazanan gastronomi turizmi kapsamında yöresel yiyeceklerin ziyaretçilerin destinasyon tercihinde önemli bir paya sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle gastronomi turizminin Çanakkale’mizde geliştirilmesi ve yeni destinasyonların oluşması önem arz etmektedir. Bunun için sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve akademik camianın içinde bulunduğu paydaşlarımız ile ilçe ziyaretlerimizi sürdürerek sinerji oluşturmaktayız. Bugün de paydaşlarımız ile Eceabat Belediye Başkanımız ev sahipliğinde İlçemizin özellikle gastronomi konusundaki değerleriyle alakalı ve bunların yanında tabii ki, muhteşem tarihi ve doğasıyla alakalı bir gezinti yapma imkânı bulduk. Eceabat Belediye Başkanımıza ve firmalarımızın yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Kaya Üzen ziyaretlerde hem tarım hem gastronomi sektörüne hizmet edecek, bölgenin nitelikli turizm potansiyelinin gelişimine katkı sağlanması ve sürdürülebilir tarımsal üretimi teşvik ederek kırsal kalkınmanın desteklenmesi hedefiyle üretimden markalaşmaya, eğitimden tanıtım faaliyetlerine kadar çok geniş bir konseptte yapılacak çalışmalara ilişkin istişarelerde bulunulduğunu ifade etti.
Bu haber 1321 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI