Bugun...
Bizi izleyin:Firuze Kendi Kendine “Gelin Güvey” Olmuş!

Tarih: 25-09-2018 08:31:39 Güncelleme: 25-09-2018 08:44:39 + -


Firuze Ateş takma ismiyle kamuoyunda tanınan Kerem İriç, geçtiğimiz günlerde ÇOMÜ Medya Merkezinde çalışanlarla toplantı gerçekleştirmiş ve bu toplantıda ÇOMÜ TV ve Radyo’nun sorumluluğuna getirildiğini ilan etmişti. ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Yücel Acer’in ise bu toplantı ile ilgili sessiz kaldığı iddia edilirken; yaşanan olayın basına yansıması sonrası rektörlükten bilgilendirme açıklaması yapıldı.


Firuze Kendi Kendine “Gelin Güvey” Olmuş!

ÇOMÜ TV ve Radyo Yayın Yönetmeni Vural Bulut'un görevden alınmasının ardından, kurumda ilginç gelişmeler yaşanıyor. AK Milletvekili Bülent Turan'ın Rektör Yücel Acer'e yaptığı baskılar sonucu görevden alındığı iddia edilen Vural Bulut'un ardından Uğur Karabulut göreve getirilmişti. Yeni yönetim görev bölümü yaparken, kurumda ilginç bir gelişme yaşandı.

 

ÇÖMÜ'de geçmişteki Fetocu Sedat Laçiner yönetiminin mimli kalemşörü Firuze Ateş ismi ile yazılar yazan, Kerem İriç, ÇOMÜ TV ve Radyosunun sorumlusu olarak görevlendirildiğini belirterek kurum çalışanları ile toplantı yaptı. Bir anda şaşkınlık yaratan ve kurum çalışanlarının habersiz olduğu gelişme sonrası konu Rektör Yücel Acer'e iletildi. İddiaya göre Acer'in bu gelişmeyi ne doğrulayan, nede yalanlayan bir tavır ortaya koyduğu öğrenildi. Henüz kamuoyuna net bir bilgilendirme yapılmayan konu ile ilgili Rektör Acer'in tavrı "idare edin" şeklinde yorumlandı. Fakat kurum çalışanlarının gelişmeye tepkili olduğu, bazı isimlerin ise bu gelişme yaşanması halende istifa edebileceklerini ifade ettikleri öğrenildi. Bilim kadrolarında da tepki ile karşılanan gelişmede öğretim görevlileri Sedat Laçiner döneminde yaşanan, olumsuzların baş aktörü olan Firuze Ateş takma isimli şahsın bu görevi yapabilecek kapasite de olmadığı ifade edildi.

 

ÇOMÜ REKTÖRLÜĞÜ BİLGİLENDİRME AÇIKLAMASI YAPTI

 

Yaşanan gelişmelerin medyaya yansıması sonrası ÇOMÜ Rektörlüğü kamuoyu bilgilendirmesi yayınladı. Yapılan bilgilendirmede; “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, bir kamu üniversitesidir ve Üniversitemizde kadrosu bulunmayan ya da bir başka devlet kurumundan Üniversitemize görevlendirilmeyen kişiler, Üniversitemizin herhangi bir birimine görevlendirilemez ya da yönetim görevi yürütemez. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Medya Merkezi Koordinatörlüğü’nü de Üniversitemiz kadrosunda bulunan Uğur Karabulut yürütmektedir” denildi.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğünce yapılan açıklamanın devamında ise; “Çanakkale’nin saygın bir milletvekili hakkında üniversiteye baskı yapıyor iddiası da tamamen gerçek dışıdır. Üniversitemizin Medya Merkezi’nin bir önceki koordinatörü olan Öğr. Gör. Vural Bulut, kendi isteğiyle bu görevden ayrılmıştır ve asıl görevi olan öğretim görevlisi kadrosunda asıl işini yapmaya devam etmektedir ifadeleri yer aldı.

 
Bu haber 3754 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI