Bugun...
Bizi izleyin:"Filler Tepişiyor, Çimenler Eziliyor, Taksicilerin Ne Suçu Var?"

Tarih: 10-08-2018 06:13:01 Güncelleme: 10-08-2018 07:09:01 + -


Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine açılan kapı bazı siyasilerin yakınları tarafından Çanakkale Bürokrasisine yapılan baskılar sonucu duvar örülerek kapatılmıştı. Vatandaşın sağlık durumunu hiç düşünmeden yapılan duvar sonrasında vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Kapının duvar örülerek kapatılmasından belediyenin sorumlu tutulmaması için Kepez Belediye Başkanı hastane duvarına pankart astırdı. Asılan pankart ise açılan kapıyı duvar ördüren kişileri rahatsız ettiği, bölgede taksicilik yapan esnaMehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine açılan kapı bazı siyasilerin yakınları tarafından Çanakkale Bürokrasisine yapılan baskılar sonucu duvar örülerek kapatılmıştı. Vatandaşın sağlık durumunu hiç düşünmeden yapılan duvar sonrasında vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Kapının duvar örülerek kapatılmasından belediyenin sorumlu tutulmaması için Kepez Belediye Başkanı hastane duvarına pankart astırdı. Asılan pankart ise açılan kapıyı duvar ördüren kişileri rahatsız ettiği, bölgede taksicilik yapan esnafı sorumlu tuttuğu bizzat Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan tarafından açıklandı.

 

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yönetimi, Hastaneye gelen yaşlı ve yürüyemeyecek durumda olan vatandaşların talebi doğrultusunda otobüs durağına yakın yerde hastane duvarında gedik açarak bir kapı oluşturmuştu. Açılan kapı ile vatandaşlar acil servis ve polikliniklere daha kısa mesafede ulaşım sağlıyorlardı.

 

Duvarın açılması sonrasında ise; iddialara göre siyasi parti temsilcilerine yakın ve bölgede ticaret yapan bir kesim başta hastane yönetimi ve bürokrasi üzerinde baskı oluşturarak hastane duvarında açılan kapının tekrar duvar örülerek kapatılması için lobi çalışması başlatmıştı. Yapılan baskı ve lobi faaliyetleri sonrasında açılan kapı bir hafta sonra duvar örülerek tekrar kapatılmıştı. Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan yaşanan gelişmeler sonrasında düzenlediği basın açıklamasında söz konusu kişilerin iktidar partisine yakın kişiler olduğunu ve bölgede eczacılık yapan firmalar olduğunu açıklamıştı. Duvarın örülme talimatını ise Çanakkale Bürokrasi’sinin en üstündeki kişiyi adres göstermişti.

KEPEZ BELEDİYESİNİN İLGİSİ YOKTUR PANKARTI ASTIRDI

 

Hastane duvarının tekrar örülmesi ile ilgililerinin olmadığını halka anlatabilmek için Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan hastane duvarın pankart astırdı. Asılan pankartla kapının tekrar örülmesinin Kepez Belediyesi ile ilgisinin olmadığı belirtildi. Pankart asılması sonrası ise; kapıyı ördüren kişilerin bölgede taksicilik yapan esnafı tepkilerden sorumlu tuttuğunu öğrenen Ömer Faruk Mutan tepki gösterdi.

 

Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan, astırdığı pankarttan taksici esnafının sorumlu tutulması üzerine yayınladığı basın açıklamasında; “Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nin önünde bulunan yaya geçidinin tam karşısında bulunan vatandaşlar için açılan kapı, geçtiğimiz günlerde kapandı. Tepkiye yol açan kapının önüne Kepez Belediyesi'nin bir alakası olmadığını belirten yazıyı asmamız sonucunda faturası başkalarına kesiliyor. Duvara değmeyen, halkı bilgilendirmek için asılan pankarttan taksiciler neden cezalandırılıyor? İki Eczacı, bir Medikalci'nin sözü ile neden hareket ediliyor? Yapılan vatandaşa eziyettir, ayıptır, günahtır, yazıktır. Uğraşacak birini arıyorsanız biz buradayız” ifadelerini kullandı.
Bu haber 4785 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI