Bugun...
Bizi izleyin:"Esnafın En Büyük Sorunu AVM'ler.."

Tarih: 12-03-2020 09:04:21 + -


CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada esnafın sorunlarını gündeme getirerek, “Esnafımızın en büyük sorunlarından biri kent merkezlerinde uzun çalışma saatleriyle hizmet veren AVM'lerle rekabet edememeleridir” dedi.CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada esnafın sorunlarını gündeme getirerek, “Esnafımızın en büyük sorunlarından biri kent merkezlerinde uzun çalışma saatleriyle hizmet veren AVM'lerle rekabet edememeleridir” dedi.

 

Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada, esnafın sorunlarını gündeme getirdi. SSK ve BAĞ-KUR primlerin esnafın en büyük derdi hâline geldiğini ifade eden Özgür Ceylan, “Yüksek primler dolayısıyla esnaf ve sanatkârlar, bırakın yeni istihdam yaratmayı, kendi primlerini dahi ödeyemez duruma düşmüşlerdir” diye konuştu. Ülkeden yaşanan ekonomik kriz ortamında, esnaf ve sanatkârlarımızın ödediği BAĞ-KUR ve SSK primlerinin kamu tarafından hissedilebilir bir şekilde desteklenmesi gerektiğini savunan Özgür Ceylan, her gün yüzlerce esnafın kepenk kapattığına dikkat çekti.

 

EN BÜYÜK SORUN AVM

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, esnafın en büyük sorunlarından birinin de kent merkezlerinde uzun çalışma saatleriyle hizmet veren AVM'ler olduğunu belirterek, “Esnafımız AVM’lerin böylesi uzun çalışma saatleri ve günleriyle rekabet etmesi mümkün görünmemektedir” dedi. Özgür Ceylan, AVM'lerin hafta içi ve hafta sonu açılış-kapanış saatleriyle ilgili yasal düzenleme yapılmasına ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “Vardiya sistemi, emek sömürüsü ile haftanın yedi günü, 12 saati aşan sürelerde aktif durumda olan AVM’ler, Türkiye’nin dört bir yanında esnafın belini bükmektedir” dedi.

 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Sarayın, kaynak arayışının sonucu olarak türetilen konaklama vergisinin küçük pansiyon ve otelleri olumsuz etkileyen bir düzenleme olduğunu hatırlatarak, “Küçük pansiyon ve otellerin bu vergiden muaf tutulmasına yönelik bir düzenlemeye daha şimdiden ihtiyaç vardır” dedi.
Bu haber 2156 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI