Bugun...
Bizi izleyin:Erdoğan Konuştuktan Sonra..

Tarih: 15-01-2018 06:33:24 Güncelleme: 15-01-2018 07:01:24 + -


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı hedef alan konuşmasının ardından Çanakkale’de dikkat çeken iki gelişme yaşandı. Hedef yine CHP’li Ülgür Gökhan oldu...


Erdoğan Konuştuktan Sonra..

Çanakkale Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu'nun ısrarla CHP'nin iç meselelerini Belediye Meclis gündeminde konuşmak istemesiyle başlayan ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın mikrofonları kapattırması, sonrasında da AK Parti grubunun meclisi terk etmişti. Yaşanan tartışmalar dallanıp budaklandı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar ulaştı. Yaşanan olaylar sonrasında ilki 13 Ekim 2017 ikincisi ise 27 Kasım 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Valiye Talimat verdiğini ve Çanakkale Halkının temsilcisi Ülgür Gökhan’ın 18 Mart törenlerinde konuşturulmayacağını açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamaları üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra Çanakkale’de iki önemli gelişme yaşandı. İlk gelişme; Çanakkale Belediyesine Çanakkale Cumhuriyet savcılığı hazırlık soruşturması başlatması oldu. Kamuoyu soruşturmayı Belediye Meclisinde AK Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu’nun mecliste kapalı oturum istemesi ile duydu!

 

AK PARTİ GRUBU KAPALI OTURUM İSTEDİ!

 

Çanakkale’de kamuoyunda konuşulan bir konuyu gündeme getiren Tülay Ömercioğlu; “Çanakkale’de sokaklarda konuşulan bir konu var. Gerekirse bu konuda kapalı oturum yapılmasını talep ediyoruz. İnsanlar bizlere gelip; Çanakkale belediyesinde çalışan bir takım kişiler hakkında savcılık tarafından soruşturma yapıldığı söylüyorlar. Kamuoyunda bu türden iddialar var. Bu konuda bir kapalı oturum düzenleyelim ve bilgi alış verişinde bulunalım” dedi.

 

Tülay Ömercioğlu’nun gizli oturum istediği soruşturma ile ilgili olarak Ülgür Gökhan; “Hazırlık Soruşturması adıyla 10-12 kadar çeşitli konularda bilgi edinilmek isteniyor. Birileri demek ki sokakta konuşulan konuları derlemiş toparlamış gitmiş savcılığa dilekçe vermiş. Savcılık tabi ki bu konuda bir şikâyet olunca bizden bilgi talebinde bulundu. İlgili birimlere gerekli talimatları vermiştik evraklar hazırlanıyor” diyerek cevap verdi. Gökhan mecliste Savcılığın cevap istediği konuların bazılarını AK Parti’yi de ilgilendirdiğini ifade etmişti.

SAVCILIK BELEDİYE’DEN 12 KONU HAKKINDA BİLGİ İSTEDİ!

 

Mecliste Tülay Ömercioğlu’nun kapalı oturum istemesiyle ortaya çıkan Savcılık Hazırlık soruşturmasına konu bilgiler arasında çeşitli sorular yer aldı. Savcılığın sorduğu kimi sorular arasında Belediye ile ihale karşılığı iş yapan firmalar ve bu firmalarla yapılan sözleşmeler, belediye ile iş yapan bazı işadamları, bazı siyasi kişilerin belediye ile iş ilişkisi olup olmadığı, Belediyede yöneticilik yapan personel ile bu personelin eşlerinin belediye ile ilgili iş ilişkilerinin olup olmadığı gibi konularda yer alıyor. Çanakkale Belediyesinin ise Savcılığın istediği bilgi ve belgeleri dosyalar halinde hazırlayarak teslim ettiği bilgisi edinildi.

 

HALKIN TEMSİLCİSİ PROTOKOLDE ARKA PLANA İTİLDİ!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çanakkale Halkının temsilcisi Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a 18 Mart Törenlerinde konuşma yasağı getirdiğini açıklamasından sonra yaşanan ikinci gelişme ise Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a protokollerde ikinci plana itilmeye başlandı! Aynı durum en son 2018 Troia Yılı Lansman toplantısında yaşandı.

 

Bilindiği gibi Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Çanakkale’ye gelerek lansman toplantısına katılmıştı. Düzenlenen toplantı da halkın temsilcisi olarak Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a protokolde ön sıralamalarda yer verilmesi gerekirken; işadamı vasfından başka hiçbir resmi sıfatı olmayan Bülend Engin’den sonraya oturtulması dikkat çekti.
Bu haber 6489 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI