Bugun...
Bizi izleyin:Er Hamamı’nda ‘Tavan Arası’…

Tarih: 19-02-2018 08:05:40 + -


2013 yılında restorasyonu tamamlanarak Çanakkale Belediyesi’nce kente kazandırılan Çanakkale Seramik Müzesi (Müstahkem Mevkii Er Hamamı), farklı programlar ve sergileriyle kentin seramik kültürüne ışık tutma devam ediyor. Müzenin Mart ayındaki konuğu ise seramik sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu…


Er Hamamı’nda ‘Tavan Arası’…

2013 yılında restorasyonu tamamlanarak Çanakkale Belediyesi’nce kente kazandırılan Çanakkale Seramik Müzesi (Müstahkem Mevkii Er Hamamı), farklı programlar ve sergileriyle kentin seramik kültürüne ışık tutma devam ediyor. Müzenin Mart ayındaki konuğu ise seramik sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu…

 

Eski er hamamının restorasyonu ile başlayan tarihi yolculuğun sonucu kente kazandırılan Çanakkale Seramik Müzesi, açıldığı günden bu yana gerek düzenlediği farklı programlar gerekse seramik sanatının öncü isimlerini ve eserlerini kentle buluşturarak, Çanakkale’nin seramik kültürüne katkı sağlıyor. Müzenin 13. Süreli Sergisi’ni, 1991 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat dalında, Artistik Seramik bölümünde lisan eğitimini tamamladıktan sonra, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat dalında, yüksek lisans eğitimini sonuçlandıran ve 1998 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat dalında Sanatta Yeterlilik Eğitimini bitiren Tuba Önder Demircioğlu’nun eserleri oluşturacak. Sanatçı, ‘Tavan Arası’ isimli sergide seramik sanatında kullanılan birçok farklı materyali, farklı tekniklerle bir araya getirerek yorumladığı eserlere yer verecek. Farklı şehir ve ülkelerde çok sayıda sergiye katılan ve koleksiyonerlerde eserleri bulunan Demircioğlu’nun 12. kişisel sergisi olan ‘Tavan Arası’, 2 Mart 2018 Cuma günü saat 17.30’da Cevatpaşa Mahallesi, Kaya Sokak’ta yer alan Çanakkale Seramik Müzesi’nde sanatseverler ile buluşacak. Sergi, 4 Mayıs 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 

TUBA ÖNDER DEMİRCİOĞLU KİMDİR?

1991 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat dalında, Artistik Seramik bölümünde Lisans Eğitimini tamamladı.

1993 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat dalında, Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

1998 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat dalında Sanatta Yeterlilik Eğitimini tamamladı.

1989 yılında Gorbon Sanat Atölyesinde tasarımlar yaptı.

1990 yılından itibaren Atilla Galatalı ve Filiz Özgüven Galatalı ile birlikte seramik form ve yüzeysel tasarım çalışmaları yaptı.

1994-1998 yılları arasında Derishow’un tasarım grubunda yer aldı.

Sosyal sorumluluk projeleri için bazı belediyelere sanat danışmanlığı yapmakta olan sanatçı aynı zamanda UKKSA’nın danışma kurulunda bulunmaktadır.

Sanatçı 2001 yılında kurduğu seramik stüdyosunda kendi çalışmaları dışında artistik seramik eğitimleri vermekte, workshoplar düzenlemektedir.Aynı zamanda mekanlar için heykel ve büyük boyutlu yüzeysel tasarım çalışmaları yapmaktadır.

11  kişisel sergisi olan sanatçı yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergiye katılmıştır.Sanatçının eserleri, birçok yerli ve yabancı koleksiyonlarda,  kataloglar da ve üç müzede  yer almaktadır.

 

ÖDÜLLER

1989– Genç Yetenekler Seramik Yarışması, Sergileme Ödülü, İSTANBUL

1990 – Kültür Bakanlığı Sergisi, D.G.S.G Genç Kuşak Sanatçıları Seramik Sergisi, ANKARA

1991 – 52. Devlet Resim Heykel Sergisi, ANKARA
Bu haber 1348 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI