Bugun...
Bizi izleyin:“Düşüncelerimizi Özgürce Söyleyebilmeliyiz”

Tarih: 08-02-2019 09:05:17 + -


TBB Başkanı Av.Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun Rize'de FETÖ, PKK; DHKP-C ve her türlü terör örgütünü yok edeceklerine yönelik sarf ettiği sözler radikal sol baroların tepkisine neden oldu. Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Feyzioğlu’nun sözleri için istifaya çağrılmasına tepki gösterdi.


“Düşüncelerimizi Özgürce Söyleyebilmeliyiz”

TBB Başkanı Av.Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun Rize'de FETÖ, PKK; DHKP-C ve her türlü terör örgütünü yok edeceklerine yönelik sarf ettiği sözler radikal sol baroların tepkisine neden oldu. Rize’de yaşananları özetleyen Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan; “Türkiye Barolar Birliği Başkanı ile Bölge Baro Başkanlarının Rize de yaptıkları bir dizi ziyaret sırasında siyasi parti ayrımı yapmadan İl Başkanlıklarını ziyaret etmeleri ile burada yaptıkları açıklamaların gerekçe yapılarak bazı illerdeki Birlik Delegeleri tarafından Birlik Başkanının istifaya çağrılması sürecini üzüntüyle takip ediyorum. Yapılan açıklamalarda; yaklaşan yerel seçim sürecinde söylemlerin şiddet ve ayrıştırmadan uzak siyaset yapılması istenilmekte,” birlik ve beraberlik çağrısı yapılmaktadır” dedi.

 

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan açıklamalarının devamında; “Ziyaretler ve açıklamalar ortadayken bu durumu bazı illerdeki birlik delegelerinin büyük bir yanlış yapılmış gibi göstererek Birlik Başkanını istifaya davet etmelerinin, mesleki sorunların çözümü sürecine katkısı olmayacaktır. Siyasi bir düşünce ayrımı olmadan yapılan ziyaretler ile yapılan basın açıklamalarında; Birlik Başkanının istifası gerektirecek bir durum bulunmamaktadır” dedi.

 

“BİR KONUDA HEPİMİZ AYNI ŞEKİLDE DÜŞÜNMEYEBİLİRİZ AMA..”

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan; “Bir konuda hepimiz aynı düşünmeyebiliriz fakat düşüncelerimizi özgürce söyleyebilmeliyiz. Burada sıkıntı yoktur. Ama sırf bazı eylem ve söylemleri beğenmedik diye Genel Kurulda seçimle göreve gelen Birlik Başkanın istifasını isteyerek kamuoyunda Barolar Birliğini tartışmaya açtırmanın yanlış olduğunu düşünmekteyim. Eleştiri hakkının kullanılması farklı, yasal sürecin dışında bir eylem beklenmesi farklıdır” dedi.

 

Avukatlık mesleğinin geleceği ve sorunlarıyla ilgilenilmesi gerektiğine dikkat çeken Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan; “Savunmanın güçlendirilmesi ve meslek sorunlarının çözümü süreci içerisinde, Barolar Birliği’ni ve Birlik Başkanını tartıştırmanın ne zamanı ne de zeminidir. Genel Kurullar bu konuların konuşulması ve tartışılması gereken yerdir.  Kamuoyu önünde Baroları, Barolar Birliği’ni, Birlik Başkanını konuşmak ve tartışmak yerine, mesleğimizin sorunlarını çözmeye odaklanmalıyız.  Mesleğimiz ve mesleki geleceğimize katkı yapmaya çalışmak asıl hedefimiz olmalıdır. Süreç ile ilgili değerlendirmemi kamuoyuyla saygılarımla paylaşırım” ifadelerini kullandı.
Bu haber 697 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI