Bugun...
Bizi izleyin:DİSK Başkanı Nejat Önder’in İddialarını Yalanladı

Tarih: 04-10-2017 14:36:25 + -


CHP İl Başkanı Nejat Önder’in “Belediye İşçileri Tehdit Ediliyor” iddialarına DİSK/Genel İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Metin Acar yaptığı açıklama ile yalanladı. Acar yaptığı açıklamada Önder’in iddiaları ile ilgili olarak; “Kesinlikle doğru değil ve asılsızdır. Tarafımıza üyelerimizden bu yönde bir şikâyet gelmemiştir” dedi.


DİSK Başkanı Nejat Önder’in İddialarını Yalanladı

CHP İl Başkanı Nejat Önder düzenlediği basın toplantısında muhalif adayı desteklemek isteyen ve Delege seçimlerinde muhalif aday lehine oy kullanacak Belediye işçilerinin tehdit edildiğini iddia etmişti. Nejat Önder’in iddialarına cevap ise DİSK/Genel İş Sendikası Çanakkale Şubesi cevap verdi. DİSK/Genel İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Metin Acar yayınladığı açıklama ile iddiaların asılsız olduğunu duyurdu.

 

“KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİL VE ASILSIZDIR”

 

DİSK/Genel İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Metin Acar yayınladığı açıklamasında; “İlimizde devam etmekte olan CHP Merkez İlçe delege seçimleri sürecinde yaşanan seçimlere hile karıştırıldığı ve usulsüzlükler yapıldığına dair iddialara ilişkin, Çanakkale Belediyesinde çalışan sendikamızın üyelerinin de olduğu bazı çalışma arkadaşlarımızın Çanakkale Belediye Başkanlığı yönetimi tarafından muhalif listeyi destekledikleri gerekçe gösterilerek özlük haklarına yönelik tehdit edildiklerine dair yapılan açıklamalar kesinlikle doğru değil ve asılsızdır. Sendika olarak tarafımıza ilgili üyelerimizden bu yönde bir şikâyet gelmemiştir” ifadelerini kullandı.
 

“ÜYELERİMİZDEN BU KONUDA MÜRACAAT YAPILMAMIŞTIR”

 

Sendika üyesi belediye işçilerinden delege seçimlerinde oy kullananlardan tehdit iddialarına yönelik bir şikayet almadıklarını açıklayan Acar; “Kamuoyunun da bildiği gibi yapılmakta olan bu seçimler, geçmiş yıllarda da gerçekleştirilmiş ve yine Belediyemiz çalışanı olan aynı zamanda sendikamız üyesi de olan çalışanlarımız siyasi partilerde farklı listelerden aday olmuşlar ve yapılan seçimler sonucu halen İl ve İlçe yönetimlerinde görev alan arkadaşlarımız bulunmaktadır. Özellikle halen il ve ilçe yönetimlerinde  görevli olan üyelerimiz ile yapmış olduğum görüşmelerde kamuoyunda konuşulan  böyle bir olayı yaşamadıklarını beyan etmişlerdir. Değerli kamuoyuna şunu açıkça ifade etmek isterim, öncelikle ne sendika olarak nede Çanakkale Belediyesinde çalışan üyelerimiz olarak devam etmekte olan delege seçimlerinde bizi işimizle tehdit eden bir baskı asla yaşanmamış olup yapılmak istenilenlerin bizi bölmeye yönelik iftira ve iddialardan ibaret olduğu bir gerçektir. Kaldı ki demokrasinin gereği olan seçim çalışmaları sürecinde geçmiş seçimlerde de olduğu gibi parti içerisinde bu tür liste çalışmalarının yapılmış olması da son derece doğaldır” dedi.
 

“TARAF OLMAMIZ KONUSUNDA KİMSEDEN BASKI GÖRMEDİK”

 

Metin acar açıklamalarının devamında kimseden herhangi bir kişi lehine taraf olmaları yönünde baskı görmediklerini belirterek; “Şunu belirtmek isterim, yaşanılan bu seçim sürecinde ne Belediye Başkanımızdan ne Belediye Başkan yardımcısı ve yöneticilerimizden seçimlerde taraf olmamız konusunda bir baskı ve tehdit asla olmamıştır. Kamuoyunun da bildiği gibi Belediye Başkanımız her alanda özellikle çalışanlara ve emeğe verdiği değeri ifade ederek emekten yana olan tavrını açıkça belirtmiştir.  Sendika ve çalışanlar olarak talebimiz her ne şekilde olursa olsun, demokrasinin gereği yapılan seçim sürecinde parti içinde  yaşanan liste yarışlarında, asılsız söylemlerle emeği ile yaşam mücadelesi veren çalışan üyelerimiz üzerinden siyaset yapılmasını ve yaşanan olumsuzlukların bir parçası olarak kamuoyuna lanse edilmesinin sendikamızı ve üyelerimizi rahatsız ettiğini belirtmek istiyoruz. Her zaman belirttiğimiz gibi bizim asıl hedefimiz başta üyelerimiz olmak üzere emeğin ve emekçinin haklarını her alanda savunmak Belediyemize ve Çanakkale halkına en iyi hizmeti vermektir” ifadelerine yer verdi.
Bu haber 2234 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI