Bugun...
Bizi izleyin:Derin Mavi Yaşam Merkezi Çalışmalarını İnceledi

Tarih: 22-01-2021 10:39:26 Güncelleme: 22-01-2021 10:47:26 + -


Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesinin kent genelinde gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezilerine devam ediyor.


Derin Mavi Yaşam Merkezi Çalışmalarını İnceledi

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesinin kent genelinde gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezilerine devam ediyor. Başkan Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları ve teknik ekip eşliğinde teknik inceleme gezisi kapsamında Esenler Mahallesi'nde bulunan SSK Durağı arkasında bulunan alana yapılan yeni park alanı, Barbaros Atam Kreş ve Gündüz Bakımevi arkasında yer alan alanda yapımı tüm hızı ile devam eden Üretici Pazarı ile Barbaros Mahallesi'nde bulunan Yelken Kulübü alanında yapılması planlanan akvaryum, koleksiyon teknolojileri sergi alanında incelemelerde bulundu.

 

ENGELLİ DOSTU MALZEMELER KULLANILIYOR

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın inceleme gezisindeki ilk durağı SSK Durağı arkasında bulunan alanda yapımı tüm hızı ile devam eden yeni park alanı oldu. Teknik ekip eşliğinde alanı gezen Başkan Ülgür Gökhan, çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Bin 700 metrekarelik park içerisinde; 110 metrekare fitness alanı, 250 metrekare çocuk oyun alanı, 500 metre uzunluğunda koşu parkuru, 4 bin 330 metrekare piknik alanı bulunuyor. Yeşil alanın hakim olduğu park alanında engelli dostu malzemeler kullanılıyor.

ÜRETİCİ PAZARI BİTMEK ÜZERE!

İnceleme gezisini sürdüren Başkan Ülgür Gökhan'ın büyük önem verdiği Üretici Pazarı çalışmalarını denetledi. Barbaros Atam Kreş ve Gündüz Bakımevi arkasında yapımı büyük ölçüde tamamlanan Üretici Pazarı'nda Bin 954 metrekarelik alan içerisinde zabıta bürosu, kadın-erkek ve engelli tuvaleti yapılırken, 93 adet peronun yer alacağı pazar yerinde, kolay temizlenebilir ve hijyenik olması amacı ile beton zemin yapıldı.

 

DERİN MAVİ YAŞAM MERKEZİ HERKESE HİTAP EDECEK

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Yelken Kulübü alanında hayata geçirilmesi planlanan Derin Mavi Yaşam Merkezi ile ilgili bilgi aldı. Çanakkale'nin sualtı zenginliklerinin kentli ile buluşturulacağı merkez ile Çanakkale bölgesine ait denizel ekosistemi tanıtmak, kentlilerin çocuklar ve gençler özelinde sosyo-kültürel gelişimine katkı sağlamak, sualtı ve rüzgâr sporlarını görünür kılmak, kente yeni rekreasyon alanı kazandırmak amaçlanıyor. Sergilerin, koleksiyonların ve akvaryumların teknolojiyle desteklendiği modern bir yaklaşımla oluşturulacak merkez, 7'den 77'ye tüm kentlilerimize hizmet verecek. Merkezde, sualtı ve rüzgâr sporları, sportif balıkçılık, deniz gözlem alanı, çocuklar için oyunlaştırılmış aktiviteler, kamplar ve daha birçok faaliyet hayat bulacak.
Bu haber 932 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI