Bugun...
Bizi izleyin:Dehmen; “Kongremiz ile İttifakçıların Uykusunu Kaçırdık”

Tarih: 04-04-2018 14:09:34 + -


Hafta sonu Ankara’da gerçekleştirilen İYİ Parti Genel Kongresini değerlendiren İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı İrfan Dehmen, kongreye katılımın muhteşem olduğunun altını çizdi. Ankara’da düzenlenen kongre ile ilgili olarak “Ankara’yı Adeta Salladık” ifadelerini kullanan Dehmen, “Koltuk İttifaklarının, İttifakçılarının uykularını kaçırdık. Kaçırmaya da devam edeceğiz” dedi.


Dehmen; “Kongremiz ile İttifakçıların Uykusunu Kaçırdık”

Hafta sonu Ankara’da gerçekleştirilen İYİ Parti Genel Kongresini değerlendiren İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı İrfan Dehmen, kongreye katılımın muhteşem olduğunun altını çizdi. Ankara’da düzenlenen kongre ile ilgili olarak “Ankara’yı Adeta Salladık” ifadelerini kullanan Dehmen, “Koltuk İttifaklarının, İttifakçılarının uykularını kaçırdık. Kaçırmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

Konuşmasına Dumlupınar şehitlerini ve MHP’nin Kurucusu Alparslan Türkeş’i anarak başlayan İYİ Parti İl Başkanı İrfan Dehmen; “Bugün Dumlupınar Denizaltısının battığı gün. Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle anıyorum. Ruhları Şad olsun. Yine bugün, Milliyetçi Hareketin ebedi Önderi Alparslan Türkeş’in ebediyete intikalinin 21. Yılı, Rahmetle anıyorum. Ruhu Şad olsun. İYİ Parti olarak Birinci Olağanüstü Genel Kurultayımızı geçtiğimiz Pazar günü, inançlı, cesur, kendine güvenen, bir o kadar da coşkulu, heyecanlı on binlerle tamamladık. Ankara’da yer yerinden oynadı. Adeta salladık. Koltuk İttifaklarının, İttifakçılarının uykularını kaçırdık. Kaçırmaya da devam edeceğiz. Ankara Spor Salonunda ve çevresinde tek bir bindirilmiş kıta yoktu.  Çanakkale İyi Parti İl ve İlçe teşkilatları olarak onlarca Otobüs, Midibüs ve özel araçlarla, 1.500’e yakın partili ve gönüllümüzle Kurultaya katıldık. Bunun için büyük özveride bulunan parti il ve ilçe teşkilatlarımızın başkan ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

“KURULTAYA KATILIM 100 BİNİN ÜZERİNDEYDİ. TÜM TAHMİNLERİ ALT ÜST ETTİK”

 

Ulusal Basında yer bulamayan İYİ Parti Genel Kurulunda katılımın 100 binin üzerinde olduğunu açıklayan İl Başkanı Dehmen; “Kurultayın gerçekleştiği Ankara Spor Salonu ve çevresinde çoğu kaynaklara göre 100 binin üzerinde katılım vardı.  Bütün tahminleri alt üst ettik. Daha kurulalı 5 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen tahminlerin çok üstünde bir katılımın gerçekleşmesi, Mayanın Tuttuğunu göstermektedir. Kurultayda, Partimizi 2019 yılında yapılacak olan yerel ve genel seçimlere taşıyacak kadrolar seçilmiştir. Bütün delegeler, Meral Akşener’in Genel Başkanlığında oluşturulan Genel İdare Kurulu ve Disiplin Kurulu listelerini tek yürek olarak desteklemiştir” dedi.

 

“BASININ SUSTUĞU YER DEMOKRASİNİN BİTTİĞİ YERDİR”

 

İYİ Parti Kurultayı’nın basın sansürüne uğradığına dikkat çeken İl Başkanı Dehmen; “Hepinizin bildiği gibi, Halk TV, Yeniçağ Gazetesi, Doğan Haber Ajansı, Fox TV gibi bazı medya kuruluşları dışında ne ulusal ne de yerel basın, mahşeri kalabalığın katıldığı Kurultayımızı izleyememiştir. Basının sustuğu yer demokrasinin bittiği yerdir. Basının susturulduğu yerde adalet mekanizması da tükenmeye yüz tutar.

Basının çekildiği yerde hak, hukuk arayışları biter. Doğruları ve gerçekleri basın olmadan paylaşmanın, ortaya çıkarmanın imkânı yoktur. Ak Parti kongresini tam sekiz buçuk saat yayınlayan, Devletin ve Milletin Kanalı Olması gereken TRT kanallarının, milletin partisi İYİ Parti Kurultayına katılmamasını esefle karşılıyoruz” dedi.

 

“BU MEMLEKETİ KURANLARIN YAKASINI NEDEN BIRAKMIYORSUNUZ?”

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşmasından alıntılar yapan İl Başkanı Dehmen; “Genel Başkanımızın kurultaydaki konuşmasından bazı ifadeleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu iktidar sahipleri; Niçin Çanakkale’nin üzerine çıkmak için teröre karşı yapılan operasyonları savaş gibi gösteriyorsunuz? Niçin Atatürk’e saygısızlık gösteriyorsunuz? Niçin Çanakkale Ruhunu incitiyorsunuz?

Niçin Bu Memleketi Kuranların yakasını bırakmıyorsunuz? Hangi cüretle İstiklal Marşımızı değiştirmeye çalışıyorsunuz? Eskiden tarlasından kalkan ürünü satıp oğlunu kızını evlendiren çiftçimiz, artık tarlasını satıp ancak oğlunu kızını evlendirebiliyor. 22 ülkeden Et, 26 ülkeden Canlı Hayvan ithal ediyorsunuz. Tarımı bitirdiniz. Buğday, arpa, mısır, pirinç, fasulye, nohut ve mercimek başta olmak üzere tarım ürünleri ithalatı çığ gibi büyüyor. Ekonomi borç ekonomisi haline geldi. Cumhurbaşkanı ayrı telden, Başbakan başka telden, ekonomiden sorumlu bakan ise farklı bir telden çalıyor” alıntılarını yaptı.

 

“İLK SEÇİMLERDE NASIL ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜĞÜMÜZÜ GÖRECEKSİNİZ”

 

İYİ Parti Kurultayına vatandaşların gösterdiği ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Başkanı Dehmen, Kurultaya Kadınların gösterdiği ilgiye ise özel ilgi gösterdi. Dehmen; “Kurultayımıza katılan Çoğunluğu Kadın olan mahşeri kalabalığın, seçime geçildikten sonra, Anıtkabiri ziyaretleri görülmeye değerdi. Anıtkabir böyle bir kalabalığa çok az şahit olmuştur. Bu davaya gönül vermiş on binlerce insanımızın kendi imkânlarıyla, Kurultayı onurlandırması, desteklemesi, demokrasi tarihinde eşine rastlanmış bir olay değildir. İlk seçimlerde bu hareketin nasıl çığ gibi büyüdüğünü göstereceğiz.

Parlamenter Sistemin, Demokrasinin, Adaletin, Çağdaş Demokrasinin temeli olan Yasama, Yürütme ve Yargının bağımsızlığı için, Güçler Ayrılığı İlkesinin Tesisi için Vatanseverlik Ceketini giyerek yola çıkan Milyonlar olduğumuzu ispatlayacağız. Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız.

Kurultayda bizleri 2019’daki seçimlere götürecek olan Genel Başkanımız ve Ekibine, yine Genel İdare Kurulu Listesine giren, Rıdvan Uz’a sonsuz başarılar diliyoruz” dedi.

 

İYİ PARTİ ÇANAKKALE İL DİVANI OLUŞTURULDU

 

İYİ Parti İl Bşakanı İrfan Dehmen, Çanakkale teşkilatının kongre ile belirlendiğini ve Divan kurulunun da oluşturulduğunu açıkladı. Dehmen, “Kurultayın gerçekleşmesi esnasında partililerimize yakın ilgi gösteren, kibar ve nazik davranan emniyet teşkilatımıza çok teşekkür ediyoruz. İl Kongremizden sonra yeni Divan Kurulumuzu oluşturduk. Tanımanızın yararlı olacağını düşünüyoruz” dedi. İYİ Parti Çanakkale İl Divan Kurulu ise şu isimlerden oluşturuldu;

 

ÇANAKKALE İYİ PARTİ BAŞKANLIK DİVANI         

İL BAŞKANI - İrfan Dehmen

İL SEKRETERİ - Nazan Zileli

İL MUHASİP - Nevin Alpay

Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı - Engin Temel

Mahalli İdarelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı - Ufuk Demirbaş

Hukuk Ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı - Eşref Bener Varol

Medya Ve Propaganda İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı - Harun Baytekin

Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı - Didem Güner

Eğitim Kültür Sanattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı - Müzehher Aycan

İletişim Teknoloji Ve Gençlikten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı - Burak Kunt

STK'lardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı - Emel Sınmaz
Bu haber 1755 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI