www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Darbe Tutuklusu General'e Tahliye Kararı

Tarih: 15-06-2019 06:52:31 Güncelleme: 15-06-2019 06:55:31 + -


Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan eski Gelibolu 18. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Gürgen’e müebbet hapis cezası verilmişti. 22 Aralık 2017'den bu yana müebbet cezası nedeniyle tutuklu bulunan İsmail Gürgen hakkında Yargıtay müebbet hapis cezasının bozulmasına karar verdi.


Darbe Tutuklusu General'e Tahliye Kararı

Çanakkale’de FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 18 Temmuz 2016’da gözaltına alınan Gelibolu 18. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Gürgen, sevk edildiği mahkemece 19 Temmuz’da tutuklanmıştı. Yapılan yargılamanın ardından tutuksuz olarak yargılanmasına karar verilen İsmail Gürgen, aynı gün tekrar tutuklanmıştı. Anayasal düzeni yıkma suçu nedeniyle yapılan yargılama sonucunda İsmail Gürgen hakkında müebbet hapis cezası verilmişti.

 

"SUÇSUZLUĞU YÖNÜNDE ÖNEMLİ BİR KARAR"

İsmail Gürgen'in avukatı Mehmet Altın'ın Yargıtay'a yaptığı itirazlar sonuç verdi. Yargıtay aldığı karar nedeniyle İsmail Gürgen hakkında verilen müebbet hapis cezası kararını bozdu. Konuyla ilgili olarak İsmail Gürgen'in avukatı Mehmet Altın yaptığı açıklamada; tahliye kararının verilen müebbet hapis cezasının Yargıtay Dairesi tarafından bozulması sonucu verildiğini, henüz karar gerekçesinin açıklanmadığını ancak tahliye kararı verilmiş olmasının müvekkilinin suçsuz olduğunun belirlenmesi yönünde çok önemli bir veri olduğunu söyledi. Altın; "15 Temmuzdan bu yana ülkemiz zorlu bir süreçten geçmektedir. Bu süreçte yargı makamları olağanüstü bir iş yükü altındadır. Biz ve müvekkilimiz Adalete hep güvendik. Karar bu güvenimizin haklı olduğunu gösterdi. Süreç henüz bitmedi, sonucunun lehimize olacağına ve müvekkilimizin beraat edeceğine inanıyoruz" dedi.

 

"TAHLİYE KARARINDAN DOLAYI MUTLUYUZ"

Avukat Mehmet Altın müvekkili İsmail Gürgen hakkında verilen tahliye kararı ile ilgili olarak; "Kendisi 35 yılı askın süredir şerefiyle görev yapan bu örgütle hiçbir bağı olmayan Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir komutandır. Sonuç kararla hakkının teslim edileceğine inanıyoruz. Tahliye kararı bu umudumuzun ışığıdır, mutluyuz" dedi.

"ANAYASAL DÜZENİ YIKMA SUÇLAMASIYLA TUTUKLANMIŞTI"

İsmail Gürgen'in tutuklandığı süreci anlatan Mehmet Altın; "Tuğgeneral İsmail Gürgen halen 1.Ordu komutanı  ve daha önce Gelibolu 2.Kolordu Komutanı olan Org.Musa Avsever'e bağlı 18.Mekanize Tugay Komutanı iken tutuklanmıştı. Çanakkale 2.Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanırken oy çokluğu ile tahliye edilmesine rağmen aynı gün bu karar kaldırılarak yeniden tutuklanmış. Ardından hakkında Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs suçundan müebbet hapis cezası verilmiş ve bu karar Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 2.Ceza Dairesi tarafından onanmıştı" dedi.

 

"YARGILAMA DEVAM EDECEK"

Müvekkilinin suçsuzluğu için mücadeleye devam edeceklerini belirten Mehmet Altın; "Bunun üzerine Yargıtay'a yapılan başvuru ile karar bozulup İsmail Gürgen tahliye edildi. Hukuki süreç  Yargıtay'ın gerekçeli bozma kararı içeriğine göre yapılacak. Yargılama ile devam edecek ve gelişmeleri size duyurma görevimizi sürdüreceğiz. İsmail Gürgen, FETÖ tarafından 15 Temmuz gecesi yayınlanan sahte sıkı yönetim bildirisinde 2.Kolordu Komutanlığına vekaleten sıkı yönetim komutanı olarak atanmıştı" dedi.
Bu haber 9465 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI