www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:“Cumhuriyetimizin 100.Yılını Coşku İle Kutlayacağız!”

Tarih: 25-08-2023 12:09:18 Güncelleme: 25-08-2023 12:16:18 + -


Gelibolu Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle planlanan etkinliklerin ertelendiğini duyurdu. Belediye Başkanı Mustafa Özacar yaptığı açıklamada; ". Gelibolu Belediyesi olarak bölgedeki yaraların sarılması ve acil ihtiyaçların giderilmesi noktasında daha önce yaşanan felaketlerde olduğu gibi üzerimize düşen sorumluluğu siz değerli halkımız adına yerine getirerek, kamuoyuna ayrıca bir bilgilendirmede bulunacağız" ifadelerine yer verdi.


“Cumhuriyetimizin 100.Yılını Coşku İle Kutlayacağız!”

Çanakkale'de meydana gelen Orman Yangını nedeniyle Gelibolu Belediye Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı için planladıkları etkinlikleri ertelediğini duyurdu. Belediye Başkanı Mustafa Özacar yaptığı açıklamada; "30 Ağustos, askeri bir zafer olmanın ötesinde, ‘Türk ulusunun kayıtsız şartsız milletin olacak egemenliğe’ aralanan tarihi bir dönüm noktası ve Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesinin, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Gelibolu topraklarında kazanılan zaferin ardından Gazi Meclisin sevk ve idaresiyle kurulan ve yönetilen ordumuzun ve milletimizin kazandığı zaferin 101. Yıldönümünde; bizler üzerimize yüklenen sorumlulukların bilincindeyiz" ifadelerine yer vererek şöyle devam etti;

 

"30 Ağustos; inancın, birlik ve beraberliğin, özgürlüğün, emperyalizme direnişin destanıdır. Bu sorumlulukla vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmaya sonsuza dek devam edeceğiz.Bu duygu ve düşünceler ışığında 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygıyla anıyoruz."

 

"ETKİNLİKLERİMİZİ ERTELEDİK!"

Çanakkale'de çıkan ve 4 bin 80 hektar alana zarar veren Orman Yangını nedeniyle planlanan etkinliklerin ertelendiğine dikkat çeken Başkan Özacar; "Ancak diğer yandan Çanakkale merkeze bağlı Damyeri köyünde 22 Ağustos tarihinde tarım arazisinde başlayan, ormanlık alana sıçrayarak büyüyen ve 48 saat sonra kontrol altına alınabilen, 4 bin 80 hektar alanın yandığı, canlıların ve tarım arazilerinin yok olduğu yangın nedeniyle acımız çok taze ve derin. Tek tesellimiz insan kaybının olmamasıdır. Gelibolu Belediyesi olarak bölgedeki yaraların sarılması ve acil ihtiyaçların giderilmesi noktasında daha önce yaşanan felaketlerde olduğu gibi üzerimize düşen sorumluluğu siz değerli halkımız adına yerine getirerek, kamuoyuna ayrıca bir bilgilendirmede bulunacağız" dedi.

 

30 Ağustos Zafer Bayramını yine de büyük bir coşku ile kutlayacaklarını duyuran Başkan Özacar; "Yangından etkilenen tüm hemşerilerimize bir kez daha ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi ileterek Büyük Zafer’in 101.yıldönümünde; bölgemizde yaşanan acı nedeniyle planlamasını yaptığımız etkinlikler askıya alınarak, aktivitelerimiz ileri tarihe ertelenmiştir. Her ne kadar büyük yangın nedeniyle Zafer Bayramımızda şenlikler yapamayacak olsak da Cumhuriyetimizin şan ve şeref dolu 100’üncü yılını,  Cumhuriyet’in önsüzünün yazıldığı Gelibolu’muzda o haftaya yayılacak etkinliklerle büyük coşku içinde kutlayacağımızın müjdesini şimdiden veriyoruz" dedi.
Bu haber 1147 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI