Bugun...
Bizi izleyin:Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Geliri Olmayan Devlete Başvursun.."

Tarih: 06-04-2020 16:21:55 Güncelleme: 06-04-2020 16:59:55 + -


Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarla hiç bir geliri olmayan vatandaşların Valiliklere telefon üzerinden, e-devlet üzerinden başvuru yapılması halinde destek verileceğini açıkladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Tarabya Köşkü’nde yapılan kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan, "Parayla maske satışı yasaktır. Salgın bitine kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stoğumuz vardır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, İstanbul'a 1000 odalı iki salgın hastanesi yapılacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

 

''Valiliklerimiz e-devlet ve PTT aracılığıyla talep eden tüm vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başladı, parayla maske satışı yasaktır.

Atatürk Havalimanı alanında bin hastanelik plan proje çalışması devam ediyor.

Test sayısında günlük 20 bini geçerek önemli bir eşiği daha aştık.

Türkiye sağlıktan gıdaya ve temizlik malzemelerine kadar acil ihtiyaç duyulan konularda oldukça iyi yerdedir. Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yoktur.

Ülkemiz bir tehditle karşılaştığında devlet ve millet ele ele vererek tüm imkanlarını seferber etmektedir, bugün de yaptığımız budur. Bu salgının üstesinden gelecek sadece imkana değil aynı zamanda morale ve kararlılığa da sahibiz.

Kamu bankalarımız müşterilerine pek çok kolaylık ve destek sağlıyor. İstihdamın sürmesi en büyük kriterimizdir.

Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir, salgın bitine kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stokumuz ve üretim planımız vardır.

(Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'daki hastane) Bunları 45 gün içerisinde bitireceğiz ve tamamıyla halkın hizmetine sunacağız. İnfaz düzenlemesi inşallah yarın TBMM Genel Kurulunda görüşülmeye başlanacaktır. Sancaktepe'deki havaalanının olduğu kısmı da yine bin odalık orada da bir katlık hastane yapıyoruz.

Kabine toplantımızda ayrıntılı şekilde değerlendirdiğimiz kapsamlı yasa teklifini grubumuz vasıtasıyla yakında Meclisin takdirine sunacağız.

Yaşadığımız koronavirüs salgınının ardından dünyada hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı açık görünüyor. Aldığımız tedbirler ve alacağımız ilave önlemler sayesinde Avrupa ve dünya ile paralel şekilde bu salgının üstesinden geleceğiz.

Türkiye'nin istiklali ve istikbali için nice zorlukların üstesinden geldik, Allah'ın yardımıyla bu sıkıntılı günleri de geride bırakacağız.

Evde kalarak geçirdiğimiz günlerde depoladığımız enerjiyi inşallah yeni dönemde daha çok çalışarak, daha çok üreterek değerlendireceğiz.

 

"GELİRİ OLMAYAN 2 MİLYON 3 BİN KİŞİYE YARDIM"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarla hiç bir geliri olmayan vatandaşların Valiliklere telefon üzerinden, e-devlet üzerinden başvuru yapılması halinde destek verileceğini açıkladı. 2 Milyon 300 bin kişiye bu şekilde yardım yapılacağı açıklandı. Erdoğan; "Kampanya hesaplarında toplanan meblağ 1 milyar 500 milyon lirayı buldu. 2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştırmak için hazırlıklara başladık. Hiç bir geliri olmayn vatandaşlarımız devlete başvursunlar. Valiliklere telefon açarak yada e-devlet üzerinden başvurusunu yapan vatandaşlarımıza yardım yapacağız" dedi.
Bu haber 9708 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÜLKE GÜNDEMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI