Bugun...
Bizi izleyin:"Corona Var, Esnaf Borçları Ertelensin"

Tarih: 18-03-2020 08:06:06 + -


CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada Dünya çapında ölümlere neden olan Corona virüsünün ülkemizde de milyonlarca insanı tehdit ve tedirgin etmeye devam ettiğini belirterek, bu durumdan ekonomik olarak etkilenen esnafın kredi ödemeleri ve diğer mali yüklerinin salgın riskinin ortadan kalkacağı tarihe kadar ertelenmesi gerektiğini söyledi.CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada Dünya çapında ölümlere neden olan Corona virüsünün ülkemizde de milyonlarca insanı tehdit ve tedirgin etmeye devam ettiğini belirterek, bu durumdan ekonomik olarak etkilenen esnafın kredi ödemeleri ve diğer mali yüklerinin salgın riskinin ortadan kalkacağı tarihe kadar ertelenmesi gerektiğini söyledi.

 

Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Dünya çapında ölümlere neden olan yeni tip Corona virüsünün ülkemizde de milyonlarca insanı tehdit ve tedirgin etmeye devam ettiğini belirterek, “Bu küresel salgın, ülkemizde her geçen gün etkisini daha derin hissettiren ekonomik krizin sonuçlarının daha da ağırlaşmasına neden olacaktır” diye konuştu. Özgür Ceylan, başta esnaf ve sanatkârlar ile çiftçiler olmak üzere tüm sektörlerin bu durumdan olumsuz etkileneceğini belirterek, iktidarın bu konuda tedbirler alması gerektiğini ifade etti. Vergi ve sosyal güvenlik prim borçları ile elektrik, su, doğalgaz ve kredi ödemeleri gibi mali yüklerin salgın riskinin ortadan kalkacağı tarihe kadar ertelenmesi gerektiğini ifade eden Özgür Ceylan, “Küresel salgın sonrası hayatın normal akışında devam etmesini sağlamanın yolu, ekonomik tedbirler almaktan geçer” dedi. Bu noktada KOBİ’ler başta olmak üzere, çiftçiler, esnaf ve sanatkârlar ile tüm sektörlerde oluşacak mali yükün hafifletilmesi gerektiğini ifade eden Özgür Ceylan, geniş kapsamlı tedbirlerin şart olduğunu söyledi.

 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, alınacak tedbirler kapsamında Esnaf Kefalet ve Tarım Krediye olan borçlardan kamu, özel tüm banka borçlarına kadar uzanan geniş kapsamlı bir erteleme sağlanması gerektiğini belirterek, “İvedilikle sicil affı çıkarılmalıdır. Okulların tatiliyle zor durumda kalan işletmecilere kira yardımı da düşünülmelidir” önerisini getirdi.
Bu haber 1618 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI