Bugun...
Bizi izleyin:ÇOMÜ Tüp Bebek Merkezi Hizmete Giriyor

Tarih: 02-01-2019 07:47:47 + -


ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi çok yakın bir zamanda, alanında uzman öğretim üyeleri ve son teknoloji ile donatılmış cihazlarıyla hizmet vermeye başlayacak.


ÇOMÜ Tüp Bebek Merkezi Hizmete Giriyor

Her 7 çiftten birinin çocuk sahibi olmakta zorlandığı Türkiye’de, çiftler çareyi tüp bebek merkezlerinde arıyor.  Günümüz modern tedavi süreçlerinin başında yerini alan tüp bebek tedavisi için Çanakkale’den başka illere gitmek zorunda kalan çiftler artık ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde hayallerini gerçekleştirebilecekler.

 

Tüp Bebek Merkezi ile ilgili süreci kısaca anlatan Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Servet Hacıvelioğlu, “2015 yılında yapımına başlanan ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi binasında mevzuata uygun olarak tüp bebek merkezi yeri yapıldı. Sadece içinin laboratuvar malzemeleri eksikti. Onlar da şimdi hızlı bir şekilde temin ediliyor. Bu malzemeler temin edildikten sonra merkezimiz için ruhsat başvurusu yapılacak. Biz öğretim üyeleri de zaten başından beri hazırız” diyerek ÇOMÜ’nün yine çok önemli bir işe imzasını attığını söyledi.

 

ÇANAKKALE VE ÇEVRESİ İÇİN TEK OLACAK

Doç. Dr. Hacıvelioğlu, tüp bebek merkezlerinin ruhsatının Sağlık Bakanlığı tarafından verildiğini belirterek;  “Sağlık Bakanlığı her şehire belirli sayıda tüp bebek merkezi açılmasına izin veriyor. Bu izin Çanakkale için bir taneydi ve bunu da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne verdi. Çanakkale’ye en yakın tüp bebek merkezi Bursa’da bulunuyor. Bu demek oluyor ki Çanakkale’ye ve çevresine hizmet veren tek tüp bebek merkezi olacağız. Çanakkale’de böyle bir merkezin olması çok önemliydi. Hastalar baştan beri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’ya gidiyorlardı. Biliyorsunuz ki tüp bebek tedavisi oldukça zahmetli ve maliyeti yüksek bir tedavi yöntemi. Çanakkale ve çevresi için bu merkez çok büyük bir imkan ve kolaylık olacak” dedi.

 

SON TEKNOLOJİNİN GELİŞTİRDİĞİ CİHAZLAR İLE DONATILIYOR

Tüp bebek konusunda çiftlerin de artık çok bilinçli olduğunun altını çizen Doç. Dr. Hacıvelioğlu, merkezin en son teknolojinin geliştirdiği cihazlarla donatıldığını vurguladı; “Meşakkatli, uzun ve maliyeti yüksek bir tedavi yöntemi olan tüp bebekle ilgili artık çiftler ciddi araştırmalar yapıyor. Merkezde hangi cihazların olduğu, başarı oranlarının ne olduğu gibi her şey detayları ile araştırılıyor. Hastalarımıza bu konuda içlerinin çok rahat olmasını söyleyebilirim. Çünkü merkezimiz en son teknolojinin geliştirildiği cihazlarla donatılıyor. Burada çalışacak kadın doğum uzmanlarının da bu konuda çalışmaları, sertifikaları olan kişilerden oluşması gerekiyor. Bu anlamda da ekip olarak hazırız.”

 

İki ya da üç ay gibi kısa bir süre içinde hizmet vermesi planlanan ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi ile ilgili çalışmaları yakından takip eden Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’in eşi Aysun Acer, Doç. Dr. Servet Hacıvelioğlu ile merkezde incelemelerde bulundu.
Bu haber 3091 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI