Bugun...
Bizi izleyin:



ÇOMÜ Gençlik Festivali Başladı

Tarih: 03-05-2019 12:48:06 + -


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı açılışlı Dardanos Yerleşkesinde gerçekleşti. Açılış törenine Rektör Prof. Dr. Seda Murat, eski Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Belediye Başkan Vekili Fatma Kaynaş, akademik ve idari personel, kurum kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.


ÇOMÜ Gençlik Festivali Başladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı  açılışlı Dardanos Yerleşkesinde gerçekleşti. Açılış törenine Rektör Prof. Dr. Seda Murat, eski Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Belediye Başkan Vekili Fatma Kaynaş, akademik ve idari personel, kurum kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

Açılış konuşmalarını sırasıyla Öğrenci Yaşam ve Kariyer ve Mezun İlişkileri Koordinatörü Öğr. Gör. Salih Torlak, kısa bir süre önce görevi Prof. Dr. Sedat Murat’a devreden Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Prof. Dr. Sedat Murat gerçekleştirdi. Öğr.Gör. Üniversitelerin asıl işleri eğitim olmakla birlikte eğitimi tamamlayan bir sürü unsuru olduğunu belirerek gençlik festivallerinin ve kariyer fuarlarının bunların bir kaçı olduğunu söyledi ve etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 

“Rektör Prof. Dr. Sedat Murat özel, olarak davet ederek burada bulunmamı istedi. Kendisine şahsım adına çok teşekkür ediyorum” diyerek başladığı konuşmasında Prof. Dr. Yücel Acer, öğrencilerle ilgili olan her şeyin akademisyenleri sevindirdiğini belirterek kariyer planlamasının öğrenciler için önemli olduğuna vurgu yaptı. Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ise üniversitelerin asıl amacının öğrenciler olduğunun altını çizerek öğrencilere; “Öğrencilerimizin kendilerinin gayret göstermeleri gereken noktalar da var. Dünya çok hızlı bir yarış içinde. Artık küreselleşmenin zirvesine çıktığımız, mekânın ve zamanın daraldığı bir dünyadayız. Hem ulaşım, hem teknoloji anlamında büyük imkânlar kaydedildi. Ancak teknolojiyi kullanmayı bilmeliyiz. Teknoloji bağımlısı olmadan teknolojiyi iyi kullanan, dünyaya bu anlamda yön verecek bireyler olmayız” diye seslendi.

 

FERİDUN DÜZAĞAÇ'TAN UNUTULMAZ GECE

Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı kapsamında sahne alan Feridun Düzağaç, seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla binlerce gence unutulmaz bir gece yaşattı. Binlerce ÇOMÜ'lü öğrenci Feridun Düzağaç'ın seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla öğrenciler gönüllerince eğlendi.




Bu haber 1808 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI