Bugun...
Bizi izleyin:ÇOMÜ’den İrfan Değirmenci’ye Veto!

Tarih: 13-10-2017 07:04:23 Güncelleme: 13-10-2017 07:27:23 + -


Muhalif kişiliği ve Atatürkçü kimliği ile bilinen Gazeteci-Yazar İrfan Değirmenci tek kişilik tiyatro gösterisi için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ) Rektörlüğü ile 12 Eylül 2017 tarihinde salon tahsisi konusunda anlaşmıştı. Gösteriye sayılı günler kala ÇOMÜ İrfan Değirmenci’ye tahsis ettiği salonu iptal etti. Gösterici için bilet alan öğrenciler ve vatandaşlar ile İrfan Değirmenci’de karara tepki gösterdi.


ÇOMÜ’den İrfan Değirmenci’ye Veto!

Muhalif kişiliği ve Atatürkçü kimliği ile bilinen Gazeteci-Yazar İrfan Değirmenci 27 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek tek kişilik tiyatro gösterisi için ÇOMÜ Rektörlüğünden salon kirala talebinde bulunmuştu. 12 Eylül günü ÇOMÜ Rektörlüğü tiyatro gösterisi için İrfan Değirmenci’nin şirketine salon tahsisinin gerçekleştiği yazısını gönderdi. Salon için onay alan organizasyon şirketi Çanakkale’nin ilçeleri dahil her yere gösterinin afişini astırdı.

 

ARADAN BİR AY GEÇTİ SALON İPTAL EDİLDİ

 

Salon tahsisinin üzerinden bir ay geçtikten sonra 10 Ekim günü ilginç bir gelişme yaşandı. Biletleri çoktan satışa çıkmış olan İrfan Değirmenci’nin tek kişilik tiyatro gösterisi için tahsis edilen salon parası ödenmesine rağmen ÇOMÜ Rektörlüğünce iptal edildi. ÇOMÜ Rektörlüğü organizasyon şirketi sahibi ÇağatayDeğirmenciye gönderdiği yazıda; “Üniversitemiz öğrencileri tarafından Rektörlüğümüze iletilen yoğun tepki, Üniversitemize bildirilen program içeriğinin gerçek içeriği ile farklı olduğuna dair alınan duyumlar, gösteriyi düzenleyen kişiye ülke genelinde duyulan tepkiler çerçevesinde, Rektörlüğümüz tarafından salon tahsisi iptal edilmiştir” denildi.

GÖSTERİ AYNI TARİHTE AQUAHALL'DE YAPILACAK

 

İrfan Değirmenci’nin tiyatro gösterisinin Çanakkale’de yapılmasını organize eden Organizatör Çağatay Değirmenci, ÇOMÜ Rektörlüğü’nün veto üzerine sosyal medya üzerinden açıklama yaparak “Umudumuzu Kaybetmedik, Kaybetmeyeceğiz” mesajı verdi. Çağatay Değirmenci soysal medya üzerinden yaptığı açıklamada; “27 Ekim 2017 Tarihinde Saat 19.30'da İçdaş Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceğimizi duyurduğumuz İrfan Değirmenci'nin yazıp oynadığı "Anne Ben Artist Oldum" isimli tek kişilik gösterisi için yaklaşık 1,5 ay önce tarafımıza bedeli karşılığında tahsis edilen salonu gösteriye 17 gün kala elle tutulur bir neden gösterilmeden, duyumlar söz konusu edilerek Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü tarafından iptal edildi. Tarafımıza iletilen resmi yazıları buradan dostlarımla ve kamuoyuyla paylaşıyor, değerlendirmeyi sizlere bırakıyorum. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; "Vazgeçmiyoruz, yılmıyoruz sayın ÇOMÜ yönetimi!” ifadelerine yer verdi.

ATATÜRK DÜŞMANLARINA SALON VAR ATATÜRKÇÜLERE YOK!

 

Atatürkçü kimliği ile tanınan İrfan Değirmenci’nin gösterisi için salon tahsisini iptal eden ÇOMÜ Rektörlüğüne tepkilerde peşi sıra gelmeye başladı. CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alptuğ Akkoca sosyal medya hesabından; “Sayın Rektörümüze İrfan Değirmenci için tepkiler yağmış.. Bak bak.. Bizim rektör tepkiden de anlarmış. E o zaman görün tepkiyi o salon nasıl doluyor. İPTAL edemeyeceksiniz! Sayın Reķtör” ifadelerini paylaştı.

 

İrfan Değirmenci’nin tiyatro gösterisi için bilet alan ve ÇOMÜ Rektörlüğü’nün salon tahsisini iptal etmesine öğrenciler ve vatandaşlardan da tepki mesajları geldi. Sunduğu TV programında Mustafa Kemal Atatürk’e ve manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan’a hakaret eden Yeni Şafak yazarı Mustafa Armağan’a ÇOMÜ’den konferans verildiğini hatırlatan öğrenciler; “Atatürk düşmanlarına ÇOMÜ’de salon var ama Atatürkçülere yok” tepkisini gösterdiler.
Bu haber 8562 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI