Bugun...
Bizi izleyin:"CHP Türkiye’nin ve Ulusumuzun Zor Günlerinin Sigortasıdır"

Tarih: 09-09-2020 02:28:48 Güncelleme: 09-09-2020 02:30:48 + -


CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan'ın Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 97.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan'ın Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 97.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Özgür Ceylan yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; "

Türk siyasi tarihinin en önemli gelişmelerine öncülük eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş Yıldönümünü partililerimizle birlikte kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Benim iki büyük eserim var. Biri Cumhuriyet Halk Partisi, biri Cumhuriyet” diyerek Cumhuriyet Halk Partisine atfettiği önemini net bir şekilde dile getirmiştir. Sana söz veriyoruz, her iki eserini de sonsuza dek yaşatmak için bütün benliğimizle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Emperyalizme karşı yürütülen ulusal kurtuluş mücadelesinden doğan Cumhuriyet Halk Partisi, gerek kurtuluş savaşında gerekse cumhuriyetin kurulmasından sonra, ülkenin her alanda gelişmesi ve kalkınması için özveri ile çalışmış, milli ekonominin temellerini atmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetin temel niteliklerinin aşındırılmasına yönelik girişimlerin karşısında hep en ön safta yer almıştır.

Partimiz değişimin ve çağdaşlaşmanın adresidir. CHP ülkenin hızla sürüklendiği uçurumdan kurtarılması için hiçbir zaman sorumluluk almaktan çekinmemiştir. Çünkü CHP Türkiye’dir. Önümüzdeki süreçte bizi bekleyen en önemli görev; yeni bir Anayasa ile Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sisteme geçebilmek için toplumun bütün kesimlerine dokunmak ve ikna etmek olacaktır.

Bunu başarabilir isek kuvvetler ayrılığı ilkesini yerleştirip yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığını sağlar, hukukun üstünlüğünü yeniden tesis edebiliriz. Partili ve taraflı Cumhurbaşkanı uygulamasına son verebilmek için daha çok çalışmak durumundayız. Düşünceyi ifade, örgütlenme ve basın özgürlüğünü koşulsuz güvence altınaalacak ve Türkiye’nin toplumsal barışı ve huzurunu tesis edecek olan Cumhuriyet Halk Partisidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke ve Devrimlerine, Demokratik ve Laik Cumhuriyete bağlı kadrolardan oluşan Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin ve ulusumuzun zor günlerinin sigortasıdır. Ve Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracak olanda Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle partimizin 97. kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımız adına kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."

 
Bu haber 2986 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI