Bugun...
Bizi izleyin:"CHP'nin Halkı Kışkırtan Tutumlardan Kaçınmasını Bekliyoruz"

Tarih: 07-05-2019 13:38:45 Güncelleme: 07-05-2019 13:39:45 + -


AK Parti Çanakkale İl Başkanı Av.Gültekin Yıldız, YSK kararının tartışmalı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi iptali ile ilgili yaptığı açıklamada kararın Türkiye'ye hayırlı olmasını temenni etti. Gültekin açıklamasında 15 Bin AK Parti oyunun seçimlerde gasp edildiğini iddia ederek; CHP'lileri de halkı kışkırtan tutum ve davranışlardan uzak durmaları konusunda uyarması dikkat çekti.AK Parti Çanakkale İl Başkanı Av.Gültekin Yıldız, YSK kararının tartışmalı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi iptali ile ilgili yaptığı açıklamada kararın Türkiye'ye hayırlı olmasını temenni etti. Gültekin açıklamasında 15 Bin AK Parti oyunun seçimlerde gasp edildiğini iddia ederek; CHP'lileri de halkı kışkırtan tutum ve davranışlardan uzak durmaları konusunda uyarması dikkat çekti.

 

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Av.Gültekin Yıldız YSK'nın tartışmalı kararı üzerine yayınladığı mesajında; "Öncelikle YSK tarafından İstanbul seçiminin yenilenmesine yönelik verilen kararın ülkemiz için ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.  31 Mart sonrası tüm partilerde olduğu gibi AK Parti de İstanbul ile ilgili sandık sonuçlarını toplamış , değerlendirmiş sandık sonuç tutanaklarına ,ilçe birleştirme tutanaklarına ve geçersiz oylara itiraz etmiş, itirazların değerlendirilmesi neticesinde 15.000 AK Parti oyunun gasp edildiği ortaya çıkmıştır" dedi.

 

"MİLLETİN İRADESİNİN SANDIĞA YANSIMADIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTIR"

YSK'nın kararını değerlendiren Gültekin Yıldız iptal gerekçesi olarak gösterilen sandık görevlileri için ise; "Sandık Kurullarına yapılan görevlendirmelerde ve seçmen listelerinde ciddi, seçimin sonucunu etkileyecek ölçüde usulsüzlüklerin olduğu, 20.000 sandık görevlisinin usule ve yasaya aykırı olarak sandıklarda görevlendirildiği milletin iradesinin sağlıklı bir şekilde sandığa yansımadığı ortaya çıkmıştır. Bu şartlar altında Partimiz tarafından olağanüstü itiraz hakkımız kullanılmış, 7 kabul 4 red gibi yüksek bir oy oranıyla itirazımız haklı bulunmuş, YSK tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine karar verilmiştir. Bu süreç hukuki bir süreçtir.YSK yasalar çerçevesinde karar vermiştir" dedi.

 

"HER SEÇİMDE İTİRAZ EDEN CHP…"

Gültekin Yıldız açıklamalarının devamında CHP'li yöneticilerin gösterdikleri tepkileri de eleştirerek; "Nerdeyse her seçimden sonra YSK'ya itiraz eden, hatta 16 Nisan Referandumunda YSK tarafından seçimin iptali talepleri reddedildikten sonra Anayasa Mahkemesine başvuran, onun da reddetmesi üzerine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar itirazını taşıyan CHP'nin , bugün AK Parti tarafından aynı yasal hakkın kullanılmasına verdiği tepkiyi anlamak mümkün değildir. Hukukta bir kural vardır "Zehirli ağacın meyvesi de zehirli olur." Bu nedenle tespit edilen, belgelenen bu kadar usulsüzlükten sonra  seçimin CHP lehine kesinleştirilmesi halkın vicdanını tatmin eden bir sonuç olmazdı" dedi.

 

"CHP'LİLERDEN SAĞDUYULU HAREKET ETMELERİNİ BEKLİYORUZ"

YSK kararı sonrasında CHP'lilerden vatandaşları kışkırmaktan uzak durmaları konusunda uyaran Yıldız; "YSK verdiği bu isabetli karar ile tekrar siyasi partileri ve adayları halkın hakemliğine yönlendirmiş, milletin iradesinin tecellisinin önünü açmıştır.Milletimiz feraset sahibidir, sonuç ne olursa olsun, aziz milletimiz bu şaibeyi sandıkta ortadan kaldıracaktır.Bize siyasiler olarak düşen yargının kararına saygı duymaktır. CHP'nin halkı kışkırtan, seçimi gerecek tutumlardan kaçınmasını, sağduyu ile hareket etmesini bekliyoruz. 23 Haziran'da son söz aziz milletimizindir" ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 2926 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI