Bugun...
Bizi izleyin:CHP Merkez İlçe’ye Kadın Aday..

Tarih: 01-12-2017 11:15:42 + -


Çanakkale Belediye Meclis üyeliğinden istifa ederek CHP Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Ali Uyanık’ın ardından Kepez Belediye Meclis üyesi Yüksel Özdemir de adaylığını açıkladı.


CHP Merkez İlçe’ye Kadın Aday..

CHP Merkez İlçe Kongresinde Yüksel Özdemir’in adaylığını açıklamasıyla birlikte şuan için iki aday yarışacak. Ekim ayında adaylığını açıklayan Ali Uyanık’ın ardından bugün düzenlediği basın toplantısı ile Kepez Belediye Meclis üyesi Yüksel Özdemir de Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

 

Yüksel Özdemir yaptığı adaylık açıklamasında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne en köklü siyasi parti, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesine sahip çıkan ulu çınar CHP’dir. CHP bağımsızlık mücadelesinin, çağdaşlığın, barış, demokrasi, adalet ve insan hakları kazanımların öncü gücüdür. “Yurtta barış, dünyada barış” felsefesiyle kurulan; 3.dünya ülkelerinin özgürlük savaşlarında örnek aldığı Atatürk’ün Cumhuriyeti ne yazık ki kuşatılmıştır. AKP Hükümetinin yanlış iç ve dış politikalarıyla yalnızlaştırılmıştır. Hukukta, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, insan haklarında, sosyal hukuk devleti olma özelliğini ne yazık ki yitirmiştir. OHAL ile demokrasi darbe almıştır. Bu süreçte; son delege seçimlerinde, partimizin üye ve delegelerinin iradesi dışında olumsuz gelişmeler yaşanmıştır. Kamuoyuna yansıyan bu olumsuzluklar partimize zarar vermiştir. Bu olumsuzluklar asla kabullenilemez, hoş görülemez ve göz yumulamaz” ifadelerine yer verdi.

 

“ÖNÜMÜZDEKİ YEREL SEÇİMLER SON DERECE ÖNEMLİDİR”

 

Yüksel Özdemir 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin Türkiye’nin geleceği açısından önemine dikkat çekerek; “Ülkemizin siyasi yol haritasında önümüzdeki yerel ve genel seçimler son derece önemlidir. Bu önemin bilincinde olarak; sen ben değil, biz olarak birlikte olmak, Çanakkale’nin sorunlarına çözüm üretmek, hükümet politikalarının yereldeki uygulamalarının takipçisi olmak için Merkez İlçe Başkanlığına aday oldum. Yerel güçler, demokratik kitle örgütleri ile (Eğitim, çevre, gençler, kadın ve çocuk, sağlık, adalet, engelli, hayvan hakları gibi kuracağımız çalışma gruplarında hak arama mücadelesini birlikte yapacağız. Partimizin çalışma programı ve tüzüğü yol göstericimdir” dedi.

 

“TÜZÜĞE SADIK KALARAK HİZMET EDECEĞİM”

 

CHP ilke ve tüzüğüne göre hareket ederek Çanakkale’ye hizmet etmek istediğini belirten Yüksel Özdemir adaylığını şu sözlerle açıkladı; “CHP’nin tüzüğündeki 4.madde’de CHP’nin üyeleri içim siyasal yaşamda görev almak onurlu bir toplum hizmetidir. Siyasal görevler, özel çıkarlar için kullanılamaz. Siyasal yaşamda etkinlik kazanmak için kişisel yarar sağlanamaz. Toplumsal ve siyasal yaşamda erdemli olmak, erdemliliği savunmak, korumak ve gerçekleştirmek CHP’li olmanın ön koşuludur. Tüzüğün dördüncü maddesine sadık kalarak görevimi en iyi şekilde yapacağıma inancımla söz veriyor ve merkez ilçe başkanlığına adaylığımı kamuoyuna saygı ile duyuruyorum.”
Bu haber 4028 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI