Bugun...
Bizi izleyin:CHP’li Özgür Ceylan Aday Adaylığını Açıkladı

Tarih: 02-05-2018 12:06:28 + -


Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesi milletvekili adayı adayları da bir bir netleşiyor. Kısa bir süre önce Biga Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığından istifa eden Özgür Ceylan da 02 Mayıs Çarşamba günü ilçe parti binasında yaptığı basın açıklamasıyla milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı.


CHP’li Özgür Ceylan Aday Adaylığını Açıkladı

24 Haziran tarihinde yapılacak olan Erken Seçimlerde partilerin milletvekili aday adayları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde CHP Biga İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden CHP’li Özgür Ceylan bugün düzenlediği basın açıklaması ile aday adaylığını açıkladı. CHP’li partililerin yanı sıra vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği adaylık açıklamasında Özgür Ceylan’ı eşi Arzu Ceylan, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, CHP İl Genel Meclis üyeleri Rıdvan İpek, Ünsal Öntürk ve belediye meclis üyeleri, Biga Kent Konseyi Başkanı ve belediye meclis üyesi Sedat Şahin de yalnız bırakmadılar.

 

“ÜLKEMİZ ARTIK BATMAK ÜZEREDİR”

 

CHP Çanakkale Milletvekilliği aday adayı Özgür Ceylan, yaptığı açıklamada Türkiye’nin ekonomiden, dış politikaya, eğitimden sağlık alanlarına kadar birçok alanda tükenmenin eşiğine geldiğini ve bu gidişatın artık değişmesi gerektiğine dikkat çekerek; “Sayın belediye başkanlarım, il genel meclisi üyelerim, ilçe yöneticilerim, belediye meclis üyelerim, kadın ve gençlik kolu başkanlarım çok değerli parti üyelerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ülkemiz çok önemli günlerden geçmektedir değerli üyeler. Mevcut iktidar ülkeyi artık yönetemediğini itiraf ederek ülkemizi hızla bir baskın seçime sürüklemektedir. 16 yılda açtıkları ağır tahribat, nesiller boyu acısını hissedeceğimiz, derin yaralara yol açmıştır. Üretmeden tüketen ekonomimiz, samanı bile ithal eden, cumhuriyet döneminin bütün fabrikalarını satan anlayışla, artık batmak üzeredir” dedi.

 

“DIŞA BAĞIMLILIK YÜZÜNDEN MİLLİ EGEMENLİK VE BAĞIMSIZLIĞIMIZ CİDDİ TEHDİT ALTINDADIR”

 

CHP Çanakkale Milletvekili aday adayı Özgür Ceylan; “Dışa bağımlılığımız yüzünden milli egemenlik ve tam bağımsızlığımız çok ciddi tehlike altındadır. Atatürk’ün de önemle işaret ettiği gibi, hiçbir millet ekonomik bağımsızlığını sağlayamadan tam bağımsızlığını sağlayamaz. Reza Zarraf olayında da açığa çıktığı gibi güzel yurdumuz küresel sermayenin piyonlarının cirit attığı bir hale gelmiştir. Bu olay bunlardan sadece bir tanesidir” diyerek Türkiye’nin eğitim sistemi ile ilgili geldiği son durumu eleştirdi.

“16 YILDA 14 DEFA DEĞİŞEN EĞİTİM SİSTEMİNE ÖĞRENCİLERİMİZ ARTIK YETİŞEMİYOR”

 

Türkiye’nin eğitim sisteminin dünyanın oldukça gerisinde kaldığına dikkat çeken CHP Çanakkale Milletvekili aday adayı Özgür Ceylan; “Eğitim sistemimiz tamamen çökmüş durumdadır. 16 yılda 14 kez değiştirilen eğitim sistemimizle artık okullarımız, öğrenci yetiştiremez bir hale gelmiştir. Her gelen bakan önceki bakana muhalefet etmekte sil baştan yeni düzenlemeler getirmektedir. 16 yılda tam 6 kez bakan değişmiştir. En son noktada başladıkları yere dönerek kendi getirdikleri TEOG için bu TEOG’da neymiş diyerek adeta aklımızla alay etmektedirler. Veli mutsuz, öğrenci mutsuz, öğretmen mutsuz. Kimse yapılacak sınavın ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Kaos ve belirsizlik eğitim sistemimize hâkimdir” ifadelerini kullandı.

 

“İŞSİZLİK CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK NOKTASINA ULAŞTI”

 

Türkiye’de resmi rakamlara 4 milyon işsiz olduğunu, resmi olmayan işsizlik oranlarının ise daha yüksek olduğunu belirten CHP Çanakkale Milletvekili aday adayı Özgür Ceylan; “İşsizlik cumhuriyet tarihinin en yüksek noktasına ulaşmış durumdadır. Büyük emeklerle masraflarla okuttuğumuz çocuklarımız, işsiz dolaşmaktadır. Resmi rakamlara göre 4 milyona yakın insanımız işsizdir. Buda yetmezmiş gibi, ülkemizdeki misafirlikleri kalıcı hale gelen Suriyeli mülteciler, çok düşük ücretlerle çalışarak, işsizliği ve fakirliği daha da arttırmaktadırlar” dedi.

 

“KAVGALI OLMADIĞIMIZ BİR TANE ÜLKE KALMADI”

 

Türkiye’nin Sağlık ve dış politikasında geldiği durumu özetleyen CHP Çanakkale Milletvekili Aday adayı Özgür Ceylan iç politikayı da şu sözlerle eleştirdi; “Sağlıkta, hınca hınç dolu hastanelerde, vatandaşına müşteri gibi bakan bir devlet anlayışıyla karşı karşıyayız. Her şey paralı. Muayene, ilaç, tahlil her şey katkı payı adı altında ücretli sağlanmaktadır. Vatandaşlarımız hastaneye gittiklerinde nasıl bir hesap çıkacağını düşünür durumdadırlar. Dış politikamız resmen savrulmaktadır. Kavgalı olmadığımız bir tane ülke kalmamıştır. Neredeyse sabah ayrı öğleden sonra ayrı bir dış politika izlenmektedir. Bu izlenen dış politika değil resmi beceriksizliktir. İç politikada kullanılan ayrıştırıcı ve zehirli dil, her gün birilerini Fetöcü veya PKK’lı ilan ederken, yıllarca aynı menzile yürümeyi, ne istediniz de vermedik söylemlerini, yaşadığımız bir darbe girişimini, Habur’da davul zurnayla karşılanan ve çadır mahkemelerinde aklanan teröristleri, açılım ve akil adamlar sürecini unutturmaya çalışmaktadır.”

“YOLSUZLUK HUKUKSUZLUK EN ÜST SEVİYEYE GELMİŞTİR”

 

CHP Çanakkale Milletvekili aday adayı Özgür Ceylan, hukuksuzluğun ve basın özgürlüğünün de altını çizdiği konuşmasında; “Man adalarında açılan şirketler, cübbesinde ilikleyecek düğme arayan yargı mensupları, futbola bile karışan bir cumhurbaşkanı, iktidarın artık yolun sonuna geldiğini gösteren en önemli göstergelerdir. Düzmece Ergenekon ve Balyoz davalarıyla karartılan hayatlar hala unutulmamıştır toplumumuzun vicdanında değerli partililer. Sindirilen hapsedilen basın. Kısıtlanan özgürlükler. Çocuklara tecavüz eden tarikatlar.  Uzaklaşılan laiklik anlayışı, hep bu çöküşün ve gidişin nedenleridirler” ifadelerini kullandı.

 

“ÇARE BELLİDİR VE HALKIMIZA BUNU ANLATMALIYIZ”

 

16 yıllık AK Parti hükümetinin artık ülkeyi yönetemediğinin altını çizen CHP Milletvekili Aday Adayı Özgür Ceylan adaylığını ise şu sözlerle açıkladı; “Çare bellidir ve halkımıza bunu anlatmalıyız. Dev çınar Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla Cumhuriyetimizin kurucu anlayışına geri dönerek Atatürk devrimlerini yeniden hayata geçirmeliyiz. Ben kendi adıma bunun için çalışmak ülkemiz siyasetine ve Çanakkale’mize daha fazla katkı sağlayabilmek düşüncesiyle bu gün burada partimizden milletvekilliğine aday adaylığımı açıklıyorum”

 

“BU GİDİŞE SON VERMEK İÇİN ADAYIM”

 

Özgür Ceylan; “2012 yılında beri çalıştığım örgütümde ilçe başkan yardımcılığı, ilçe sekreterliği ve iki dönemdir de ilçe başkanlığı görevlerinde bulundum. Biga belediyesinin partimize kazandırıldığı yerel seçimlerde görev alarak bu mutluluğu arkadaşlarımla yaşadım. Genel seçimler referandum ve cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte yöneticilikte altı yılda, çalışacağım altıncı seçimde, edindiğim tecrübe ve bilgiyle örgütten gelen, örgütün tozunu yutmuş bir arkadaşınız, bir kardeşiniz olarak aday adayıyım. Partimin vereceği her görevi ayrım gözetmeksizin yapmak için aday adayıyım. Bu gidişi sona erdirmek, çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakmak adına canla başla çalışmak için aday adayıyım. Atatürk Türkiye’sine Cumhuriyete ve Türk insanına inandığım için aday adayıyım. Bir olursak birlik olursak çok çalışırsak kazanacağımıza inandığım için aday adayıyım. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi 24 Haziran’da başaracağımıza, yeni aydınlık bir dönemi hep birlikte başlatacağımıza olan inancımı yineleyerek bitiriyor, ilçe başkanlığı ve ilçe yönetiminde görev alırken birlikte çalıştığım her biri birbirinden değerli tüm yönetici arkadaşlarıma, bizden desteklerini hiç esirgemeyen belediye başkanlarıma, kadın kolu ve gençlik kolu başkan ve yöneticilerime, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerimize, hep yanımda olan ne kadar büyük bir güç ve aile olduğumuzu bana hep hatırlatan tüm üyelerimize en içten teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız sağ olun var olun” dedi.
Bu haber 2288 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI