Bugun...
Bizi izleyin:CHP’li Erkek: “Esnaf Bakanlığı Kuracağız”

Tarih: 07-06-2018 09:35:41 + -


CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili adayı Muharrem Erkek Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Şoförler Odası Ziyaretlerinin ardından Bayramiç'te çalışmalarda bulundu.


CHP’li Erkek: “Esnaf Bakanlığı Kuracağız”

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili adayı Muharrem Erkek Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Şoförler Odası Ziyaretlerinin ardından Bayramiç'te çalışmalarda bulundu. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan da bulundular. Sektörün sorunlarının konuşulduğu toplantıda Erkek, üretim ekonomisine geçilmeden sorunların çözülmeyeceğini vurguladı. Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir ve yönetimini ziyaretinde Erkek; "Şoför Erkek Muharrem'in torunu ve şoför Ali Muzaffer'in oğlu olarak kendi evimdeyim" dedi. Taşımacılık sektörünün sorunlarına ayrıntıyla çözüm önerileri sunan tek partinin CHP olduğunu kaydeden Erkek, iktidar olmaları durumunda Esnaf Bakanlığı kuracakları müjdesini verdi.

 

İftardan sonra Bayramiç'in en büyük köylerinden Evciler'e ziyarette bulunan Erkek'in hemşehrilerine seslenişi küçük bir mitinge dönüştü. Yoğun kalabalığa hitap eden Erkek şunları söyledi: "Evciler'in elması, kirazı, şeftalisi dillere destandır. Hemşerilerimle konuştum. Maalesef mazot, gübre, tohum ve ilaç masrafları nedeniyle zarardalar. Dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biriyken nasıl oldu da saman ithal eder hale geldik. Kim bunun sorumlusu? Üreticimiz diyor ki ‘ya ekmeyeceğiz ya da ekip zarar edeceğiz.’ Biz onlara üçüncü bir yol sunacağız. Merak etmesinler. Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığını, CHP Meclis çoğunluğunu kazanınca hem ekecek, üretecek hem de kazanacaklar. Bakınız, üreticimizin tüm maliyetleri hesaplanacak, üzerine kâr da konularak taban fiyat belirlenecek ve 1 yıl önceden ilân edilecek. Üretmeyen, üreticisini koruyamayan bir ülke gelişemez, kalkınamaz. Belki büyür ama o büyüme hormonlu, sağlıksız olur. 24 Haziran'dan sonra üreticimiz mazotunu 3 liradan alacak" dedi. OHAL ile yaratılan düzende, baskı ortamında ekonominin düzelemeyeceğini belirten Erkek, dış politikadaki başarısızlığın da üreticimizi vurduğunu, yeni pazarlar bulunmadığı gibi eski pazarları kaybedince ihracat gelirimizin azaldığının altını çizdi. Sözlerini ise "hak, hukuk, adalet" diyerek bitirdi.
Bu haber 1681 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI