Bugun...
Bizi izleyin:CHP'den İYİ Partiye Sert Yanıt!

Tarih: 06-11-2019 10:25:53 + -


Çanakkale Belediye meclis toplantısında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile İYİ Partili meclis üyesi Burak Kunt arasında yaşanan tartışma sonrasında İYİ Parti basın açıklaması düzenleyerek Gökhan'a tepki göstermişti. İYİ Parti kurmayları, belediye personelinin ulaşımı ve Sessiz Boru maliyeti üzerinden Gökhan'a yüklenirken; CHP'den de karşı açıklama geldi.


CHP'den İYİ Partiye Sert Yanıt!

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan yaptığı yazılı basın açıklaması ile İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz ve belediye meclis üyesi Burak Kunt'un Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a yönelttikleri eleştiri ve tepkilere yanıt verdi. Güneşhan, İYİ Parti'nin 2.kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Çanakkale'de İYİ Parti ile son derece uyumlu çalışmalar yürütüldüğünü ve yürütülmeye devam edileceğini söyledi. Güneşhan; "İYİ Parti Cumhurbaşkanlığı, Genel ve Yerel seçimlerde ittifak yaptığımız bir siyasi partidir. Millet İttifakı olarak güçlerimizi birleştirerek girdiğimiz bu seçimlerde hem yerelde hem de genelde çok başarılı sonuçlar aldık. Genel merkez düzeyinde olduğu gibi yerel örgütler olarak da son derece uyumlu çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. İnanıyoruz ki; İYİ Parti Türk siyasetinde önümüzdeki yıllarda çok daha önemli noktalarda yer alacaktır. Özellikle ülkemizde demokrasinin yerleşmesinde ve gelişmesinde, idari yapımımızın tekrar demokratik parlamenter sisteme dönüşmesinde ve ülkemizin içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmasında son derece önemli görevler üstlenecektir. İyi Parti ile bundan sonra da ittifak yapmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim İYİ Parti ile ilişkilerimizin bozulmasını isteyen birçok kesim var ama hiç kimse heveslenmesin, hayalleri hiçbir zaman gerçek olmayacaktır, bu değirmene su taşımaya çalışanlar başarılı olamayacaktır" dedi.

 

"İSTERDİK Kİ; 17 YILLIK AKP İKTİDARINI ELEŞTİRSİNLER!"

İYİ Parti kurmaylarının Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a yönelttikleri eleştirilerde haksızlık yapıldığını belirten CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; "Belediye başkanımız Sayın Ülgür Gökhan 17 yıllık belediye başkanlığı dönemi içerisinde almış olduğu tüm kararları katılımcı bir anlayışla, belediye meclis üyelerinin görüşlerini alarak, meslek odalarına, kent konseyine, muhtarlara, ilgili kurum ve kuruluşlara danışarak, yani ortak bir akılla almıştır. Hiçbir kararı tek başına almamıştır. Böyle bir katılımcı, kapsayıcı bir anlayış içerisinde olmasaydı her seferinde artan bir oy yüzdesi alarak belediye başkanı seçilemezdi. Son yerel seçimlerde de ittifak partinin adayı olamazdı. Çanakkale halkı desteklediği ve temsilcisi seçtiği kişiyi iyi irdeler, takip eder, bizim en önemli jürimiz halktır. 2. Kuruluş yıl dönümü nedeni ile yapılan bu basın toplantısında gönül isterdi ki Genel Başkan Yardımcısı Sayın Rıdvan Uz, 17 yıllık AKP iktidarı ve tek adam rejiminin ülkeyi ne hale getirdiğinin bir değerlendirmesinin yapsın. Bunu çok arzu ederdik, ancak tek bir kelime dahi etmedi" ifadelerine yer verdi.

 

"MECLİS ÜYELİĞİ KENDİ TİCARİ KAYGILARINIZA ALET EDEBİLECEĞİNİZ.."

İYİ Partili belediye meclis üyesi Burak Kunt'un "Meclisin aldığı Sessiz Boru kararı nedeniyle Çanakkale halkı fazladan masraf yaparak, para ödüyor" iddialarına da yanıt veren Güneşhan; "Çanakkale Belediye Meclisi 2017 yılında Makine Mühendisleri Odası’nın önerisi ile Çanakkale’deki inşaatlarda sessiz boru kullanılmasına dair meclis kararı almışlardır. O günden bugüne kadar da Çanakkale’de inşaatlarda sessiz boru kullanılmaktadır. Kullanılan bu sessiz borular özellikleri itibari ile haksız bir rekabet yaratıyorsa bunun şikâyet edileceği makam Çanakkale Belediyesi değildir. Şikâyet makamı Rekabet Kurulu veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıdır. Çanakkale Belediyesi bundan sonra da Çanakkale’deki yapılacak inşaatlarda sessiz boruların kullanılmasına dair kararına devam edecektir. Siyasi hevesini gördüğümüz ve anlayışla karşıladığımız Sayın Burak Kunt arkadaşımız kendi ticareti ile belediye meclis üyeliğini birbirine karıştırmaktadır. Ancak meclis üyeliği kendi ticari kaygılarınızı alet edebileceğiniz bir mevkii değildir" diyerek İYİ Partili Kunt'a tepki gösterdi.

 

"BELEDİYE ÇALIŞANLARI SINIRLI BİNİŞ HAKKINA SAHİPTİR"

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran'ın dile getirdiği belediye personelinin toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalandırıldığı ve buradan doğan maliyetin ulaşıma zam yapılarak Çanakkale Halkına ödettirilmesine de değinen CHP İl Başkanı Güneşhan; "Belediye çalışanları yılda 275 işgünü için günlük 2 biniş hakkına sahiptir, kartını alırken de kart ücreti ve %1 lik oranda payı da öderler. Çanakkale Belediyesi çalışanlarının özel halk otobüslerinden ücretsiz yararlanması son derece yasaldır. Bu Sayıştay denetim raporunda da açıkça yer almıştır. Ayrıca tüm resmî kurumlar kendi personelinin servis ihtiyacını karşılamakla yükümlüdür. Çanakkale Belediyesi bu uygulama ile Belediye bütçesine hiçbir yük getirmediği gibi bir artı avantaj da getirmiştir. Çanakkale Belediyesi’nin 1387 çalışanından 750’sinin Halk Otobüslerinden faydalandığı da bilinmelidir. Üstelik Özel Halk Otobüsleri Kooperatifinin de Çanakkale Belediye personelinin taşınmasında hiçbir sakınca görmemektedir. Türkiye’de tüm kurumlar kendi personellerine kendi kurumlarının sahip olduğu avantajları kullandırmaktadır. Çanakkale Belediyesi de yapılan protokolle kendi çalışanlarına belirli bir biniş sayısında şehir içi halk otobüslerine binme hakkı kullandırmaktadır" dedi.

 

"HALK BİZDEN SORUN ÇÖZMEYİ, İŞ ÜRETMEYİ BEKLEMEKTEDİR"

İYİ Parti ile CHP arasında yerelde sürdürülen işbirliğinin devam edeceğini, Millet ittifakında halkın büyük beklentileri olduğuna dikkat çeken İsmet Güneşhan; "Bugün Türkiye gerçekten çok zor bir süreçten ve dönemden geçmektedir bugün ülkemizin ivedilikle çözmesi gereken birçok sorunu vardır. Suriye sınırımızdaki hareketlilik, göçmen sorunları, hayat pahalılığı, artan doğal gaz ve elektrik ücretleri nedeniyle kışı nasıl geçireceğini kara kara düşünen halkımız bizden; sorun çözmeye ve yaşamını kolaylaştırmaya yönelik işler beklemektedir. Biz Millet İttifakı olarak bu sorunların çözülmesi için başta genel merkezlerimiz olmak üzere yerelde de İyi Parti yönetimleri ile geçmişte olduğu gibi yine uyum içerisinde karşılıklı görüş alışverişi çerçevesinde hep beraber çözüm üretmek için çalışacağız" ifadelerini kullandı.
Bu haber 2192 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI