Bugun...
Bizi izleyin:CHP'de Yüksek Gerilim..!

Tarih: 07-01-2019 07:02:04 Güncelleme: 07-01-2019 07:17:04 + -


CHP'de geçtiğimiz yıl yapılan İl kongresi seçimlerinde tarih yazan Belediye grubunda kriz patlat verdi. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve İl Başkanı İsmet Güneşhan'ın başı çektiği grup Belediye Meclis aday listesinde Rebiye Ünüvar'ın olmaması için Başkan Ülgür Gökhan'a tavır koydular. Aynı iki gurup fermuar sistemi konusunda da karşı karşıya geldi.


CHP'de Yüksek Gerilim..!

CHP'de geçtiğimiz yıl yapılan İl kongresi seçimlerinde tarih yazan Belediye grubunda kriz patlat verdi. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve İl Başkanı İsmet Güneşhan'ın başı çektiği grup Belediye Meclis aday listesinde Rebiye Ünüvar'ın olmaması için Başkan Ülgür Gökhan'a tavır koydular. Aynı iki gurup fermuar sistemi konusunda da karşı karşıya geldi.

 

FERMUAR'A BAŞKAN GÖKHAN KARŞI ÇIKTI

CHP'de Belediye Başkan adayı eğilim yoklaması ile belirlendi. Demokratik süreç Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi aday sıralamaları da eğilim yoklaması ile belirlenecek. 47 aday adayının olduğu Belediye Meclisinde son dakika ortaya konan fermuar sistemi bir anda ortalığı karıştırdı. Adayların büyük bir bölümü fermuar sistemine karşı çıktı. Karşı çıkanların başında Ülgür Gökhan geldi. Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek ve İsmet Güneşhan yaptığı son toplantıda taraflar arasında ipler iyice koptu. Hazırlanan Fermuar listesinde; Süleyman Canpolat, Egemen Ergun, Ercüment Furuncu, Berkay Güzel, Deniz Karaduman, Umut Karagöz ve İbrahim Soydan isimleri olduğu öne sürüldü. Kontenjan listesinde ise Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman, Av. Erdal Gezen ve İrfan Mutluay olduğu ileri sürüldü.

REBİYE ÜNÜVAR'A TEPKİ

CHP'de Meclis adaylarının belirlenmesi sürecinde gerilimin her geçen gün tırmanırken, eski bir meselede gündeme geldi. İl Kongresi sonrası Partinin önde gelen isimlerinden Remzi Yiğit ile Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar arasında gerilim yaşanmıştı. Kongre sürecinde partiye zarar vereceği gerekçesi ile Remzi Yiğit partideki tüm görevlerinden istifa etmişti. Bu süreçte parti içinde bir gurup Rebiye Ünüvar’ın partinin üzerinde davrandığını gerekçe göstererek siyasi başkan yardımcılığından istifa etmesi gerektiğini söylemişlerdi. Başkan Ülgür Gökhan bu gerilimi her iki tarafa da yakın durarak azaltmıştı.  

 

Rebiye Ünüvar'ın Belediye Meclis Üyeliğine aday olması ile yeniden gündeme gelen kriz bu kez daha da derinleşmiş olarak karşımıza çıktı. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve İl Başkanı İsmet Güneşhan'ın başı çektiği grup Belediye Meclis aday listesinde Rebiye Ünüvar'ın olmaması için Başkan Ülgür Gökhan'a tavır koydular. Bunun dışında Ülgür Gökhan'ın 40 yıllık siyasi yol arkadaşı ve bir dönem siyasi danışmanlığını da yapan Remzi Yiğit, Rebiye Ünüvar'ın fermuar listede ve Meclis listesinde olmaması gerektiği tavrını koydu.

"EĞİLİM YOKLAMASINDAN ÇIKAN LİSTE BENİM LİSTEM"

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yaşananların aksine hiç bir sıkıntı olmadığına vurgu yaparak "Partide hiç bir kriz yok. Sadece fermuar konusunda fikir ayrılığı var. Rebiye Ünüvar aday. Benimle 5 yıl birlikte çalışmış başkan yardımcılığı görevi yapmış. Ben nasıl sandığa giriyorsam oda girecek. Partimizin yeterli oyuna alamıyorsa listeye giremeyecek. 1. sırada gelirse en önce ben alkışlayacağım. Fermuar konusunda Genel Merkez, Genel Başkan Yardımcımız, İl Başkanımız bir karar almış, bunu saygı duymalıyız. Ben doğru bulmuyorum ama saygı duyuyorum. Merkez ilçe örgütümüzün delegeleri ile önümüzdeki hafta bir seçime gidilecek. Bu seçimden çıkacak olan liste Benim listem olacak" dedi
Bu haber 7568 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI