Bugun...
Bizi izleyin:CHP'de Kıyamete Az Kaldı..

Tarih: 29-06-2020 02:14:08 Güncelleme: 29-06-2020 02:20:08 + -


Çanakkale CHP'de yaşananlar, gelecekte yaşanacak ateşli gelişmelerin habercisi oldu. CHP Çanakkale İl Yönetimi yaptığı açıklama ile Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’e resmen Bayrak Açtı!


CHP'de Kıyamete Az Kaldı..

CHP'de kılıçlar resmen çekildi. İl kongre sürecinde oluşan iki cephenin sürtüşmesi devam ediyor. Muharrem Erkek'e rağmen seçilen İl Yönetim Kurulu tavrını gidererek sertleştiriyor. Bu durum partide endişe ile izlenirken, Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'in sessizliği dikkat çekici boyutlara ulaştı. Partinin 26-26 Temmuzda yapılacak kurultay sonrası, Çanakkale CHP'deki gerilim her türlü sonuca gebe olarak gösteriliyor. 

 

MUHARREM ERKEK'İN SESSİZLİĞİ DİKKAT ÇEKİCİ

Kongredeki ayrışma giderek derinleşiyor. Yayınladığı sosyal medya mesajı olay olan Cumhur Arslan'ın il disiplin kuruluna verilmesi için dilekçe verildi. Kesin ihracı isteniyor. Özellikle ilçelerde İl Yönetimine karşı tepkiler giderek büyüyor. "CHP iktidar olmamalı" mesajını beğenen il başkanı Metin Ümit Ural hedefte. Ural cuma sabahı grubundaki isimler ile sabah kahvaltıda bir araya geldi. Muhalif isimlerin katılmaması dikkat çekti. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek sessizliği, önümüzdeki süreçte yaşanacakların habercisi...

 

GENEL MERKEZİN GÖZÜ ÇANAKKALE'DE

Metin Ümit Ural'a sahip çıkan İl Yönetimi yayınladıkları mesajında CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'i hedef almaları dikkat çekti. Seçildikleri günden bu yana Partinin sosyal medya hesaplarında sansür uyguladıkları, yok saydıkları Genel Başkan Yardımcısını suçlayan İl Yönetimi "Genel Başkan Yardımcımız ortada yok" ifadelerini kullanmaları dikkat çekti. Muharrem Erkek ise gelişmelere sesiz kaldı. Partide çok önemli bir görev üstelenen Erkek'e karşı geliştirilen tavır. Genel Merkezde de dikkat çekti. CHP Çanakkale İl Teşkilatında büyük tepki çeken Cumhur Arslan il veya ilçe başkanı olur mu bilinmez ama CHP Belediye Meclis üyesi Deniz Karaduman, Arslan'ın kesin ihraç edilmesi talebiyle disipline sevk edilmesi için dilekçe verdiği öğrenildi.

 

CHP İl Yönetimi yayınladıkları basın açıklamasıyla CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'e bayrak açtı. Genel Başkan Yardımcısı Erkek'i İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz'a cevap vermemekle suçlayan İl Yönetimi, İl Başkanı Metin Ümit Ural'a da sahip çıktılar!

 

23 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen Kongrede İl Başkanı seçilen Metin Ümit Ural ve yönetimi, kongre öncesi ve sonrasında birlik ve beraberlik mesajları veriyordu. Verilen mesajlara rağmen "Mavi Fular" ile bile parti içerisinde ayrışmayı gözler önüne seren Metin Ümit Ural ve yönetimi 4 aylık süreçte halen parti içi birlik ve beraberliği sağlayamadı. Bunun son örneği de zor günlerden geçen ve istifası istenen Metin Ümit Ural'a destek çıkmak için yayınladıkları açıklamada CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'i hedef alarak gösterdiler.

 

İL GENEL MECLİSİYLE BAŞLADI

CHP'deki ayrılık İl Genel Meclisinde oylanan Saros RES Projesi ile başladı. 6 İl Genel Meclis üyesinin daha önce hayır dedikleri projeye 1 ay içerisinde evet diyerek onay vermeleri sonrasında Metin Ümit Ural Evetçi üyelere çağrı yapmış gereğini yapın demişti. 6 Evet'çi meclis üyesi ise "Hür İrademizle" evet dedik diyerek kararlarının arkasında bulunduklarını açıklamışlardı.

 

İl Yönetimi ise yayınladıkları açıklamada; 6 Evet'çi İl Genel Meclis üyeleri hakkında "AKP iktidarı ve iktidarın yöneticileri bizi bölmek, gücümüzü kırmak istedi ve hamle yapıldı, bizler bunun farkındayız. Yaşanmaması gerekirdi maalesef yaşandı bilinmeli ki, bu bizi daha güçlü kıldı, güçlenmemizi sağladı" ifadelerini kullanmaları dikkat çekti!

"CHP İKTİDAR OLMAMALI"

Büyükşehirleri Millet İtitfakının kazanması ve kazanan adayların iyi yönetimleri, Liyakatsiz atamalar, bozulan ekonomik durum, artan işsizlik, Corona salgını gibi sebeplerle yayınlanan tüm anketlerde AK Parti'nin oyları düşerken "CHP İktidar Olmamalı" paylaşımı Çanakkale gündemine bomba gibi düştü. CHP'li Cumhur Arslan'ın ifadesini iktidar olmak için ve hedefi İktidar olarak belirleyen İl Başkanı Metin Ümit Ural'ın bu paylaşımı beğenmesi tepkileri de beraberinde getirdi. Partili partisiz herkesin hedefi haline gelen ve istifası istenen CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural'a sahip çıkan İl Yönetimi yayınladıkları mesajında ise Metin Ümit Ural'a linç girişiminde bulunulduğunu savundu".

 

"GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ORTADA YOK!"

Metin Ümit Ural'a sahip çıkan İl Yönetimi yayınladıkları mesajında ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'i hedef almaları dikkat çekti. Seçildikleri günden bu yana Partinin sosyal medya hesaplarında sansür uyguladıkları, yok saydıkları Genel Başkan Yardımcısını suçlayan İl Yönetimi "Genel Başkan Yardımcımız ortada yok" ifadelerini kullanmaları dikkat çekti.

 

RIDVAN UZ; GÖKHAN, URAL VE GÖĞÜSGEREN'İ SUÇLAMIŞTI!

Millet İttifakının üyesi İYİ Partinin Gökçeada Belediye Başkanı ve İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz düzenledikleri basın toplantısında CHP İl Yönetimi ve İl Başkanı Metin Ümit Ural'ı, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ı ve CHP'li İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren'i hedef almış; "CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ural’ın, CHP İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren’in ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın İYİ Parti’ye karşı aldıkları tutum ve davranışlar bizim sabır çizgimizin üstüne çıkmıştır. Bunu bizim artık kabul etmemiz mümkün görülmemektedir" ifadelerini kullanmıştı.

 

"BİZİ ZİYARETE GELMEDİ"

İl Yönetimi ise konuyla ilgili olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'i suçlayarak; "Yine diğer bir konu, Millet İttifakından sitem. İddia ediyoruz birileri yaptıkları hatalı, eksikli ve yanlış işleri bizim üzerimizden siyaset yaparak kendilerine pay çıkartmaya çalışıyor ve hatta yine bunu farklı şekilde kullananlarda buradan nemalanmaya çalışıyor. Bu arada bir sitem de biz etmek istiyoruz. İyi parti GİK üyesi Sayın Rıdvan Uz devreye giriyor açıklama yapıyor. Ancak bizim Çanakkale Milletvekilimiz Genel Başkan Yardımcımız ise her nedense, ortada yok, seçilmiş olduğumuz 23 Şubat'tan bu güne henüz parti örgütümüzü ziyaret etmemiş durumdadır. Yoğunluğu çok fazla olabilir; ama Sayın Rıdvan Uz'a bu konuda bir açıklama yapabilir diye düşünüyoruz" ifadelerini kullanmaları dikkat çekti.
Bu haber 6039 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI