Bugun...
Bizi izleyin:CHP'de Kılıçlar Çekildi

Tarih: 09-07-2018 07:05:32 Güncelleme: 09-07-2018 07:39:32 + -


CHP'de Ülgür Gökhan'ın desteklediği Birol Arslan, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan'ın yerine düşünülünce, Ömer Faruk Mutan'da, Ülgür Gökhan'ın koltuğuna aday olabileceğini açıkladı. Ülgür Gökhan'ın, Mutan'ın adalık açıklamasına yaptığı ilk yorum; "Hayırlı olsun" oldu..


CHP'de Kılıçlar Çekildi

CHP'de Ülgür Gökhan'ın desteklediği Birol Arslan, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan'ın yerine düşünülünce, Ömer Faruk Mutan'da, Ülgür Gökhan'ın koltuğuna aday olabileceğini açıkladı. Ülgür Gökhan'ın, Mutan'ın adalık açıklamasına yaptığı ilk yorum; "Hayırlı olsun".

 

İLK HAMLE MUTAN'DAN

CHP'de 24 Haziran seçimleri öncesi başlayan gerilim, 24 haziran sonrasında tırmanmaya devam ediyor. Genel Merkez'de olduğu gibi Çanakkale'de iki kanat var. Muharrem İnceciler ve Genel Başkancılar. Genel Başkancıların başını Ülgür Gökhan ve Muharrem Erkek çekiyor. Bu ekibe karşı olanlar ise Muharrem İnce’ci.. Aday belirleme sürecinde Muharrem Erkek ve Ülgür Gökhan'ın dediği oldu. Seçimde yaşanan oy düşüşü sonrası muhalefet resmen kılıçları çekti. Başarısızlık bu ikiliye mal ediliyor. Seçimden sonra bu ikiliye bayrak açan Ömer Faruk Mutan, resmen İl örgütlerini "çalışmamak" ile suçladı.   Kepez Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağı yönündeki soruya ise, Ömer Faruk Mutan;  “Ben hedeflerimi revize ettim, şu anda paylaşmayı çok doğru bulmamak ile birlikte vites büyüteceğim” diyerek yanıt verdi. Çanakkale Belediye Başkanlığına aday mısınız sorusu üzerine Mutan devamında yaptığı konuşmada ise şunları söyledi; “Olabilir. Hak etmiyor muyum? Yetersiz miyim? Beceremez miyim? Bence beceririm de, hak ediyorum da. Olur mu olur? Maçı alır mıyım? Alırım onu da çok açık söyleyeyim. Ben açık açık söylüyorum. Allah ömür verir veya vermez ama Türk Siyaseti rahmetli Demirel’in de dediği gibi 24 saatte çok şeylere gebe ” diyerek resmen kılıcını çekti. Ülgür Gökhan'ın, Mutan'ın adalık açıklamasına yaptığı ilk yorum; "Hayırlı olsun".

ADAYLAR ÇOĞALABİLİR

Kongre sürecinde Ömer Faruk Mutan Milletvekili adayı olacağını deklere etmişti. Kepez Belediye Başkanlığını bırakacağını da açık açık söyleyen Ömer Faruk Mutan'ın koltuğuna, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın desteklediği Birol Arslan aday gösterildi. Bu tezi ortaya atanlar Kepez'de mavi listeyi destekleyip Ömer Faruk Mutan'a muhalif olan kesimdi. Öyle ki; Ömer Faruk Mutan'ın koltuğu yakın çalışma arkadaşı Adnan Köse'ye bırakmak gibi bir düşüncesi vardı. Bu köşe kapmaca yaşanırken, Ömer Faruk Mutan'ın kendi koltuğuna aday gösteren Ülgür Gökhan'ın koltuğuna aday olması, mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi parti içindeki gerilimin ne boyutlarda olduğunun göstergesi oldu. Bu süreçte belirleyici olacak olan tek şey ise Genel Başkanlık yarışı olarak karşımıza çıkıyor. Eğer Kemal Kılıçtaroğlu devam ederse, dengelerin çok değişmesi beklenmiyor. Fakat Muharrem İnce'nin Genel Başkan olması durumunda Genel Merkezde olacağı gibi Çanakkale'de de dengelerin değişmesi bekleniyor. Öte yandan Çanakkale Belediye Başkan adaylığı için Ömer Faruk Mutan'ın dışında da isimlerin adı geçiyor. Bunlardan bir tanesi de Merkez İlçe eski Başkanı Celal Karakaş... Muharrem İnce bloğunun ortaya attığı isim ise yine " İsmail Özay "...

 
Bu haber 7215 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI