Bugun...
Bizi izleyin:CHP’de İlk Aday Metin Ümit Ural Oldu

Tarih: 30-04-2018 12:06:57 + -


Adaylık başvurularını kabule başlandığı ilk günde CHP’den ilk aday Metin Ümit Ural oldu. Ural adaylık açıklamasında hedefi yüksek tutarak Çanakkale’de birinci Parti olacaklarını söyledi. Çanakkale’yi TBMM’de CHP’li üç milletvekili ile temsil etmek istediklerini belirten Ural, en çok kadınlara ve gençlere güvendiğini belirtti.


CHP’de İlk Aday Metin Ümit Ural Oldu

Adaylık başvurularını kabule başlandığı ilk günde CHP’den ilk aday Metin Ümit Ural oldu. Ural adaylık açıklamasında hedefi yüksek tutarak Çanakkale’de birinci Parti olacaklarını söyledi. Çanakkale’yi TBMM’de CHP’li üç milletvekili ile temsil etmek istediklerini belirten Ural, en çok kadınlara ve gençlere güvendiğini belirtti.

 

CHP’de aday adaylıkları için başvuru süreci bugün itibariyle başladı. 30 Nisan – 7 Mayıs 2018 tarihleri arasında CHP’li adaylar başvurularını yapabilecekler. Başvuruların ilk gününde CHP’den ilk aday ise Metin Ümit Ural oldu. Metin Ümit Ural’ın adaylık açıklamasında partililerin yanı sıra Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, CHP Disiplin Kurulu üyesi Serdar Soydan ve il yöneticileri katıldılar.

 

“NİTELİKLİ VE İLKELİ SİYASET MÜCADELESİNDE HER ZAMAN VARIM”

 

Metin Ümit Ural adaylık açıklamasında ise şunları söyledi; “Nitelikli, ilkeli, etik kurallarla yapılması gereken siyaset mücadelesinde, her türlü zorlukla sizlerin desteğiyle önce ön seçim aday adayı, sonrasında sıralamada gelinen önemli bir yer ve 1 Kasım genel seçimlerinde partimizi 3. sıra Milletvekili adayı olarak temsil ettim. Uygun görülürse 24 Haziran'da da Laik Cumhuriyeti korumak, hak hukuk adalet özgürlükler ve demokrasi mücadelesinde, karanlıkları aydınlığa çıkartmak için Milletvekili aday adaylığımı sizlerin huzurunda müsaadenizle açıklıyorum. Partimin emrindeyim.”

 

“ÇANAKKALE’DE BİRİNCİ OLACAĞIZ..ÜÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIMIZA İNANCIM TAM”

 

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Erken Seçimler için iddiaları açıklamalarda bulunan Metin Ümit Ural; “Çanakkale'mizin Yenice ilçesi başta olmak üzere, kırsalda yapacağımız yoğun ve etkin çalışmalarla arttıracağımız oylarla, Çanakkale'mizde 1. Parti olacağız ve 3 Milletvekili ile ilimizi parlamentoda temsil edeceğiz, buna inancım tamdır. Değerli Yol Arkadaşlarım, Bu yol taşlı, bu yol meşakatlı ve bu yolda mücadele gerekiyor. Sizlerin desteğiyle Genel Merkezimizin onayıyla aday olduğum ve seçildiğim takdirde sizlere layık, Çanakkale Milletvekiliniz olarak yılmadan çalışacağıma ve sizlerle birlikte omuz omuza her koşulda mücadele edeceğime söz veriyorum. Cumhuriyet'e birlikte ülkemizde başlatılan aydınlanma harekâtı ve devrimler, öyle bir hale getirildi ki bugün son noktadayız. Burada bizlerinde gerekeni gerektiği gibi yapamadığımız da bir gerçek” dedi.

 

“HAYAT FELSEFEM: BEN DEĞİL, BİZ ANLAYIŞIDIR”

 

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimin Türkiye’nin kaderini belirleyecek kadar hayati bir önem arz ettiğini belirten Metin Ümit Ural; “Bu son nokta da, Laik Cumhuriyet'e ve devrimlerimize sahip çıkacağız, başka bir seçeneğimiz de yok. Mustafa Kemal'in bizlere ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek üzere emanet ettiği Laik Cumhuriyeti korumak ve uygar ülkeler düzeyine çıkartmak en büyük hedefimdir. Milletvekili seçilmem halinde; Sosyal Demokrasinin temel ilkesi olan, beraber üretmek ve eşit paylaşmak benim ana ilkem olacaktır. Köy enstitüleri ile başlatılan eğitim üretim seferberliği anlayışı benim sahipleneceğim ve mücadelesini edeceğim anlayıştır. Üretenin ürettiğini kendisinin değerlendireceği ve emeğinin karşılığını alacağı örgütlenmelere kırsalda öncülük etmekteyim bunu sürdüreceğim ve buna sahip çıkacağım. Hayat felsefem ben değil biz anlayışıdır. Bu asla değişmeyecektir. Çevre ve doğa mücadelesinin içindeyim. Yaşanılabilir bir dünya ve Kazdağları mücadelesinde bugün olduğu gibi yarında ön saflarda yer alacağım. Hak, Hukuk, Adalet ve Özgürlük mücadelesi içindeyim, bundan sonra da mücadelenin ön saflarda yer alacağım. Emek örgütleri, Sendikalar, Dernekler, STK'lar ile birlikte hareket etmeye ve Hak mücadelesi vermeye söz veriyorum. Ülkemizin geleceği kadınlarımız ve gençlerimizin ellerinde yükselecektir buna yürekten inanıyorum. Mücadelelerinde kesinlikle her zaman yanlarında olacağım” dedi.

 

“YENİCE’Yİ ALAN ÇANAKKALE’Yİ ALIR”

 

Yenice ilçesinin seçim bölgesi olduğunu belirten Metin Ümit Ural, Yenice’de ki çiftçi ve süt üreticilerin desteğini aldığını belirterek; Yenice'yi alan Çanakkale’yi, Çanakkale’yi alan Türkiye'yi kazanır diyorum ve tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.. Sağolun, Varolun” dedi.
Bu haber 2245 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI