Bugun...
Bizi izleyin:CHP’de Disiplin Kurulundan “Kınama” Çıktı!

Tarih: 25-09-2020 02:03:41 Güncelleme: 25-09-2020 02:09:41 + -


CHP içerisinde Saros RES Projesini meclisten geçirmekle suçlanan İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren tartışmaların odağında iken özel bir whatsapp grubundaki yazışmaları sızmıştı. Kendisini eleştiren CHP’lilere “Merkez İlçenin Mastürbasyon sabunu olmayacak kadar onurluyuz” diyerek eleştiren Göğüsgeren’in yazışmaları deşifre olunca Disiplin Kuruluna sevk edilmişti. Disiplin kurulu toplanarak Sadık Göğüsgeren’e kınama cezası verdi.


CHP’de Disiplin Kurulundan “Kınama” Çıktı!

İl Genel Meclisinde iki kez red edilen fakat buna rağmen Saros RES Projesini savunan İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren ile birlikte hareket eden 5 meclis üyesinin oylarıyla olağanüstü toplantıda proje geçmişti. Projenin geçmesi CHP’yi karıştırmış, Göğüsgeren projeyi ise “Partimizin enerji politikası savunduk” sözleriyle eleştirilere göğüs germişti. Aylarca büyük tartışmalara sebep olan Saros RES Projesini savunan İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, CHP’de disiplin kuruluna sevk edilmişti.

 

WHATSAPP YAZIŞMALARI!

İl Genel Meclis Başkanı Göğüsgeren’in disiplin kuruluna sevk edilmesinin sebebi ise Saros Res Projesini savunurken partililerin de içerisinde bulunduğu gruptaki yazışmalarının deşifre olmasıydı. Göğüsgeren kendisinin ve evetçi diğer meclis üyelerinin Saros Res Projesi üzerinden partililerce eleştirilmesini “Merkez İlçenin Mastürbasyon sabunu olmayacak kadar onurluyuz” gibi ifadeler kullanış, bu ifadeler üzerine de parti disiplin kuruluna sevk edilmişti.

DİPİPLİN KURULU KINAMA CEZASI VERDİ!

Sadık Göğüsgeren’in özel bir whatsapp grubunda kullandığı ifadeler nedeniyle toplanan CHP Disiplin Kurulu karar aldı. İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren’e Kınama cezası verdi. Kınama cezasının tebliği ise Bayramiç CHP İlçe Başkanlığına gönderildi. Yasal olarak Disiplin Kurulu kararına Göğüsgeren 10 gün içerisinde itirazda bulunabilecek.

 

“YÜKSEK DİSİPLİN KURULUNA BAŞVURACAĞIM”

İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren ise Yüksek Disiplin Kuruluna itiraz yapacağını açıkladı. Göğüsgeren; "Konuyla alakalı şu ana kadar bana bir tebliğ gelmedi. Duyum doğrudur bende zaten sürecin bir an önce sonuçlandırılmasını söylemiştim. Ancak kınamanın kınaması da olsa ben YDK`ya itiraz edeceğim. Çünkü suçlu olacak bir durum yok. Soruşturma, lapalı bir whatsap gurubunda ki konuşmaların sızdırılması ile ilgili. Bu gurup aile içidir ve aile içindeki görüşmelerin dışarıya sızdırılmaması gerekiyor. Bunları dışarıya sızdıranlarla uğraşılması gerekiyor" dedi.
Bu haber 3986 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI