Bugun...
Bizi izleyin:CHP Çanakkale Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Tarih: 05-07-2018 13:15:01 Güncelleme: 05-07-2018 13:17:01 + -


Çanakkale il Seçim Kurumunda düzenlenen törene Ankara'da olduğu için katılamayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'in yerine eşi Özen Erkek ile CHP Çanakkale milletvekili Özgür Ceylan katıldı.


CHP Çanakkale Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Çanakkale il Seçim Kurumunda düzenlenen törene Ankara'da olduğu için katılamayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'in yerine eşi Özen Erkek ile CHP Çanakkale milletvekili Özgür Ceylan katıldı.

 

İl Seçim Kurumunun ardından İl Binasına gelen CHP Çanakkale milletvekili Özgür Ceylan ve İl Başkanı İsmet Güneşhan ortak basın açıklamasında bulundular. İl Başkanı İsmet Güneşhan yaptığı açıklamada Çanakkale’nin tüm milletvekillerine başarılar dileyerek; “Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ilk kez bir arada yaptığımız bir seçim oldu 24 Haziran seçimleri. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce’yi birinci yapmıştır oylarıyla. Muharrem İnce’yi açık ve net bir şekilde Cumhurbaşkanı olarak görmek istemiştir. Milletvekilliği seçimlerinde ise partilerin yarışından ziyade ittifakların yarıştığı bir seçim olmuştur. Çanakkale seçmeni de Millet İttifakını birinci sıraya getirmiş, ikinci sırada ise Cumhur İttifakı yer almıştır. Milletvekili dağılımı ise; öncelikle Millet İttifakı 2 – Cumhur İttifakı 2 vekil şeklindedir. Eğer Çanakkale’den 5 vekil çıkmış olsaydı Millet İttifakı meclise 3 vekil göndermiş olacaktı. Millet ittifakı içerisinde aldığımız oylar neticesinde iki Milletvekili de CHP’ye düşmüştür. Arkadaşlarımız bugün de mazbatayı alarak ülkemiz ve Çanakkale için önümüzdeki 5 yıl boyunca canla, başla çalışacaklardır. Dört milletvekili arkadaşımıza da başarılar diliyorum; burada önemli olan Çanakkale’nin çıkarlarıdır. Biz Çanakkale halkının refahı ve menfaatleri için destek vermeye hazırız. Sonuçta halkımız bizlere muhalefet görevi vermiştir. Bu noktada eksik gördüklerimizi, yanlış gördüklerimizi de kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

“ÇANAKKALE VE ÜLKEMİZ İÇİN CANLA BAŞLA MÜCADELE EDECEĞİZ”

 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ise yaptığı konuşmada; “Her seçim bir nevi başlangıçtır. Milletimiz bizlere bu onurlu görevi vermiştir. Seçmenlerimize ve teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz maalesef bir Tek Adam Rejimi ile yönetilmeye başlanmıştır. Bunun çok ciddi sorunlar doğuracağını bizler biliyoruz. Zaten referandum ve seçim döneminde de bunları anlattık. Halkımız bizlere muhalefet görevi verdi, Çanakkale’mizde, Türkiye’mizde ezilenlerin yanında olacağız. Adaletin ve hukuğun peşinde, çaresizlerin yanında olmaya çalışacağız. Elimizden geldiğinde en iyi şekilde temsil ederek halkımızın bizlere verdiği görevi yerine getirmeye çalışacağız. Rejim değişikliği ile artık Tek Adam konuşacak herkes onu dinleyecek. Bizler bu dönemde tüm sorumluluğu üzerimize alarak Ana Muhalefet Partisi olarak doğru bildiklerimizi söylemekten, demokrasi ve ülkemiz adına canla başla mücadele edeceğiz” dedi.
Bu haber 1082 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI