Bugun...
Bizi izleyin:"CHP Adayının Kötü Olduğunu Herkes Biliyor"

Tarih: 12-03-2019 07:13:00 Güncelleme: 12-03-2019 07:48:00 + -


Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, 8 Mart Dünya Emekçiler Günü'nde düzenlenen panelin birileri tarafından sabote edildiğini söyledi. Yerel siyaset konusuna da değinen Mutan; Kepez Belediye Başkanlığı için açıkça Bağımsız aday Gökhan Bayramı desteklediğini açıkladı. Kepez CHP'li aday Birol Arslan'ın aday olarak doğru bir isim olmadığını belirten Mutan; "Doğru aday olmadığını sadece ben değil; partinin en üst noktası arkadaşlarımızda dile getiriyorlar" dedi.Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, 8 Mart Dünya Emekçiler Günü'nde düzenlenen panelin birileri tarafından sabote edildiğini söyledi. Yerel siyaset konusuna da değinen Mutan; Kepez Belediye Başkanlığı için açıkça Bağımsız aday Gökhan Bayramı desteklediğini açıkladı. Kepez CHP'li aday Birol Arslan'ın aday olarak doğru bir isim olmadığını belirten Mutan; "Doğru aday olmadığını sadece ben değil; partinin en üst noktası arkadaşlarımızda dile getiriyorlar" dedi.

 

"SİYASETİN DOĞASINDA YÜZDE 10 İHANET VARDIR"

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Kepez Belediye Başkanlığınca "Kepez'de Kadın Olmak" isimli bir panel düzenlenmiş, düzenlenen paneli de bir grup protesto etmişti. Yaşanan olaylar sonrasında basın toplantısı düzenleyen Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan; "Sayın Deniz Baykal bir açıklamasında Siyasetin doğasında yüzde 10'luk bir pay olarak ihanet vardır demişti. Bizde Kepez'de bu ihaneti yaşadık. Çanakkale Belediyesinde çalışan Kadın oranı yüzde 26 iken; Kepez Belediyesinde çalışan kadın oranı yüzde 24,6 dolayındadır. 8 Mart gününde bir panel düzenledik ve bu panelde birileri bizi sabote etmek istedi. Protesto hakkı herkesin vardır. Protesto etmelerine de zaten göz yumdum ve grup içerisinde 3 kişiye de söz hakkı verdim ama amaçlarına ulaşamadılar. Toplantıya katılan kadınlar bile onlara tepki gösterip salonu terk etmediler" dedi.

"NEYİ PROTESTO ETTİKLERİNİ BİLMİYORLAR.. ASIL PROTESTO EDİLMESİ GEREKEN.."

Paneli protesto eden grubun panelin amacını dahi bilmediklerini ifade eden Mutan; "Bizim amacımız 5 yıl boyunca Kepez'i yönetecek olan adaylar ile kadınları buluşturmaktır. Kadınların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik ne yapacaklar, kadınların sorunlarını doğrudan adaylara yönetebilmelerini sağlamak için biz bunu organize ettik. Amacına da ulaştık. Daha neyi protesto ettiklerini bilmiyorlar. 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününde yan tarafımıza çalgılı, türkülü eğlence vardı. 1850'lerde ölen işçi kadınların anılması gereken bir günde; türkülü, sazlı sözlü eğlence dururken kadınları doğrudan ilgilendiren bir paneli protesto etmeye çalıştılar" dedi.

 

"BUNLARI BURAYA BİRİLERİ GÖNDERDİ.. CHP GENEL MERKEZİNDEN ARANDIM"

Kepez Belediye Başkanı Mutan panelin bir grup tarafından protesto edileceğini önceden bildiklerini ifade ederken; CHP Genel Merkezi Kadın Kolları yardımcısı tarafından arandığını açıkladı. Mutan; "Panele Balıkesir Balya'dan gelen bir kadın vatandaşımız bize otobüste gelirken grupla birlikte geldiğini ve protesto edeceklerini duyduğunu söyledi. Ben zaten böyle bir şey bekliyordum. Nitekim Panelden önce CHP Genel Merkezi Kadın Kolları yardımsı bizi arayıp paneli iptal etmemizi söyledi. İptal etmeyeceğimizi de kendilerine bildirdim. Bir gün önceye alın dendi almadık. Neden? Çünkü birileri yan tarafta şarkılı türkülü eğlence yapacaktı. Demek ki birileri bu panelin yapılmasını istemedi" dedi.

 

"ŞİŞE İÇERİSİNDE TAŞ GETİRMİŞLER. BİZİ Mİ TAŞLAYACAKLARDI?"

Paneli protesto eden grubun plastik şişe içerisinde taşlar getirdiklerini belirten Mutan; "Protesto etmek herkesin hakkıdır ama sabote etmek kimsenin hakkı değildir. İçlerinden üç kişiye söz hakkı verdim, konuştular. Bu esnada yanlarında düdükte getirmişler. Arkadaşları dertlerini anlatmak isterken diğerleri düdük çalıyor. Kendileri bile arkadaşlarını dinlemiyor. Salon dışında içerisinde taş konulmuş halde plastik şişeler bulduk. Amacınız nedir? Bizi mi taşlayacaktınız? Bunları buraya birileri yolladı. Birilerine karşı minnet duygularınız mı vardı? Eğer öyle değilse neden anma gününde eğlence düzenlenen yere de gitmediniz de, burayı protesto ettiniz? Sizin düşüncenizin kökleri bile zayıf, daha neyi protesto etmeniz gerektiğini bile bilmiyorsunuz. Orada bulunan kadınlar da bunu bildikleri için salonu terk edin çağrınızı dinlemediler, sizlerle birlikte salonu terk etmediler" dedi.

 

"BANA TEŞEKKÜR EDEN AK PARTİLİLERE TEŞEKKÜR EDERİM"

AK Parti Kepez Adayı Alper Altınok'un tanıtım toplantısında sahneye çıkan Meclis üyesi aday adaylarının hepsinin kendisine teşekkür etmesini değerlendiren Mutan; "Demek ki hakkımızı yemeyen insanlar da varmış. Bende kendilerine teşekkür ediyorum. Benim derdim Kepez ve halkıdır. Kepez'e hizmet edilmesidir. Kepez artık bir değer, bir marka olmuştur. Üç mahallemizin ikisinde kreş açtık, Kütüphanemiz, tiyatro salonumuz, Kültür Merkezimiz her şeyimiz var. Kepez'de artık dev projeye ihtiyaç yoktur. Merkez'de bulunmayan tüm sosyal merkezlerin hepsini biz zaten yaptık. Bu vesile ile hakkımı yemeyen Milletvekilimiz Sayın Özgür Ceylan ve İl Başkanım İsmet Güneşhan'a da teşekkür ederim. Bu kentin huzurunu kaçıranlar var. Burayı halkın belediyesi yapacaklarmış. Kepez zaten halkın belediyesidir ama onlar burayı CHP'nin belediyesi yapmak istiyorlar. Kapasitelerine baktığınızda zaten bunu görürsünüz. Parti içi huzursuzluk ve kavgalarını Kepez'e taşımak istiyorlar" dedi.

"ÖNCE PARTİ DEĞİL; ÖNCE MEMLEKET DİYECEKSİNİZ"

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Kepez'i iyi yönetebilecek aday olarak Bağımsız aday Gökhan Bayram'ı gördüğünü ve desteklediğini açıklayarak; "Bağımsız aday Gökhan Bayram'ın Kepez'i layığı ile yönetebileceğine inanıyorum. 25 yıllık birikimim var. Haliyle kimin daha iyi kenti yöneteceğini de iyi bilirim. Olması gereken ismi söyledim. Kesinlikle olmaması gereken ismi de tarih ettim. Anlayan anlamıştır. Bu benim şahsi görüşümdür.  Arkadaşlar ne içmiş bilmiyorum ama Kepez için Akıllı Kent vizyonu çizerken, arkadaş köy yapmak istiyor. Kamu binalarının olduğu alanı trafiğe kapatacakmış da.. öğrencilere ulaşım yardımı yapacakmış filan.. 5 Yıldır Kepez'de öğrenciler beslenmelerinden tutun, ulaşımlarına kadar, giyim kuşamları dahil her türlü ihtiyaçları Belediye tarafından karşılanıyor. Haberleri yok. Esnafın destekleri ile başarılı öğrencilere burs bile veriliyor. Dünyadan haberi yok. Bu zihniyet Kepez'i yönetemez, eğitim şart dememin sebebi budur. Halkımız da bunu bilsin Kepez'e yazık etmesinler" dedi.

 

"ÇANAKKALE İLE BİRLİKTE BÜYÜYORUZ; ELEŞTİRME SEBEBİM BU"

Kepez'in Çanakkale ile birlikte büyüdüğüne dikkat çeken Mutan; "Eğer bu büyüme sağlıklı olmaz ise; bundan hem Çanakkale hem de Kepez halkı zarar görür. Hormonlu büyüme olur. Eleştirmemin sebebi bu CHP adayı ile bu büyüme sağlıklı gerçekleşmez. Onun vizyonu yok. Bunu söylediğim için beni ihraç edeceklerdir. Hiç beklemesinler hemen etsinler ama öyle yargısız yapmasınlar. İstesinler savunmamı yapayım. CHP'den ihraç edilmekte dünyanın sonu değil. Partisiz de siyaset yapılır. Yürekleri yeten varsa Televizyon kanalı var orada. Çıkalım tüm adaylar ekranlara halkımız neyin ne olduğunu görsün, öğrensin. Hodri meydan" dedi.

 

"CHP ADAYININ İYİ OLMADIĞINI EN ÜST TEPEDEKİLERDE BİLİYOR VE SÖYLÜYORLAR"

CHP adayı Birol Arslan'ın Kepez için yeterli vizyon ve eğitime sahip olmadığını CHP içerisindeki tüm yöneticilerin dahi bildiğini ifade eden Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; "Arkadaşlar bunları sadece dile getiren ben değilim ki. Parti içerisinde ben çıktım yüzlerine söyledim, bu adayla olmaz diye, vizyonu yok, eğitimi yok diye. Ben bunu söyleyen tek kişi değilim. CHP'nin en tepe noktasında olan kişilerde bunu biliyor ve söylüyorlar. Bu adayla olmaz diye. Ama yapacak şeyleri kalmadı" dedi.
Bu haber 5830 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI