www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkaleli Kadınlar Üreterek Aktif Pazarda Yer Alacak

Tarih: 01-08-2022 05:51:15 Güncelleme: 01-09-2022 06:17:15 + -


Çanakkale Valiliği tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na (GMKA) sunulan ve başarılı bulunan “Üreten Kadın Kooperatifleri Dijitalleşiyor” isimli proje için imzalar atıldı.


Çanakkaleli Kadınlar Üreterek Aktif Pazarda Yer Alacak

Çanakkale Valiliği tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na (GMKA) sunulan ve başarılı bulunan “Üreten Kadın Kooperatifleri Dijitalleşiyor” isimli proje için imzalar atıldı.

 

İmza töreni Çanakkale Valiliğinde, Çanakkale Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç, Çanakkale ValiliğiAB ve Dış İlişkiler Bürosu personellerive GMKA uzmanlarının katılımları ile gerçekleştirildi.

 

ÜRETEN KADIN KOOPERATİFLERİ SOGEP İLE DİJİTALLEŞİYOR

Proje ile kooperatifleşme ve ticarileşme faaliyetlerinin desteklenmesi için Çanakkale’de yer alan kadın kooperatiflerinin üretim, pazarlara erişim ve markalaşma hususlarında yaşadıkları sorunları ortadan kaldırarak aktif olarak pazarda yer almalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Liman Başkanlığı’na ait binanın restorasyonu sonucunda elde edilecek üretim, eğitim ve sıcak satış alanı ile kooperatiflerin ulusal pazarda kendi markalarını duyurmaları, verilecek eğitimler ve ekipman desteği sonucundakadın kooperatiflerinin kendi ürünlerini üretebilmeleri; teknolojiye, e-ticaret konularına ve pazarlarına hakim olabilmeleri amaçlanmaktadır.

PROJE DİĞER KADIN KOOPERATİFLERİNEDE ÖRNEK TEŞKİL EDECEK

Çanakkale İl Özel İdaresi ve Çanakkale’de faaliyet gösteren 6 kadın kooperatifinin ortak olduğu projede Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü iştirakçi olarak yer almaktadır. Projede, 120 kadının hem eğitim hem de üretim alanında geliştirecekleri beceriler sayesinde ekonomik anlamda kendi ayakları üzerinde durabilmeleri ve bu sayede aileleri de dahil olmak üzere Çanakkale ekonomisine katkıda bulunarak refah düzeylerini arttırmaları projenin en önemli sonucu olması beklenmektedir. Projede yer alan 6 kadın kooperatifinin il genelinde yer alan toplamda 18 kadın kooperatifine de örnek teşkil etmesi beklenmektedir.

 

Projenin sonlanmasını takiben proje dahilinde oluşturulmuş eğitim alanları Çanakkale Valiliği bünyesinde kullanılmaya ve kadın kooperatiflerine eğitim sağlamaya devam edecek, kooperatiflere eğitim ve danışma alanlarında başvuru noktası olarak hizmetini sürdürecektir. Süresi 18 ay olarak belirlenen projeninbütçesi yaklaşık olarak 1.100.000 Türk Lirasıdır.
Bu haber 1680 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI